گلدمن ساکس به سرمایه‌گذاران دیگر در یک دور 88 میلیون دلاری برای وب 3 و شرکت امنیتی بلاک چین CertiK ملحق می‌شود.

گلدمن ساکس به سرمایه‌گذاران دیگر در یک دور 88 میلیون دلاری برای وب 3 و شرکت امنیتی بلاک چین CertiK ملحق می‌شود.

CertiK، یک شرکت امنیتی وب 3 و بلاک چین، 88 میلیون دلار در آخرین دور خود جمع آوری کرد و برآورد خود را به 2 میلیارد دلار رساند.

دور بیش از حد ثبت شده بودجه B3 رتبه شرکت را در سه ماه دو برابر کرد. تا به امروز، این شرکت در مجموع 230 میلیون دلار جمع آوری کرده است.

Ronghui Gu، بنیانگذار و مدیر عامل CertiK به TechCrunch گفت: “ما در 9 ماه گذشته چهار دور انجام داده ایم و امتیاز بیش از دو برابر شده است.” ما در چهار دور گذشته به هیچ پولی دست نزده ایم. پول در بانک است و دلیل آن این است که CertiK یک تجارت سودآور است.

با این حال، گو گفت که این بودجه برای ساخت محصولات جدید و یک “سکوی امنیتی یک مرحله ای برای وب 3” استفاده خواهد شد.

این جمع آوری کمک مالی توسط Insight Partners، Tiger Global و Advent International رهبری شد. گلدمن ساکس همچنین با سرمایه گذاران موجود مانند Sequoia و Lightspeed Venture Partners درگیر است.

به طور کلی، تقاضا برای امنیت بلاک چین افزایش یافته است زیرا بخش کریپتو با زیان های قابل توجهی به دلیل بهره برداری و کلاهبرداری مواجه است. بر اساس گزارش پلتفرم باگ و خدمات امنیتی Immunefi در وب 3، در سه ماهه اول سال 2022، بیش از 1.23 میلیارد دلار “زیان” در اکوسیستم web3 رخ داد.

گو گفت: “بیش از 1 میلیارد دلار در سه ماهه اول از دست رفت زیرا همه هکرها در حال حاضر دنیای وب 3 را هدف قرار داده اند.” «این صنعت هنوز جوان است و با web2 متفاوت است. دنیای وب 3 گروه کوچکی از توسعه دهندگان دارد که ممکن است همیشه نتوانند از نرم افزار یا کد محافظت کنند، بنابراین صنعت با خطرات سایبری مواجه است.

به گفته این شرکت، CertiK تا به امروز از دارایی های رمزنگاری به ارزش بیش از 300 میلیارد دلار برای 2500 مشتری شرکتی از طریق خدمات ممیزی و تحقیقات کلاهبرداری خود، در میان سایر پیشنهادات، محافظت کرده است. گو گفت: درآمد این شرکت 12 برابر و سود آن 3000 برابر در سال 2021 افزایش یافته است.

“از آنجایی که شاهد رشد مستمر در استفاده و دارایی های برنامه های کاربردی غیرمتمرکز هستیم، راه حل های ساخته شده توسط Certik بخشی جدایی ناپذیر از ایمن سازی اکوسیستم خواهد بود و به تسریع نوآوری و پذیرش این فناوری های جدید کمک می کند.” اولی هریس، رئیس دارایی های دیجیتال برای آمریکای شمالی در گلدمن ساکس، در بیانیه ای اعلام کرد.