منو سایت

  • خانه
  • اخبار استارتاپ
  • کوین 65 میلیون دلار جمع آوری می کند زیرا او پیش پرداخت ها را از حسابی به حساب دیگر از طریق پایانه های نقطه فروش شارژ می کند.

کوین 65 میلیون دلار جمع آوری می کند زیرا او پیش پرداخت ها را از حسابی به حساب دیگر از طریق پایانه های نقطه فروش شارژ می کند.

 تاریخ انتشار :
/
  اخبار استارتاپ
کوین 65 میلیون دلار جمع آوری می کند زیرا او پیش پرداخت ها را از حسابی به حساب دیگر از طریق پایانه های نقطه فروش شارژ می کند.

پرداخت‌ها در سرتاسر جهان یک تجارت بسیار پراکنده باقی می‌مانند: بسته به اینکه چیزی را از کجا می‌خرید یا می‌فروشید (و اینکه آیا آنلاین یا آفلاین می‌فروشید)، روش‌های پرداخت «استاندارد»، ارزها و طرح‌های تسویه حساب، و موارد دیگر خواهید داشت. امروزه یک شرکت استارت آپی به نام کوین، که بخشی از این پازل – پرداخت های انجام شده از حسابی به حساب دیگر، جایگزینی برای پرداخت با کارت های پرداختی که این ریل ها را دور می زند- را بر عهده می گیرد و با توسعه مجموعه ای کاملاً جدید، استفاده از آن را آسان تر و رایج تر می کند. زیرساخت پرداختی که مستقیماً با بانک ها ادغام می شود، یک سری A قابل توجه 65 میلیون دلاری را اعلام می کند تا تجارت خود را پس از کنترل اولیه قوی دو برابر کند.

در حال حاضر 6000 خرده فروش را در 12 بازار در اروپا جذب کرده است، ابتدا با یک نقطه فروش الکترونیکی و اخیراً با ادغام با پایانه های POS فیزیکی شروع شده است. تاداس تاموسجوناس، مدیر عامل شرکت، در مصاحبه ای گفت، برنامه او این است که تا پایان سال جاری به عنوان یک گزینه پرداخت در حدود 35 درصد از پایانه های الکترونیکی اروپا برای فروش در دسترس باشد و سپس 85 درصد یک سال بعد، “درست مانند هر طرح کارتی”. .

بریتانیا اواخر امسال خواهد بود، اما در پایان سال جاری 35 درصد از پایانه های EPOS اروپا و سپس 85 درصد در سال آینده، مانند طرح کارت، خواهد داشت.

این حلقه توسط Accel، با مشارکت Eurazeo و حامیان قبلی OTB Ventures، Speedinvest، OpenOcean و Global Paytech Ventures هدایت می شود. هری استبینز 20 ولتی؛ ایلکا پانانن، مدیرعامل و یکی از بنیانگذاران سوپرسل؛ و آمیتاب جهوار، مدیر عامل سابق VenmoVilnius، برخی از افرادی هستند که در این حلقه سرمایه گذاری می کنند. کوین قبلاً 77 میلیون دلار جمع آوری کرده است و برآورد خود را فاش نکرده است.

کوین مستقر در لیتوانی توسط تاموسیوناس و پاول سوکولوواس (مدیر عملیاتی)، که در یک مصاحبه مشترک گفتند که این طرح استفاده از بودجه برای ادامه ساخت فناوری خود و استخدام افراد بیشتری برای نفوذ به بازارهای بیشتر است، تأسیس شد. با پوشش سراسری اروپا شروع می شود.

کوین از نظر فنی شبیه “کیوین” است. – از جمله نقطه. تاموسیوناس گفت که این انتخاب به چند دلیل انجام شده است: اول، “کوین” به عنوان یک نام برای همه، ایده این است که این یک راه حل پرداخت فنی است که به نفع همه خواهد بود. نکته دوم که نشان می دهد این اولین نام و نام خانوادگی است که باید در تجارت بدانید. اما سوم، به عنوان آغاز گفتگو. او به سادگی گفت: “این به ما فرصتی می دهد تا داستان خود را بگوییم.”

این داستانی است که برای بازرگانان و سایرین که در پرداخت و تجارت کار می کنند به خوبی شناخته شده است: هر کشور سیستم های پرداخت متفاوتی در ورودی و انتهای فرآیند دارد. پرداخت‌های حساب به حساب، که اساساً پول را مستقیماً از خریدار دریافت می‌کنند و آن را به حساب فروشنده واریز می‌کنند، مدت‌هاست یکی از این گزینه‌ها بوده و اغلب جایگزین بسیار ارزان‌تر و مستقیم‌تری برای پرداخت‌های کارتی و هزینه‌هایی است که وقتی شخصی متحمل می‌شود. هنوز از پول نقد استفاده نمی کند

مشکل این است که بسیاری از زیرساخت‌های پرداخت قبض به صورت‌حساب بسیار دست و پا گیر هستند و بر اساس APIها ساخته نشده‌اند، و در نتیجه گسترش و ادغام در هر سرویس جدید، چه آنهایی که در تاریخچه فیزیکی هستند و چه سرویس‌هایی که «نقاط فروش الکترونیکی» هستند، دشوار است. ‘، که می تواند در یک فروشگاه باشد، اما به عنوان مثال می تواند به راحتی در یک برنامه پرداخت زمان پارکینگ باشد.

