منو سایت

  • خانه
  • اخبار استارتاپ
  • کوین رز در مورد زمستان های کریپتو، بنیانگذاران مستعار و پروژه پرهیاهوی Moonbirds NFT

کوین رز در مورد زمستان های کریپتو، بنیانگذاران مستعار و پروژه پرهیاهوی Moonbirds NFT

 تاریخ انتشار :
/
  اخبار استارتاپ
کوین رز در مورد زمستان های کریپتو، بنیانگذاران مستعار و پروژه پرهیاهوی Moonbirds NFT

در پادکست Chain Reaction این هفته، با کوین رز، یک کارآفرین سریالی صحبت کردیم که تلاش‌های او – از جمله معروف‌ترین Digg – در چند دهه گذشته به خوبی در TechCrunch منعکس شده است.

رز شریک شرکت سرمایه‌گذاری خطرپذیر True Ventures است، اما آخرین پروژه او یک استارت‌آپ NFT به نام Proof Collective است که اخیراً مجموعه‌ای از 10000 جغد پیکسل‌شده NFT منتشر کرده است. رز و شرکای او 80 میلیون دلار از فروش اولیه پروژه Moonbirds سرمایه گذاری کردند و از این پول به علاوه یک دور معمولی 10 میلیون دلاری به رهبری شرکت سرمایه گذاری سون سون سیکس الکسیس اوهانیان برای ایجاد یک شرکت رسانه ای وب 3 استفاده کردند.

رز گفت: «ما از ابتدا در حال ساختن یک شرکت رسانه ای بزرگ، عظیم و کاملاً جدید هستیم. ما مجبور نبودیم از Alexis یا True Ventures پول جمع آوری کنیم، اما دلیل این کار این بود که مردم بفهمند که ما در مورد ایجاد یک تجارت پایدار در اینجا جدی هستیم.

این Moonbirds در حال حاضر با حداقل 25 ETH این روزها معامله می‌شوند که در قیمت‌های اتریوم امروزی که در هفته‌های اخیر کاهش قابل توجهی داشته است، در حدود 50000 دلار در نوسان است. در گفتگوی خود، ما به موضوعات مختلفی با رز پرداختیم، از جمله رکود اخیر بازار، که او آن را به عنوان “ریسکی که در میانه یک سفر بسیار طولانی به دور از ارزهای فیات نشان می دهد” می بیند.

اگر هیچ چیز اساسی در مکانیک پشت صحنه تغییر نکرده باشد، که من حدس می‌زنم در مورد چیزی مانند UST یا Luna اینطور نیست، اما اگر همه چیز از نظر زیرساخت فنی پشت صحنه برای بیت‌کوین یا اتریوم خوب باشد. یا هر چیزی که بله باشد، پس من فقط این نگرش را دارم که هرگز به بازگشت به فیات فکر نمی کنم، “رز می گوید.

برداشت گسترده تر از بازارهای کریپتو در چند هفته گذشته با عقب نشینی ملایم تری در بازارهای عمومی همراه بوده است، اما در حالی که به نظر می رسد بسیاری از شرکت های پرخطر در رنج هستند، برداشت تهاجمی هفته گذشته باعث سقوط شرکت هایی شد که دارایی های ارزهای دیجیتال قابل توجهی بودند. رز می‌گوید که شرکت او نمی‌خواهد واکنشی نشان دهد تا بتواند یک بازار نزولی بالقوه بازی کند.

ما هرگز یک توکن نفروخته‌ایم، بنابراین این تنها چیزی است که در مورد سرمایه‌های ما عالی است، می‌توانیم به چشمان بنیانگذاران نگاه کنیم و بگوییم که در آن نیستیم تا آن را برگردانیم. بنابراین، برای من اهمیتی ندارد که ما روی 20 برابر یا 50 برابر، یا 50 درصد تخفیف منفی بر روی هر قیمت نمادینی بنشینیم، ما معتقدیم که ساختن چیزی واقعاً مهم در این فضای جدید یک دهه طول خواهد کشید… بله، موسس را آزاد کنید. کاملاً بدترین چیزی است که می توانید مدیون باشید و فقط در DNA ما نیست.

شرکت‌های سرمایه‌گذاری خطرپذیر در چند سال گذشته حامیان جدید زیادی برای سرمایه‌گذاری در صندوق‌های ارز دیجیتال یا وسایل نقلیه رمزنگاری نزدیک به مرکز خود پیدا کرده‌اند. در حالی که بسیاری از این LP ها احتمالاً اولین کاهش عمده ارزهای دیجیتال خود را تحمل خواهند کرد، رز معتقد است که اکثر حامیان آن می دانند که هنگام پیگیری بازده ارزهای دیجیتال چه کار می کنند.

او گفت: «من فکر می‌کنم وقتی با تک تک LPها صحبت می‌کنید، آن‌ها در صندوق‌های رمزنگاری سرمایه‌گذاری نمی‌کنند، اگر انبوهی را که ما امیدواریم به دنبال آن باشیم و خطراتی که متحمل می‌شوند درک نکنند.» “اگر به همه چیزهایی که این سرمایه گذاری انگشتان خود را در آب فرو می برد نگاه کنید – کریپتو خطرناک ترین سطل از همه آنها است.”

می‌توانید به کل مصاحبه با رز در بالا گوش دهید، جایی که ما در مورد احساسات مختلط او در مورد فراجهان، چالش‌های پیش روی بنیان‌گذاران مستعار، و مسائل مربوط به وب 3 صحبت می‌کنیم.

 

در Chain Reaction، Spotify، یا پلتفرم پادکست جایگزین خود اپل مشترک شوید تا هر هفته با ما همراه باشید.