منو سایت

یوتیوب اکنون رسانه های مرتبط با روسیه را در سراسر جهان مسدود می کند

 تاریخ انتشار :
/
  اخبار استارتاپ
یوتیوب اکنون رسانه های مرتبط با روسیه را در سراسر جهان مسدود می کند

یوتیوب در گسترش بیشتر پاسخ‌های سیاسی خود به جنگ روسیه در اوکراین گفت که اکنون رسانه‌های تحت حمایت کرملین را در سراسر جهان مسدود می‌کند – نه فقط در اروپا، جایی که دو کانال دولتی مرتبط با روسیه، روسیه امروز (RT) و اسپوتنیک، همراه با شرکت های تابعه آنها هفته گذشته توسط اتحادیه اروپا تحریم شدند.

این فراتر از تمام دستورات قانونی برای مسدود کردن این محتوا است – اما کاملاً بی سابقه نیست. هفته گذشته، اپل به درخواست میخائیلو فدوروف، معاون نخست‌وزیر اوکراین، برنامه‌های RT و Sputnik را از فروشگاه‌های اپلیکیشن جهانی خود خارج کرد، او نامه‌ای به تیم کوک، مدیرعامل این شرکت نوشت و از اپل خواست فروش دستگاه در روسیه را متوقف کند و دسترسی به اپ استور را به طور کامل مسدود کند. . (اپل همچنین فروش محصولات خود را در روسیه متوقف کرد.)

با این حال، عبارت یوتیوب این را نشان می دهد می توان فراتر از ممنوعیت شش سازمان RT و اسپوتنیک (در مجموع) تحریم شده توسط اتحادیه اروپا خواهد بود – زیرا این شرکت می نویسد که اکنون “دسترسی به کانال های یوتیوب مرتبط با رسانه های دولتی روسیه در سراسر جهان را مسدود می کند”. (ما در مورد میزان ممنوعیت توضیح خواستیم.)

طبق به‌روزرسانی خط‌مشی، در حالی که بلوک‌های گسترده YouTube در رسانه دولتی روسیه «فوراً اعمال می‌شوند»، این پلت فرم به سادگی توییت ها او همچنین هشدار می دهد که ممکن است زمان لازم باشد تا تغییر اعمال شود، و نوشت که “ما انتظار داریم سیستم های ما رشد کنند.”

در گام جدید دیگری، یوتیوب می‌گوید بر روی اوکراین تمرکز خواهد کرد که برخی از سیاست‌های موجود را بر قوانین انجمن خود تحمیل می‌کند – که محتوایی را که «رویدادهای خشونت‌آمیز مستند» را انکار، به حداقل می‌رساند یا کم‌اهمیت می‌کند، ممنوع می‌کند و خاطرنشان کرد: «اکنون در حال حذف محتوا برای تهاجم به روسیه در اوکراین که این سیاست را نقض می کند.

به نظر می رسد تقویت اجرای قانون در اینجا – که احتمالاً چیز جدیدی است (با توجه به اینکه خود سیاست ها جدید نیستند) – در پاسخ به تبلیغات سریع روسیه است که برای انکار واقعیت گزارش ها درباره آنچه در اوکراین اتفاق می افتد، در حال گسترش است.

مانند ترور اخیر یک زایشگاه و بیمارستان کودکان در شهر بندری ماریوپول – که نشریات روسی به سرعت به تئوری‌های توطئه روی آوردند – از جمله اشاره به اینکه قربانیان در عکس‌ها و فیلم‌ها بازیگر بوده‌اند یا جراحات خود را به‌طور دیگری صحنه‌سازی کرده‌اند. آنها هم بیرون رفتند چنین ادعاهای نادرستی این بیمارستان خود یک هدف قانونی بود زیرا از بیماران و کارکنان یک گردان سرباز اوکراینی که در آنجا مواضع تک تیرانداز را گرفته بودند، خالی شد.

ما همچنین با YouTube با سؤالاتی در مورد زمینه گسترده تر پیرامون این پیام پیاده سازی تماس گرفتیم.

یوتیوب گفت که از زمان آخرین به روز رسانی خود در اوکراین، بیش از 1000 کانال و بیش از 15000 ویدیو از نقض تعدادی از قوانین را حذف کرده است.

همچنین به دنبال نشان دادن پیشرفت در اقدامات از پیش اعلام شده برای گسترش اطلاعات “کیفی” در مورد جنگ – یعنی. برای کمک به ارتقای گزارش واقعی بالاتر از تبلیغات کرملین – با بیان اینکه از زمان ایجاد تغییراتی برای هدف قرار دادن کاربران در این محتوا (از طریق بخش های اخبار فوری و اخبار برتر) در صفحه اصلی خود، حدود 17 میلیون بازدید از “منابع خبری مورد اعتماد” در اوکراین داشته است. .

در گام بعدی با هدف کاربران یوتیوب در روسیه، این پلتفرم همچنین تأیید کرد که توقف اخیر در تبلیغات YouTube (و Google) در این کشور را گسترش داده است تا همه راه‌هایی را که کاربران می‌توانند از طریق آن درآمد کسب کنند از این پلتفرم پوشش دهد. – قطع کردن همه درآمدها. -ایجاد فرصت پیش از این، یوتیوب برخی از گزینه های درآمد را برای کاربران روسی باز گذاشته بود.

دیروز، گوگل همچنین اعلام کرد که صورت‌حساب Play Store و پرداخت‌های یوتیوب در روسیه را به دلیل تحریم‌های غرب علیه بانک‌های روسیه به حالت تعلیق در می‌آورد.

ممنوعیت اتحادیه اروپا برای روسیه امروز و اسپوتنیک در حال حاضر اجرایی شده است

یوتیوب کانال های روسیه امروز، اسپوتنیک در اروپا را مسدود می کند