منو سایت

  • خانه
  • اخبار استارتاپ
  • گوگل اکنون به شما اجازه می دهد تا درخواست حذف اطلاعات تماس شخصی از نتایج جستجو را بدهید

گوگل اکنون به شما اجازه می دهد تا درخواست حذف اطلاعات تماس شخصی از نتایج جستجو را بدهید

 تاریخ انتشار :
/
  اخبار استارتاپ
گوگل اکنون به شما اجازه می دهد تا درخواست حذف اطلاعات تماس شخصی از نتایج جستجو را بدهید

گوگل این هفته اعلام کرد که در حال گسترش انواع اطلاعات شخصی است که کاربران ممکن است بخواهند از نتایج جستجو حذف شوند. براساس تمدید جدید این خط‌مشی، افراد ممکن است درخواست حذف اطلاعات تماس شخصی مانند شماره تلفن، آدرس ایمیل یا آدرس فیزیکی را داشته باشند. قبلاً، این افزونه خط‌مشی عمدتاً اطلاعاتی را پوشش می‌داد که به افراد دیگر امکان می‌داد هویت یا پول شما را بدزدند، مانند جزئیات بانک و کارت اعتباری.

این خط‌مشی توسعه‌یافته اکنون به افراد اجازه می‌دهد تا اطلاعات اضافی را از نتایج جستجو که ممکن است خطر سرقت هویت را به همراه داشته باشد، درخواست کنند، مانند اعتبارنامه‌های محرمانه ورود به سیستم.

میشل چانگ، سیاست جستجوی جهانی پیشرو گوگل در یک پست وبلاگی گفت: “داشتن اطلاعات تماس شخصی آنلاین می تواند شرم آور باشد – و می تواند به روش های مضر از جمله تماس مستقیم ناخواسته یا حتی آسیب فیزیکی استفاده شود.” “و مردم به ما بازخورد داده اند مبنی بر اینکه می خواهند در برخی موارد این نوع اطلاعات را از جستجو حذف کنیم.”

گوگل می‌گوید وقتی درخواست حذف دریافت می‌کند، کل محتوای صفحه وب را ارزیابی می‌کند تا اطمینان حاصل کند که دسترسی به اطلاعات دیگری را که «به‌طور گسترده مفید هستند»، مانند مقالات خبری، محدود نمی‌کند. این شرکت همچنین خود را بخشی از سابقه عمومی در وب‌سایت‌های دولتی یا منابع رسمی می‌داند، زیرا در این موارد حذف نخواهد شد. به عنوان مثال، شماره تلفن سیاستمداران حذف نخواهد شد زیرا در وب سایت های دولتی در دسترس عموم است.

به‌عنوان بخشی از فرآیند حذف، باید همه آدرس‌های وب و نشانی‌های اینترنتی تصویری را که می‌خواهید Google برای حذف بررسی کند، ارسال کنید. برای اینکه Google بتواند محتوای حذف را در نظر بگیرد، باید حاوی اطلاعات تماس شما باشد و باید دارای “تهدید صریح یا ضمنی” یا “تغییر اقدام صریح یا ضمنی باشد تا دیگران آسیب ببینند یا مورد آزار و اذیت قرار گیرند.”

پس از ارسال درخواست حذف، یک ایمیل تأیید خودکار دریافت خواهید کرد. سپس Google درخواست شما را بررسی می‌کند و ممکن است در برخی موارد اطلاعات بیشتری را درخواست کند، اگر درخواست شامل اطلاعات کافی برای ارزیابی شرکت نباشد. اگر مشخص شود URL های ارسال شده در محدوده خط مشی های Google هستند، شرکت اقدام خواهد کرد. اگر برنامه الزامات حذف Google را برآورده نمی کند، شرکت توضیح مختصری در مورد علت رد درخواست شما به شما ارائه می دهد.

گوگل اشاره می کند که حتی اگر محتوا را از نتایج جستجو حذف کند، ممکن است اطلاعات همچنان در وب وجود داشته باشد، به این معنی که افراد همچنان می توانند اطلاعات را در صفحه ای که آن را میزبانی می کند، از طریق رسانه های اجتماعی و سایر موتورهای جستجو پیدا کنند.

این برنامه افزودنی چند ماه پس از آن ارائه شد که گوگل شروع کرد به افراد زیر 18 سال یا والدین آنها اجازه می دهد عکس های خود را از نتایج جستجو حذف کنند. برای انجام این کار، کاربران باید نشان دهند که از Google می‌خواهند «تصاویر افراد زیر ۱۸ سال» را حذف کند و اطلاعات شخصی، نشانی‌های اینترنتی تصویر و عبارت‌های جستجو را ارائه دهد که نتایج را برمی‌گرداند.

Google همچنین به شما اجازه می‌دهد تا درخواست حذف تصاویر شخصی بدون ابهام یا صمیمی از Google، همراه با هرزه‌نگاری جعلی غیرعمدی را داشته باشید.

گوگل اکنون به افراد زیر 18 سال یا والدین آنها اجازه می دهد تا درخواست کنند که عکس ها از نتایج جستجو حذف شوند