سوکولوواس گفت: «اما صورت‌حساب فرآیند ارزان‌تری است و بنابراین ما فرصت بزرگی برای حل آن داشتیم، به ویژه در EPOS». سال‌ها در این ساختمان، کوین در ابتدا مشکوک‌های زیادی داشت، تردید داشتند که API‌ها می‌توانند برای ادغام با بانک‌هایی ساخته شوند که به طور سنتی در پذیرش آن‌ها و گشودن خدمات خود برای دیگران کند بوده‌اند. البته استثناهایی نیز وجود دارد، مانند تلاش‌های بانکداری باز که در بریتانیا دیده‌ایم، اما به طور کلی این یک منطقه پراکنده و هنوز مرموز است. ما اکنون تنها شرکتی در بازار هستیم که یک راه حل فنی در پشت این موضوع دارد.

Tamosjunas گفت که اکنون شرکت های دیگری هستند که در حال عقب نشینی هستند – به عنوان مثال، غول پایانه های POS Worldline در حال کار بر روی تصمیمی برای پذیرش پرداخت ها از حسابی به حساب دیگر است، اما او گفت که ساخت آن سال ها طول می کشد.

مسئله بزرگتر این است که تجارت الکترونیک همچنان یک منطقه بزرگ و با رشد سریع است، اما بازگشت به حرکت فیزیکی پس از اوج گیری همه گیری کووید-19 نیز در حال تغییر است. تاموسیوناس افزود: “همه به دنبال راه هایی برای بهبود فروش آفلاین هستند.”

وقفه‌ای که کوین در اینجا به دنبال آن است، نه تنها باز کردن و مدرن کردن فرآیندی است که سال‌ها وجود داشته، بلکه استفاده از آن دشوار بوده است. اما همچنین به بازرگانان، مصرف کنندگان و هر کس دیگری که در هر تراکنش دخیل هستند، راه مستقیم تری برای مجوز پرداخت خاص می دهد. مستقیم‌تر بودن به این معنی است که ارزان‌تر است، که این نیز بخش مهمی از زمین است: به این معنی است که هر کسی که این گزینه را انتخاب کند می‌تواند حاشیه‌های بهتری را در معاملات ایجاد کند. برعکس، بسیاری از بازیگران سنتی در اکوسیستم پرداخت را نیز از معادله حذف می کند، که نوعی دیگر از اختلال است.

این چیزی است که نه تنها توجه سرمایه گذاران، بلکه شرکای استراتژیک بالقوه و خریداران بالقوه استارتاپ را نیز به خود جلب کرده است. بنیانگذاران در مورد اینکه چه کسی در خانه آنها را زد به جزئیات نمی پردازد، اما می توانید تصور کنید که سایر بازیگران بزرگ در فناوری پرداخت، قدیمی و جدید (از جمله Stripe، Adyen، PayPal و شاید حتی شرکت های بزرگ کارت اعتباری) در میان آنها علاقه مند به تسلط باشند. این فناوری در تنوع. تا کنون، کوین حتی از همکاری با آنها به عنوان سرمایه گذاران استراتژیک خودداری کرده است تا بی طرف بماند و به هیچ پلتفرم خاصی وابسته نباشد.

لوکا بوکیو، شریک Accel در بیانیه ای گفت: “تیم Tadas، Pavel و Kevin با زیرساخت های پرداخت نسل بعدی خود، آینده پرداخت ها را تقویت می کنند.” “با ارائه یک تجربه پرداخت سریع و بدون دردسر، با کاهش هزینه ها و افزایش سطح احراز هویت، زمان پرداخت های A2A فرا رسیده است و کوین در حال حاضر با پیشنهاد خود شتاب چشمگیری داشته است. با راه اندازی محصول منحصر به فرد ما برای پرداخت های POS، فرصت پیش روی ما بسیار زیاد است و ما مشتاقانه منتظر مشارکت با تیم در این راه هستیم.

یک پیچ و تاب جالب در اینجا این است که آیا کوین و امثال او چگونه با کیف پول های موبایل ادغام می شوند یا خیر.

امروزه، کوین زمانی در خدمات کار می کند که یک خرده فروش فناوری خود را در محل فروش خود، اعم از فیزیکی یا الکترونیکی، و درون برنامه ای ادغام کرده باشد. اما کیف پول هایی مانند Apple Pay یا Google Pay امروزه فقط با کارت کار می کنند. با توجه به اینکه اکنون تعداد زیادی از تراکنش‌های کارتی توسط پرداخت‌های مبتنی بر NFC با استفاده از تلفن‌های مردم جابجا می‌شوند، این امر به طور بالقوه می‌تواند میزان رشد کوین را محدود کند، اگر او نتواند جایگزینی برای مصرف‌کنندگانی که به این روش پرداخت می‌کنند ارائه دهد.

به طور تصادفی، اپل دیروز خواستار اقدامات ضدرقابتی اتحادیه اروپا در مورد نحوه باز کردن (یا باز نکردن) فناوری مجموعه مبتنی بر NFC خود به سایر کشورها شد. این چیزی برای تماشا خواهد بود و می تواند تأثیر زیادی بر نحوه رشد کوین در آینده داشته باشد.