گروهی از کارگران اکتیویژن بلیزارد به اتحادیه سازی رای دادند

گروهی از کارگران اکتیویژن بلیزارد به اتحادیه سازی رای دادند

پس از ماه ها سازماندهی، آزمایش کنندگان تضمین کیفیت در Raven Software، بخش غول بازی اکتیویژن بلیزارد، به ادغام رأی دادند. این اولین اتحادیه در یک شرکت بزرگ بازی در ایالات متحده است

این رای که از طریق شورای ملی روابط کار (NLRB) اداره می شد، با 19-3 به تصویب رسید و دو رای به رقابت پرداختند، به طوری که در مجموع 24 نفر از 28 کارگر واجد شرایط رای دادند.

کارگران قصد خود را برای ادغام در ماه دسامبر، تنها چند روز پس از آن که مایکروسافت اعلام کرد قصد دارد اکتیویژن بلیزارد را به قیمت 68.7 میلیارد دلار، یکی از بزرگترین خریدهای فناوری در تاریخ، خریداری کند، اعلام کردند. اما با انتشار اخبار مربوط به خرید آینده، این تسترهای تضمین کیفیت (QA) – که بیشتر در Call of Duty کار می کنند – حدود پنج هفته است که در اعتراض به اخراج 12 هنرمند اعتصاب کرده اند.

“در 3 دسامبر، حدود یک سوم از بخش من مطلع شدند که قراردادهای آنها زودتر فسخ می شود. و این نتیجه یک دوره پنج هفته ای اضافه کاری و کار مداوم بود، “اوناه رانگستاد، آزمایش کننده QA نرم افزار Raven به TechCrunch در آن زمان گفت و قصد خود را برای سازماندهی توضیح داد. «در آن مرحله، متوجه شدیم که کار روزانه و نقش حیاتی ما در صنعت بازی مانند QA در نظر گرفته نشده است.

این دوره پنج هفته‌ای اضافه کاری که رانگستاد توصیف می‌کند، در صنعت بازی‌سازی «ترس» نامیده می‌شود که اغلب به‌عنوان عاملی بزرگ برای فرسودگی شغلی و استرس برای کارگران بازی ذکر می‌شود. این اتحادیه که اتحاد کارگران بازی نامیده می‌شود و توسط کارگران ارتباطات آمریکا (CWA) نمایندگی می‌شود، اکنون می‌تواند با کارفرمای خود برای اجرای قوانینی که «تقاطع» یا اخراج‌های غیرمنتظره را دور می‌زند، چانه‌زنی کند.

اما مشکلات در Activision Blizzard که حدود 10000 نفر را استخدام می کند عمیق تر است. پس از یک تحقیق دو ساله، دپارتمان اشتغال و مسکن عادلانه کالیفرنیا در ماه ژوئیه شکایتی علیه Activision Blizzard تنظیم کرد و مدعی شد که این شرکت “فرهنگ محل کار پسران برادری” را ترویج می کند و آن را “زمین پرورش آزار و تبعیض علیه زنان” خواند. بابی کوتیک، مدیرعامل، سال‌هاست که از اتهامات سوء رفتار جنسی و تجاوز جنسی در شرکتش می‌دانست، اما اقدامی نکرده است. اما این ممکن است تنها پس از تکمیل خرید مایکروسافت در سال 2023 اتفاق بیفتد.

هنگامی که اتحاد کارگران بازی برای انتخابات اتحادیه درخواست داد، اکتیویژن بلیزارد تلاش کرد تا انتخابات را مسدود کند، با این استدلال که هر اتحادیه باید همه 230 کارمند در نرم‌افزار Raven را شامل شود، که کسب رای را برای آزمایش‌کنندگان QA دشوار می‌کند. اما NLRB حکم داد که بخش کیفیت می تواند به طور مستقل به یک اتحادیه رای دهد.

اکتیویژن تمام تلاش خود را از جمله زیر پا گذاشتن قانون انجام داد تا مانع از تشکیل اتحادیه کارگران با کیفیت ریون شود. سارا استفنز، خزانه‌دار CWA، گفت: این کار مؤثر نبود و ما از استقبال آنها به عنوان اعضای CWA هیجان‌زده هستیم.

از آن زمان، اکتیویژن بلیزارد تلاش هایی برای بهبود شرایط کاری انجام داده است. در ماه آوریل، شرکت حدود 1100 پیمانکار QA را به کارمندان تمام وقت تبدیل کرد و حداقل دستمزد را به 20 دلار در ساعت افزایش داد. اما اکتیویژن بلیزارد ادعا می کند که به دلیل قوانین مربوط به قانون ملی روابط کار، این شرکت مجاز به تغییر حقوق کارمندان خود در بحبوحه تلاش های اتحادیه نبود. با این حال، CWA گفت که این یک تلاش “غیر صادقانه” برای تجزیه اتحادیه ها بود. سپس، همین دیروز، NLRB دریافت که، در میان گروه‌های دیگر از کارگران، Activision Blizzard به طور غیرقانونی کارکنان را تهدید می‌کند و سیاست رسانه‌های اجتماعی را حفظ می‌کند که حقوق کارگران را به اقدامات جمعی محدود می‌کند.

در بیانیه‌ای از Game Workers Alliance آمده است: «بزرگترین امید ما این است که اتحادیه ما الهام‌بخش جنبش رو به رشد کارگران در استودیوهای بازی‌های ویدیویی برای ایجاد بازی‌های بهتر و ایجاد مشاغلی باشد که ارزش‌های ما را منعکس کند و همه ما را قادر سازد.»

سال گذشته، استودیوی مستقل با 13 کارمند، Vodeo Games، اولین اتحادیه معتبر بازی در آمریکای شمالی شد. اکنون که اتحادیه با موفقیت به یک استودیوی بازی سازی بزرگ تبدیل شده است، ممکن است تلاش های بیشتری برای متحد شدن صورت گیرد.

ما به حق همه کارکنان برای تصمیم گیری در مورد حمایت یا رای دادن به اتحادیه احترام می گذاریم و به آن اعتقاد داریم. سخنگوی اکتیویژن بلیزارد گفت: ما معتقدیم که تصمیم مهمی که کل استودیوی Raven Software با حدود 350 نفر را تحت تاثیر قرار می دهد، نباید توسط 19 کارمند ریون گرفته شود.

اکتیویژن بلیزارد ممکن است ظرف پنج روز کاری آینده اعتراض خود را ثبت کند. اما از آنجایی که NLRB قبلاً حکم داده است که بخش 28 عضو QA حق سازماندهی مستقل از سایر نرم افزارهای ریون را دارد، بعید است که این تصمیم به این دلایل لغو شود.