منو سایت

گردانندگان سابق محتوا در TikTok شکایتی را به دلیل “آسیب روانی” تشکیل می دهند

 تاریخ انتشار :
/
  اخبار استارتاپ
گردانندگان سابق محتوا در TikTok شکایتی را به دلیل "آسیب روانی" تشکیل می دهند

دو بازبین سابق محتوا در TikTok از این شرکت شکایت کرده‌اند و ادعا می‌کنند که این شرکت به اندازه کافی از آنها حمایت نکرده است زیرا در کار عمیقاً نگران‌کننده حذف ویدیوهای ناخواسته از شبکه اجتماعی شرکت داشتند. NPR اولین بار این پرونده را گزارش داد که روز پنجشنبه در دادگاه فدرال بایگانی شد.

شاکیان اشلی ولز و ریس یانگ TikTok را تحت نظارت شرکت های شخص ثالث، از جمله شرکت فناوری کانادایی Telus International و یک شرکت مستقر در نیویورک به نام اتریوم، تعدیل کردند. Veles و Young به دنبال وضعیت یک دعوی حقوقی دسته جمعی هستند که به سایر ناظران محتوا در TikTok که می گویند تحت تأثیر منفی اقدامات شرکت ها قرار گرفته اند، اجازه می دهد به این پرونده بپیوندند.

در این دادخواست ادعا شده است که TikTok و ByteDance قوانین کار کالیفرنیا را با ناکامی در ارائه حمایت بهداشتی روانی کافی به Veles و Young، علیرغم خطرات ذهنی ناشی از “فعالیت های غیرمعمول خطرناک” که آنها مجبور به انجام روزانه هستند، نقض کردند. او همچنین ادعا می‌کند که این شرکت‌ها ناظران را تشویق کردند تا حجم زیادی از محتوای افراطی را برای رسیدن به سهمیه بررسی کنند و سپس با وادار کردن آنها به امضای NDA این آسیب را تشدید کردند تا از نظر قانونی نتوانند درباره آنچه می‌بینند بحث کنند.

در این دادخواست آمده است: «متهمین نتوانسته‌اند محل کار امنی برای هزاران مجری که دروازه‌بان بین محتوای فیلتر نشده، مشمئزکننده و توهین‌آمیز آپلود شده در برنامه و صدها میلیون نفری هستند که هر روز از این برنامه استفاده می‌کنند، فراهم کنند. این ادعا می‌کند که علی‌رغم آگاهی از خطرات روان‌شناختی قرار گرفتن طولانی‌مدت در معرض چنین محتوای آسیب‌زا، TikTok و ByteDance هیچ تلاشی برای ارائه «اقدامات بهبود مناسب» برای کمک به کارگران برای مقابله با محتوای افراطی پس از این واقعیت انجام نداده‌اند.

این پرونده توضیح می‌دهد که چگونه هر دو شاکی دوازده ساعت کار روی محتوای افراطی و آزاردهنده، از جمله «آزار جنسی از کودکان، تجاوز جنسی، شکنجه، جنایات، سر بریدن، خودکشی و قتل» را سپری کرده‌اند. علاوه بر محتوای گرافیکی، این محاکمه توضیح می‌دهد که چگونه ولز و یانگ نیز مکرراً در معرض سخنان نفرت‌انگیز و تئوری‌های توطئه قرار گرفته‌اند که بر سلامت روانی آنها نیز تأثیر منفی گذاشته است. یکی دیگر از گردانندگان محتوای TikTok، Candie Frazier، شکایت مشابهی را در دسامبر تنظیم کرد، اگرچه NPR گفت که این پرونده دیگر پیش نمی رود.

شکایت جدید TikTok دنباله‌روی یک دادخواست دسته‌جمعی است که توسط همان تیم حقوقی علیه فیس‌بوک در سال 2018 تنظیم شد. این شرکت دو سال بعد با توافق برای پرداخت 52 میلیون دلار به بیش از 11000 ناظر سلامت روان، این شکایت را حل و فصل کرد. از محتوایی که آنها وظیفه داشتند روزانه مرتب کنند.

فیس بوک 52 میلیون دلار به مدیران محتوایی که از اختلال استرس پس از سانحه رنج می برند پرداخت می کند

مدیر TikTok به دلیل آسیب روانی ناشی از ویدیوهای گرافیکی شکایت می کند