منو سایت

گزارش: فولکس واگن در حال مذاکره برای خرید دستگاه رانندگی خودکار هوآوی است

 تاریخ انتشار :
/
  اخبار استارتاپ
گزارش: فولکس واگن در حال مذاکره برای خرید دستگاه رانندگی خودکار هوآوی است


فضای رانندگی خودمختار می تواند ازدواج دو تایتان را ببیند. مدیر مجله آلمانی روز پنجشنبه گزارش داد فولکس واگن در حال مذاکره با هواوی برای به دست آوردن واحد رانندگی خودران جدید هوآوی با میلیاردها یورو است.

هوآوی گفته است که هیچ اظهارنظری فوری از سوی TechCrunch نداشته است. فولکس واگن چین اعلام کرد که هیچ اظهارنظری نکرده است.

ادغام بالقوه قدرتمند خواهد بود. واحد خودمختار هوآوی تحت واحد تجاری “راه حل خودروهای هوشمند” غول مخابرات و گوشی های هوشمند است که تنها در سال 2019 شروع به کار کرد. تاسیس خودروی هوشمند BU گمانه زنی های زیادی را در مورد اینکه آیا هوآوی خودروهای خود را توسعه خواهد داد یا خیر، برانگیخته است. بارها هرگونه برنامه تولیدی را رد کرده و گفته است که در عوض می‌خواهد یکی از شرکت‌های بوش چین یا تامین‌کننده قطعات برای برندهای خودرو باشد.

به نظر می رسد هواوی حداقل تا کنون به این استراتژی پایبند است. سال گذشته، شرکت مستقر در شنژن راه‌حل‌های رانندگی خودکار خود را که توسط Arcfox، یک نام تجاری جدید خودروهای الکتریکی از خودروساز چینی BAIC، در سدان انبوه از قبل نصب شده بود، رونمایی کرد. هوآوی چیپست را به سدان برقی و سیستم عامل داخل خودرو تحویل داد.

برای فولکس‌واگن، یک شرکت فناوری با قابلیت‌های رانندگی خودکار می‌تواند به پیشبرد جاه‌طلبی‌هایش برای ساخت خودروهای فردا کمک کند. در واقع، این غول آلمانی با Argo AI، یک استارت آپ مستقر در پیتسبورگ که توسط فورد و فولکس واگن حمایت می شود، شریک شده است. سپتامبر گذشته، این دو نفر از اولین محصول تلاش مشترک خود، یک ون برقی خودران، رونمایی کردند.

جای تعجب نیست که فولکس‌واگن به دنبال شریک فناوری مشابه در چین، بزرگترین بازار آن تا سال 2020 است. بایدو با جیلی و دیدی با بی وای دی سرمایه گذاری مشترک دارند.

خرید اعلام شده در زمان حساسی برای تیم AV هواوی انجام می شود. سو جینگ، رئیس سابق محصول رانندگی خودران این شرکت چینی، در ماه ژانویه پس از ارائه “نظرات نامناسب” در مورد تسلا، مانند هواوی، شرکت را ترک کرد و تصادفات مرگبار Autopilot را به “کشتن مردم” متهم کرد.

پس از جدایی وی، گام بعدی کهنه کار هواوی باعث گمانه زنی های زیادی شد. آنچه ما می دانیم بیزاری سو از رباتیک است. در مصاحبه ای در سال گذشته، مدیرعامل صراحتا گفت: «هر شرکتی که رباتاکسی را هدف نهایی تجاری خود بداند، محکوم به فناست. کسانی که می توانند ربات ها را تحویل دهند، کسانی هستند که روی ماشین کار می کنند. این بازار قطعا مال من خواهد بود، اما هنوز نه.”

خرید کسب و کار رانندگی خودکار هوآوی ارزان نخواهد بود. بخش خودروهای هوشمند این شرکت قصد داشت در سال 2021 مجموعاً 1 میلیارد دلار برای تحقیق و توسعه هزینه کند. همچنین هدف آن ایجاد یک تیم تحقیق و توسعه متشکل از 5000 کارمند بود که بیش از 2000 نفر از آنها صرفاً در زمینه رانندگی خودران کار می کنند. سوال این است: هوآوی در حال حاضر سرمایه گذاری زیادی در رانندگی هوشمند کرده است، با تعداد مشتریان رو به رشد، چرا این کسب و کار نوپا جای خود را می دهد؟

هوآوی می گوید که یک خودروساز نیست – می خواهد بوش چین باشد