منو سایت

  • خانه
  • اخبار استارتاپ
  • گفته می شود iOS 16 اپل دارای صفحه قفل به روز شده با ویجت ها، پیام رسانی به روز و برنامه های سلامت است.

گفته می شود iOS 16 اپل دارای صفحه قفل به روز شده با ویجت ها، پیام رسانی به روز و برنامه های سلامت است.

 تاریخ انتشار :
/
  اخبار استارتاپ
گفته می شود iOS 16 اپل دارای صفحه قفل به روز شده با ویجت ها، پیام رسانی به روز و برنامه های سلامت است.

قبل از کنفرانس بزرگ توسعه دهندگان اپل در 6 ژوئن، WWDC، اطلاعات جدیدی در مورد آنچه برای iOS 16 انتظار می رود منتشر شد. بر اساس اطلاعات فاش شده توسط مارک گورمن از بلومبرگ، کاربران iOS می توانند انتظار داشته باشند که ویژگی های جدیدی مانند صفحه قفل بهبودیافته را نیز ببینند. به عنوان برنامه های شخص اول به روز شده، از جمله پیام رسانی و سلامت، به روز رسانی اعلان ها، چند وظیفه ای iPad و موارد دیگر.

این گزارش نرم افزار را به عنوان یک ارتقاء “بسیار قابل توجه” توصیف می کند – که قابل توجه است، با توجه به اینکه دو به روز رسانی اخیر شامل تغییرات قابل توجهی است. برای مثال، با iOS 14، کاربران آیفون از ویجت‌های صفحه اصلی پشتیبانی می‌کردند، که منجر به شیفتگی سفارشی‌سازی صفحه اصلی می‌شد که همچنان برنامه‌ها و تم‌های ویجت مانند Brass، Themify، ScreenKit و سایر مواردی که در نمودارهای گرافیکی و طراحی در صدر قرار دارند، مشاهده می‌شود. در همین حال، ارتقای iOS 15 سال گذشته حالت های فوکوس را ارائه کرد – روشی جدید برای کنترل اینکه چه چیزی و چه کسی مجاز است و در چه زمانی شما را قطع کند.

این بار، بلومبرگ می گوید اپل توجه ویژه ای به صفحه قفل خود خواهد کرد، املاک و مستغلات کمی کم استفاده که فقط تاریخ، زمان و دکمه هایی را برای راه اندازی برنامه های چراغ قوه یا دوربین ارائه می دهد.

در این گزارش آمده است که در iOS 16، اپل قصد دارد از والپیپرهایی که دارای قابلیت های گجت هستند، پشتیبانی کند. این می تواند به این معنی باشد که اپل در نظر دارد آنچه را که امروز در سمت چپ صفحه اصلی قرار دارد – “Today View” با طیف وسیعی از ابزارک های خود – به طور مستقیم در خود صفحه قفل ادغام کند. این امر منطقی است، زیرا Today’s View برای دسترسی آسان به اطلاعاتی که ممکن است در طول روز به آن نیاز داشته باشید، طراحی شده است، مانند تقویم آینده، آب و هوا، یا ویجت هایی که می توان آنها را برای باز کردن برنامه های مورد علاقه خود لمس کرد. اما نمای Today به راحتی قابل دسترسی نیست زیرا برای دیدن آن همچنان باید انگشت خود را به سمت راست بکشید و بسیاری از کاربران زحمت انجام این کار را ندارند.

این تغییر می‌تواند برای توسعه‌دهندگان برنامه‌هایی که از ویجت‌ها پشتیبانی می‌کنند، سودمند باشد، زیرا به آنها فرصت دیگری می‌دهد تا توجه کاربران را در یک منطقه با مشخصات بالا جلب کنند. علاوه بر این، این به توسعه دهندگان سفارشی سازی صفحه اصلی راهی برای گسترش پیشنهادات خود می دهد. به این معنا که کاربران اکنون می توانند مجموعه کاملی از تم ها را با مجموعه ویجت هایی که هم برای صفحه قفل و هم برای صفحه اصلی طراحی شده اند، همراه با کاغذدیواری ها و تم نمادها دانلود کنند.

علاوه بر این، صفحه قفل به روز شده ممکن است برای آینده ای آماده شود که در آن صفحه قفل همیشه یک نمایشگر روشن داشته باشد، مشابه اپل واچ، اگرچه این احتمالاً مربوط به سخت افزار به روز شده است. این حالت می تواند انحصاری یک آیفون رده بالا در هنگام راه اندازی باشد، از جمله آیفون 14 پرو و ​​آیفون 14 پرو مکس – اگر چراغ سبز دریافت کند.

سایر ویژگی‌های مورد انتظار iOS 16 شامل یک برنامه پیام‌رسانی به‌روز شده با «عملکردهای مشابه رسانه‌های اجتماعی» است که ممکن است شامل به‌روزرسانی‌هایی در زمینه پیام‌های صوتی باشد. (لطفا، اپل، به ما اجازه دهید مانند واتس اپ، پیام های صوتی را با سرعت بیشتری پخش کنیم!)

اپلیکیشن Health نیز به‌روزرسانی خواهد شد، اما این گزارش جزئیات بیشتری در مورد آنچه تغییر خواهد کرد ارائه نمی‌کند. علاوه بر این، watchOS تغییراتی را در حالت شماره گیری و کم مصرف دریافت می کند، در حالی که iPadOS تغییرات پنجره و چند کار را دریافت می کند.

یکی از ویژگی هایی که تحت تاثیر قرار نگرفته اما نیاز به بهبود دارد، حالت فوکوس آیفون است. اگرچه در تئوری مفهومی محکم است، اما در عمل بسیاری از کسانی که سعی کرده‌اند حالت فوکوس را تنظیم کنند، تماس‌ها و پیام‌های مهم و همچنین اعلان‌های مهمی را که از طریق شماره‌ها یا برنامه‌هایی که اجازه شکستن تنظیمات مزاحم نشوید را نداشتند، از دست می‌دهند. حالت داده شده تنظیم حالت فوکوس نیز به کار زیادی نیاز دارد – حالت فوکوس سیری می‌تواند بهتر از این باشد، که کاربران را دعوت می‌کند تنظیمات را برای مدتی تمرین کنند و به آن‌ها اجازه می‌دهد تا آنچه را که شما فکر می‌کنید یاد بگیرند. به اندازه حواس پرتی برای لحظات خاص مهم است. از “تمرکز”، مانند روز کاری یا زمان شخصی شما. سیری همچنین می‌تواند حالت‌های فوکوس را بر اساس نحوه استفاده از برنامه‌ها در تلفن خود یا تعداد دفعات و زمان «بی‌صدا کردن» اعلان‌های برنامه‌های خاص ارائه دهد.

در گزارش بلومبرگ هیچ تغییر برنامه ریزی شده ای در حالت فوکوس ذکر نشده است، اما این یک غفلت بزرگ از جانب اپل است که با به روز رسانی نرم افزار تغییراتی در این سیستم ایجاد نکند.

یادداشت اصلی اپل برای WWDC 2022 در تاریخ 6 ژوئن به صورت زنده پخش خواهد شد.