منو سایت

  • خانه
  • اخبار استارتاپ
  • کوین بیس انتظارات درآمد سه ماهه چهارم را زیر پا می گذارد، اما با شروع کندتر سال، سهام سقوط می کند.

کوین بیس انتظارات درآمد سه ماهه چهارم را زیر پا می گذارد، اما با شروع کندتر سال، سهام سقوط می کند.

 تاریخ انتشار :
/
  اخبار استارتاپ
Log4Shell برای هک سرورهای VMWare استفاده می شود

سهام Coinbase، غول ارزهای دیجیتال ایالات متحده، در ابتدا با گزارش سود سه ماهه چهارم خود برای سال 2021 امروز افزایش یافت، اما سرمایه‌گذاران به سرعت این جهش را فروختند و قیمت سهام را تا 9 درصد کاهش دادند و درست بالاتر از پایین‌ترین سطح تاریخ قرار گرفتند. .

این شرکت در دوره گذشته فراتر از انتظارات سرمایه گذاران بوده است. با این حال، کوین‌بیس با استناد به «کاهش نوسانات دارایی‌های کریپتو و قیمت دارایی‌های کریپتو» گفت که انتظار دارد مشتریان خرده‌فروشی با تراکنش‌های ماهانه (به زبان خود MTU) و کل تجارت به طور پیوسته در سه ماهه اول کاهش یابد.

Q4 در Coinbase

در سه ماهه چهارم سال 2021، کوین بیس 2.50 میلیارد دلار در کل درآمد ایجاد کرد که در مقایسه با 585.1 میلیون دلار در سه ماهه سال گذشته افزایش یافت. رشد عظیم این شرکت در خط برتر منجر به سودآوری عظیمی شده است و سود خالص آن از 176.8 میلیون دلار در سه ماه آخر سال 2020 به 840.2 میلیون دلار در سه ماهه چهارم سال 2021 رسیده است. این شرکت همچنین درآمد هر سهم GAAP را گزارش کرده است. 3.92 دلار، کمتر از سه ماهه آخر سال گذشته است.

سرمایه گذاران انتظار داشتند که Coinbase 1.94 میلیارد دلار درآمد و سود هر سهم 1.85 دلار گزارش کند. با این حال، ما متذکر می شویم که برآورد درآمد و سود Coinbase کاملاً گسترده بود و بر اساس داده های ارائه شده توسط Yahoo Finance، تخمین درآمد از 1.19 میلیارد دلار تا 2.44 میلیارد دلار متغیر بود.

با مروری بر پیچ و مهره های دیجیتال مالی شرکت ها، چه چیزی می توانیم از سه ماهه کوین بیس در ارتباط با دنیای ارزهای دیجیتال بیاموزیم؟ زیاد. نمودار زیر سرشار از اطلاعات است:

Log4Shell برای هک سرورهای VMWare استفاده می شود

از بالا می توان دید که فعالیت خرده فروشی به عنوان یک حجم، بخشی از حجم سازمانی آن باقی می ماند. با این حال، به خاطر داشته باشید که سرمایه‌گذاران خرد نه تنها بیشتر درآمد معاملاتی کوین‌بیس، بلکه بخش عمده‌ای از خط برتر کلی آن را نیز تولید می‌کنند. علیرغم حجم پایین تر، فروش خرده فروشی در سه ماهه چهارم سال 2021 به ارزش 2.185 میلیارد دلار درآمد داشت، در حالی که معاملات سازمانی تنها 90.8 میلیون دلار درآمد ایجاد کرد.

با حرکت رو به جلو، دوران تسلط بیت کوین از نظر حجم معاملات و درآمدزایی از معاملات کوین بیس به وضوح به پایان رسیده است. به سادگی بلاک چین اتریوم را به حجم معاملات و درآمد معاملاتی مرتبط کرد. در نهایت، از موارد فوق، ظهور دیگران دارایی‌های کریپتو هم از نظر حجم معاملات و هم از نظر درآمد چیزی است که باید مورد توجه قرار گیرد. در حالی که گاهی اوقات به نظر می رسد دنیای کریپتو فقط حول دو بلاک چین و پروژه های مرتبط می چرخد، تاریخچه درآمد کوین بیس تصویر بسیار متفاوتی است.

چرا سهام در حال کاهش است؟

کوین‌بیس رتبه‌بندی‌های خود را کاهش داد، سودهای زیادی گزارش کرد و نسبت به سه ماهه سال قبل رشد قابل‌توجهی داشت. پس چرا سهام در حال کاهش است؟ پاسخ ساده است: بازار بیشتر به آنچه انجام می دهید علاقه مند است تا آنچه انجام می دهید. به عبارت دیگر، دستورالعمل ها می توانند از نتایج عقب مانده قوی بهتر عمل کنند.

قبل از اینکه Coinbase گزارش سه ماهه چهارم خود را منتشر کند، بازار انتظار داشت که در سه ماهه اول سال 2022، 1.69 میلیارد دلار، درآمد و سود هر سهم 1.55 دلار تولید کند. آیا پیش بینی های شرکت نشان می دهد که ممکن است به این شاخص ها نرسد؟

در اینجا چیزی است که Coinbase به سرمایه گذاران گفته است که تاکنون در سه ماهه اول 2022 دیده است:

  • حجم کل تجارت 200 میلیارد دلار تا به امروز، که به نظر می رسد شرکت را به شدت از داده های حجم سه ماهه اخیر فراتر می برد (جدول بالا را ببینید).
  • «درآمد اشتراک و خدمات» کمتر در مقایسه با سه ماهه چهارم، که همراه با داده های بالا نشان دهنده این واقعیت است که به نظر می رسد کوین بیس در سه ماهه اول سال 2022 نسبت به سه ماهه چهارم سال 2021 به شدت کاهش یابد.

با نگاهی بیشتر به آینده، کوین‌بیس می‌گوید که انتظار دارد میانگین سالانه MTU خرده‌فروشی به بین پنج میلیون تا پانزده میلیون برسد، که محدوده بسیار بزرگی است. و این شرکت انتظار دارد که «متوسط ​​درآمد حاصل از معاملات مصرف‌کننده» به «سطح قبل از ۲۰۲۱» کاهش یابد. سرمایه گذاران داستان بدون رشد را دوست ندارند و کوین بیس نیز قول آن را نداده است.

ما بیشتر از یک تماس برای سود شرکت خواهیم داشت، پس با ما همراه باشید.