منو سایت

گزارش: Substack، پلتفرم خبرنامه گسترده، برنامه های سری C را کنار گذاشته است

 تاریخ انتشار :
/
  اخبار استارتاپ
گزارش: Substack، پلتفرم خبرنامه گسترده، برنامه های سری C را کنار گذاشته است

نیویورک تایمز امروز گزارش داد Substack، یک پلتفرم خبری پنج ساله که به شدت به عنوان یک نیروی مخرب در رسانه ها ظاهر می شود، تلاش های خود برای برگزاری دور سری C را کنار گذاشته است. به گفته منابع خود، Substack در ماه های اخیر با سرمایه گذاران بالقوه گفتگو کرده است تا 75 میلیون دلار به 100 میلیون دلار، به ارزش بین 750 تا 1 میلیارد دلار، جمع آوری کند.

آخرین بار سرمایه‌گذارانش پس از پایان دور سری B به ارزش 65 میلیون دلار در مارس گذشته، به رهبری سرمایه‌گذار سابق آندرسن هوروویتز (a16z)، زیرمجموعه مستقر در سانفرانسیسکو را 650 میلیون دلار ارزیابی کردند. او پیش از این 15.3 میلیون دلار در دور A16z در سری A در سال 2019 جمع آوری کرده بود.

Substack در ابتدا به عنوان راهی برای تبدیل خبرنامه ها به یک تجارت اشتراک پولی شروع شد، و از هر کسی که علاقه مند بود دعوت کرد تا به پلتفرم بپرد و شروع به نوشتن کند تا به اندازه ای که می خواهد از خوانندگان خود هزینه بگیرد. نویسندگان تشویق شدند – و هنوز هم هستند – به نوشتن رایگان. کسانی که اشتراک را شارژ می کنند، 10٪ از مبلغی را که در Substack جمع آوری می شود، پرداخت می کنند.

این شرکت بعداً پشتیبانی از پادکست ها را اضافه کرد و همین ماه پخش کننده پادکست خود را به اضافه ابزارهای جدید تعدیل، دسته بندی های رتبه بندی و موارد دیگر منتشر کرد. همانطور که مدیرعامل کریس بست چند سال پیش به TechCrunch گفت، هدف Substack همیشه این بوده است که به مشتریانش اجازه دهد تا «امپراتوری رسانه ای شخصی» خود را ایجاد کنند.

این که آیا تجارت می تواند علیرغم این زنگ ها و سوت ها درآمد قابل توجهی ایجاد کند یا خیر، سوالی است که سرمایه گذاران می پرسند. طبق گزارش تایمز، ساب استک به سرمایه گذاران گفته است که در سال گذشته حدود 9 میلیون دلار درآمد داشته است.

تایمز خاطرنشان می‌کند که Substack یکی از شرکت‌هایی است که در حال حاضر با تنش‌های جدیدی مواجه است، زیرا سرمایه‌گذاران چک‌های خود را در بحبوحه افزایش نرخ‌های بهره بسته می‌کنند، که به شدت سهام را کاهش داده و رشد اقتصاد ایالات متحده و جهان را کند کرده است.

اگر وضعیت کلی Substack تغییر کند، این دومین و پرمشغله ترین شرکت مصرف کننده در مجموعه Andreessen Horowitz خواهد بود که بر سرفصل ها تسلط پیدا می کند و سپس شتاب خود را از دست می دهد.

کلاب هاوس، شبکه اجتماعی مبتنی بر صوتی که تا پایان سال 2020 در دنیای فناوری در مورد آن صحبت می شد و مانند ساب استک، بیشتر بودجه خود را در حلقه های متعددی به رهبری a16z جمع آوری کرده است، به نظر می رسد در شش تا دوازده سال گذشته به یک پس زمینه تبدیل شده است. ماه‌ها، در حالی که بدترین دوران کووید سپری شده است و افرادی که در بحبوحه این همه‌گیری استخدام شده‌اند، ارتباطات شخصی خود را از سر می‌گیرند. باشگاه همچنین با افزایش فشار مراجع تقلید از جمله فضاها در توییتر.

اندرو چن، شریک عمومی شرکت، هر دو معامله را مدیریت می کند.

طبق PitchBook، Substack برای سه دور سرمایه گذاری، 86 میلیون دلار جمع آوری کرده است. بر اساس گزارش Crunchbase، علاوه بر a16z، توسط Fifty Years، Y Combinator و کارآفرین آدری گلمن، که یکی از بنیانگذاران The Wing است، پشتیبانی می شود.

ما برای نظر دادن با Substack تماس گرفتیم. در همین حال، سخنگوی شرکت به نیویورک تایمز گفت که تغییر در برنامه های جمع آوری کمک های مالی شرکت تأثیری بر برنامه های استخدام آن نداشته است و به My Comment www.substack.com/jobs است.