منو سایت

گوگل می گوید MacOS Chrome اکنون سریعتر از Safari است

 تاریخ انتشار :
/
  اخبار استارتاپ
گوگل می گوید MacOS Chrome اکنون سریعتر از Safari است

نسخه 100 گوگل کروم در چند هفته آینده راه اندازی می شود، اما حتی پس از گذشت این همه مدت هنوز جا برای افزایش سرعت مرورگر وجود دارد. همانطور که گوگل امروز اعلام کرد، کروم نسخه 99 برای macOS توانست 300 امتیاز در معیار سرعت سنج که در ابتدا توسط تیم Apple WebKit توسعه داده شده بود، کسب کند. به گفته گوگل، این سریعترین عملکرد در بین هر مرورگر تاکنون است.

سرعت سنج 2.0 پاسخگویی را آزمایش می کند و آن را به یک پروکسی خوب برای تجربه کاربر تبدیل می کند. مدتی است که رقابت در بازار مرورگرها بر روی سرعت متمرکز شده است، به خصوص اکنون که اکثر فروشندگان برای ساخت مرورگرهای خود (به جز فایرفاکس موزیلا و WebKit Safari مبتنی بر اپل) روی همان پایه کد Chromium شرط بندی می کنند. اما این بدان معنا نیست که تیم‌های توسعه‌دهنده مختلف به چگونگی افزایش سرعت تجربه کاربری فکر نکرده‌اند. مانند بسیاری از فناوری‌های بالغ، این روزها شاهد پیشرفت‌های بزرگی نیستیم. این بدان معنا نیست که رقابت بین فروشندگان مختلف متوقف شده است، حتی اگر آنها اکنون به عنوان بخشی از Interop 2022 گرد هم آمده اند تا مرورگرهای خود را بهتر به استانداردهای وب برسانند.

با این حال، هنگامی که یک تراشه جدید ظاهر می شود، همیشه فضایی برای بهینه سازی وجود دارد. در ابتدا، کروم روی تراشه‌های M1 اپل عملکرد رضایت‌بخشی داشت، اما 15 ماه پس از عرضه این تراشه‌های مبتنی بر Arm، اکنون کروم 43 درصد سریع‌تر روی آن‌ها عمل می‌کند، گوگل نیز امروز اشاره کرد و همچنین تاکید کرد که عملکرد گرافیکی مرورگر خود اکنون از آن فراتر رفته است. سافاری 15 درصد، به لطف چندین تکنیک جدید در این زمینه. این علاوه بر تعدادی از بهینه‌سازی‌های عمومی جاوا اسکریپت است که گوگل قبلاً در سال گذشته اعلام کرده بود.

اگرچه امروز خبری برای کاربران ویندوز نیست، اما گوگل اشاره کرده است که اندروید کروم نیز شاهد بهبودهایی خواهد بود. به گفته این شرکت، به لطف برخی بهینه‌سازی‌های ناوبری که «لحظه‌های حیاتی برای پیمایش رشته رابط کاربری مرورگر» را در اولویت قرار می‌دهند، اکنون باید یک صفحه را 15 درصد سریع‌تر بارگذاری کند.

آیا متوجه هیچ کدام از اینها خواهید شد؟ یک مرورگر پرسرعت مدرن تقریباً هر صفحه را در یک چشم به هم زدن نمایش می دهد. اما برای اینکه نرم‌افزار پاسخگوتر احساس شود، کار زیادی لازم نیست، بنابراین این 43 درصد از M1 Mac‌ها مطمئناً باعث می‌شوند هنگام مرور TikTok (یا مدیریت بلیط‌های Jira خود – هر چیزی که برای شما مفید است) بهره‌وری بیشتری داشته باشید.

مرورگرها دوباره جالب هستند