منو سایت

گاهشماری کامل حماسه ایلان ماسک-تویتر

 تاریخ انتشار :
/
  اخبار استارتاپ
گاهشماری کامل حماسه ایلان ماسک-تویتر

این یک ماه اخبار وحشی برای یک شبکه اجتماعی که ما در مجموع دوست داریم از آن متنفر باشیم. در اوایل آوریل، ایلان ماسک کمی از توییتر خارج شد و 9.2 درصد از شرکت را ترک کرد و قصد دارد از طریق هیئت مدیره خود بر روی شرکت اعمال نفوذ کند. او سپس از صندلی برنامه ریزی شده خود در هیئت مدیره کناره گیری کرد و ماسک طرحی حتی ظالمانه تر را اجرا کرد: او شرکت را مستقیماً خریداری کرد و آن را خصوصی کرد. کاملاً همه از این می ترسیدند و نظر داشتند و برخی از این نظرات جدی بودن نقشه های بزرگ سرمایه دار معروف فناوری بیهوده را زیر سوال می برد.

پیشنهاد 43 میلیارد دلاری ماسک، توییتر را کمتر از یک سال پیش ارزش گذاری کرد و این سوال را ایجاد کرد: آیا این مرد واقعی است؟ ما هنوز واقعاً نمی دانیم – ماسک زنده و شناخته شده است و مستعد بدلکاری های بزرگ احمقانه است – اما ظاهراً او با کمک مورگان استنلی و بانک آمریکا پول جمع می کند.

ماسک ثروتمندترین مرد جهان است، اما به عنوان یک میلیاردر نیز نسبتاً فقیر است، بنابراین بازی توییتری او از او می‌خواهد از سهام تسلا و اسپیس ایکس پول نقد کند، دو شرکتی که گفته می‌شود او اداره می‌کند و همه ما را عصبانی کرده است. در جاه طلبی کاملاً غیر ضروری او برای خرید توییتر و تغییر شکل آن در تصویر خود. در همین حال، توییتر برای محافظت از پیشرفت ماسک با محافظت در برابر قرص‌های سمی کار می‌کند، که به سهامداران فعلی اجازه می‌دهد سهام بیشتری را با قیمت‌های پایین و پایین خریداری کنند و در واقع سهام شرکت را کاهش داده و قیمت پیشنهادی آن را افزایش دهد.

از آنجایی که ما در مورد ماسک صحبت می کنیم، همه می توانند حدس بزنند که در آینده چه اتفاقی خواهد افتاد، اما آنچه تاکنون رخ داده است. با پیشرفت داستان، به روز رسانی ها را ارائه خواهیم کرد.

کرونولوژی حماسه ایلان ماسک-تویتر

1. تنظیم‌کننده‌های ایالات متحده گفته‌اند که کسی واقعاً باید توییت‌های ایلان ماسک را دنبال کند

حتی قبل از اینکه ماسک پیشنهادی در توییتر ارائه دهد، تنظیم‌کننده‌های SEC گفتند که این حق را دارند که از مدیرعامل تسلا برای توییت‌هایش تماس بگیرند و حتی از یک قاضی فدرال خواستند که اجازه ندهد مدیران اجرایی با کنار گذاشتن توییت‌ها فرار کنند.

2. ایلان ماسک توییت می کند که به طور جدی در حال بررسی ساخت پلت فرم رسانه های اجتماعی خود است

اندکی پس از آنکه قانونگذاران ایالات متحده از یک قاضی خواستند تا بر توییت های ماسک نظارت کند، مدیر اجرایی تسلا و اسپیس ایکس گفت که به طور جدی در حال بررسی ایجاد «توئیتر بعدی» است.

3. ایلان ماسک 9.2 درصد از سهام توییتر را در 4 آوریل خریداری کرد

توییتر یادداشتی منتشر کرد که تأیید می‌کرد توسعه‌دهنده اسپیس‌ایکس و تسلا 9.2 درصد از سهام این شرکت را در اختیار گرفتند و بر اساس قیمت سهام در روز جمعه (4 مارس) به حدود 2.9 میلیارد دلار رسید.

