منو سایت

کیک است نه، این کاهش مشترکین نتفلیکس است

 تاریخ انتشار :
/
  اخبار استارتاپ
کیک است نه، این کاهش مشترکین نتفلیکس است

نتفلیکس در واقع طی تماس دیروز درآمد خود اعتراف کرد که رقابت قوی وجود دارد و نتفلیکس باید بازی خود را افزایش دهد. درآمد و رشد مشترکین آشکارا کاهش یافته است و محتوا به سادگی به هدف خود نمی رسد.

شرکت این نیاز را برای بهبود تشخیص می دهد. تد ساراندوس، مدیرعامل و مدیر عامل نتفلیکس، گفت: صادقانه بگویم، ما نیاز به رقابت داریم و به بهبود خدمات اصلی که سریال‌ها و فیلم‌های تلویزیونی می‌سازد و اکنون بازی‌هایی را که مردم واقعاً دوست دارند، ادامه دهیم.

فیلم‌های مشهوری مانند Red Notice با بازی گال گدوت، رایان رینولدز و دواین راک جانسون دارای سریال‌های اکشن فریاد و گران‌قیمت هستند، اما این برای برنده شدن اسکار کافی نبود، چه رسد به اینکه مشترکان را راضی کند. همچنین نگران کننده است که نتفلیکس به هدر دادن زمان و پول خود برای این فیلم های عالی ادامه می دهد. قیمت Red Notice 200 میلیون دلار است و تنها 36 درصد از Rotten Tomatoes را دارد. این یکی از گران ترین فیلم هایی است که نتفلیکس تا به حال ساخته است. مرد ایرلندی با 150 میلیون دلار در رده دوم قرار دارد.

اما کیفیت مترادف با گرانی نیست و نتفلیکس نباید آنقدر برای محتوا خرج کند اگر واقعاً اینطور نیست.

Apple TV + CODA را ببینید که کمتر از 10 میلیون دلار قیمت دارد. اگر فیلم ساده و شیرینی مانند «CODA» می تواند بهترین فیلم را بدون بازیگران و مجموعه فیلم های پیچیده برنده شود، پس این نکته قابل توجه است. اگر نتفلیکس به‌جای داستان‌ها و محتوای باکیفیت، به شدت بر روی اعضای گروه بازیگران A-List تمرکز کند، آن‌ها قادر به رقابت نخواهند بود.

هنگام فراخوان برای برنده شدن، ساراندوس همچنین اعتراف کرد که تعداد دفعات بازدید به اندازه کافی وجود نداشته است.

وی گفت: «… در وهله اول از رشد مشترکان راضی نبودیم. “ما باید پروژه آدام و بریجرتون را هر ماه داشته باشیم و مطمئن شویم که همیشه انتظارات خدمات این است. بنابراین ما قطعا سطوح بالاتری از نفوذ را در این بازارهای مصرف احساس می‌کنیم و قطعاً سطح رقابت را افزایش می‌دهیم.»

انتخاب این استراتژی برای حذف بازدیدها در هر ماه می تواند بسیار جاه طلبانه باشد، حتی برای یک کهنه کار مانند نتفلیکس.

در حالی که ساراندوس اضافه کرد که این شرکت به سرمایه گذاری بر روی محتوای با کیفیت ادامه می دهد و در صورت ادامه راهبردی که در حال حاضر دارند، تنوع بیشتری را برای توده ها به ارمغان می آورد – ما کاملاً مطمئن نیستیم که آیا این همان چیزی است که آنها امیدوارند. همانطور که سایر پخش‌کننده‌ها دریافته‌اند، سرعت اجرای برنامه‌ها فوایدی دارد تا کاربران را وادار کند به جای تایپ کردن و ترک کردن، هر هفته برنامه را تنظیم کنند. بازی تاج و تخت به چیزی دست یافت که برای HBO شناخته شده بود، اما اکنون برای انواع سریال های محبوب در سرویس های مختلف عادی شده است.

و در حالی که شوندا رایمز راه حلی عالی برای نتفلیکس بود و نمایش های ارزشمندی مانند بریجرتون را که در 28 روز اول 82 میلیون بازدید داشت، به ارمغان آورد، اگر کندتر توزیع شود می تواند به نتفلیکس کمک کند. به گفته نیلسن، «اختراع آنا» با 3.3 میلیارد دقیقه تماشا در هفته 14 فوریه نیز می تواند از این مدل بهره مند شود.

با این حال، تصمیمات دیگری نیز وجود دارد که نتفلیکس گرفته است که طبق برنامه پیش نرفت.

سریال بدون امضای نتفلیکس «آیا کیک است؟» یک حذفی بود و در Rotten Tomatoes رتبه پایین 41 درصد از مخاطبان را دریافت کرد. پخش کننده یک میم آنلاین به روز از آیتم های کیک مانند را که ممکن است بیش از حد باشد، برداشت و آن را چرخاند تا بتواند رشد بیشتری را برای مشترکین ایجاد کند. این نمایش همچنین شباهت زیادی به دیگر عناوین آشپزی وحشی و تجربی او مانند “بهترین باقیمانده ها!”، “پخته شده با شاهدانه” و “پیدا کردم” است.

“Love is Blind” یکی دیگر از برنامه های سرگرم کننده بود که به ویژه در زمینه دوستیابی آنلاین هزاره و ژنرال Z بسیار خوب اجرا شد. طبق گفته نیلسن، این نمایش در هفته 14 فوریه بیش از 1.4 میلیارد دقیقه زمان تماشا داشت. اما نتفلیکس در حال حاضر تعداد زیادی برنامه دوستیابی مانند The Circle، Too Hot to Cope، Love on the Spectrum و غیره دارد. نمایش اخیراً منتشر شده “The Ultimatum: Marry or Move On” به شدت شکست خورد و رتبه مخاطبان Rotten Tomatoes 12٪ را دریافت کرد.

نکته این است که صرفاً به این دلیل که یک نمایش کار می کند به این معنا نیست که مشترکین به چندین نمایش دیگر نیز مانند آن نیاز دارند. این مدل الگوی برنامه نویسی در فرآیند تصمیم گیری بیش از حد به الگوریتم وابسته است. محتوای با کیفیت نور سبز نیاز به لمس انسانی دارد.

اگر این شرکت به جای پول انداختن به سمت نام‌های بزرگ و روند بزرگ بعدی، بیشتر روی کسب عناوین با دقت انتخاب شده تمرکز کند، شاید آنها دوباره صعود کنند.