4. ایلان ماسک روز بعد، 5 آوریل، در توییتر می‌نشیند

مدیر عامل توییتر پاراگ آگراوال اعلام کرد که ایلان ماسک در یک سری توییت به عضویت هیئت مدیره توییتر منصوب شده است:

5. در یک چرخش بزرگ، ایلان ماسک دیگر به هیئت مدیره توییتر اعلام شده در 10 آوریل نخواهد پیوست.

اواخر همان هفته، پاراگ آگراوال، مدیرعامل توییتر اعلام کرد که به هیئت مدیره رسانه های اجتماعی این شرکت نخواهد پیوست. افشاگری آگراوال به دنبال مجموعه ای از توییت های غیرمعمول ایلان ماسک در آخر هفته است که در آن او با صدای بلند برای بیش از 80 میلیون دنبال کننده خود با استناد به توییت های کم برخی از محبوب ترین شخصیت های رسانه های اجتماعی، از مرگ توییتر پرسید.

6. یک سهامدار توییتر پس از اینکه ماسک نتوانست به موقع سرمایه گذاری عظیم خود در توییتر را فاش کند، شکایت کرد.

یکی از سهامداران توییتر شکایتی علیه ماسک در یک دادخواست اوراق بهادار فدرال تنظیم کرده است، زیرا ماسک در زمانی که موظف به انجام این کار بود، 5 درصد سهام خود در توییتر را فاش نکرد. شاکی ادعا می کند که تاخیر به ماسک اجازه داد تا سهام بیشتری از توییتر را با قیمت کمتری خریداری کند و فروشندگان سهام توییتر را از افزایش سود فریب دهد.

7. ایلان ماسک پیشنهاد خرید توییتر، کل شرکت را به مبلغ 43 میلیارد دلار در 14 آوریل می دهد

این میلیاردر گفت که حاضر است برای خرید 100 درصد از شرکت، 54.20 دلار به ازای هر سهم بپردازد. این یک پیشنهاد برای تمام پول است که این شبکه اجتماعی 43.4 میلیارد دلار تخمین زده است. او این پیشنهاد را به SEC ارسال کرد و ساعاتی قبل از مصاحبه با تد آن را توییت کرد.

8. ایلان ماسک ساعاتی پس از ارسال پیشنهاد بزرگ خود در توییتر با تد مصاحبه کرد

مدیر عامل جنجالی تسلا و اسپیس ایکس قبلاً در حال آماده شدن برای صحبت در کنفرانس TED2022 در مورد مکالمه ای بود که بسیار مورد توجه قرار گرفت و TED پخش زنده را در دسترس عموم قرار داد.

9. روز بعد، 15 آوریل، هیئت مدیره توییتر به حفاظتی روی آورد که همه انتظار داشتند: قرص سم.

هیئت مدیره توییتر در یک بیانیه مطبوعاتی اعلام کرد که این شرکت در حال اتخاذ طرحی با مدت زمان محدود از حقوق سهامداران است – یک “قرص سمی” در اصطلاح ادغام و تملک. اگرچه این شرکت به طور مستقیم از ایلان ماسک نام نمی برد، اما ظاهرا توییتر در تلاش است تا میلیاردر را از خرید این شبکه اجتماعی باز دارد.

10. ایلان ماسک در مورد نحوه تامین مالی پیشنهاد 43 میلیارد دلاری خود برای توییتر صحبت می کند

به طور خلاصه: ماسک قصد دارد حدود 13 میلیارد دلار به طرق مختلف وام بگیرد. وام 12.5 میلیارد دلاری در حقوق صاحبان سهام؛ و حدود 21 میلیارد دلار از دارایی های خود پرداخت می کند. جمع آوری بودجه کمی پیچیده است، اما پیشنهاد ماسک به سختی کوچک است، بنابراین مسیر جمع آوری پول در یک انبوه به طور قابل درک گیج کننده است.