منو سایت

  • خانه
  • اخبار استارتاپ
  • یورورا 40 میلیون دلار برای سیستم مبتنی بر هوش مصنوعی خود جمع آوری می کند تا انطباق خودکار با منابع تجارت الکترونیک در اتحادیه اروپا را انجام دهد.

یورورا 40 میلیون دلار برای سیستم مبتنی بر هوش مصنوعی خود جمع آوری می کند تا انطباق خودکار با منابع تجارت الکترونیک در اتحادیه اروپا را انجام دهد.

 تاریخ انتشار :
/
  اخبار استارتاپ
یورورا 40 میلیون دلار برای سیستم مبتنی بر هوش مصنوعی خود جمع آوری می کند تا انطباق خودکار با منابع تجارت الکترونیک در اتحادیه اروپا را انجام دهد.

بازار تجارت الکترونیک در چند سال اخیر رونق گرفته است، و همراه با آن، اشتهای جمع‌آوران مالیات برای برآورده کردن پیشنهاداتشان: وضع قوانینی که تضمین می‌کند که کشورهایشان تخفیف دریافت کنند. این به معنای بوروکراسی بیشتر و حلقه‌های گمرکی (و هزینه‌های) بیشتر برای کسانی است که کالاها را ارسال و دریافت می‌کنند، و همچنین تاخیر زمانی که نوعی مشکل وجود دارد. همه اینها خبر بدی برای کل بازار تجارت الکترونیک بود.

امروز، یک استارت‌آپ استونی به نام یورورا، که یک سیستم مبتنی بر هوش مصنوعی برای کمک به کاهش همه این‌ها در منطقه اتحادیه اروپا ساخته است، اعلام می‌کند 40 میلیون دلار (31 میلیون پوند) کمک مالی برای راه‌حل خود پیدا می‌کند. با بیش از 200 مشتری پرداخت کننده در سراسر جهان. پیش بینی می شود که این اعداد افزایش یابد: بیش از 260 میلیارد بسته در سال تنها در اروپا تا سال 2026 تحویل داده می شود.

Connected Capital، یک شرکت مستقر در آمستردام، با حامیان سابق Change Ventures و Equity United و همچنین بنیانگذار Eurora و مارکو Lastic نیز در صدر این حلقه قرار گرفت. (شرکت در چهار سال قبل فقط 3 میلیون دلار جمع آوری کرده بود.) یورورا برآورد خود را فاش نکرد، اما این دور یکی از بزرگترین دورهای سری A برای یک استارت آپ خارج از تالین تا به امروز است.

یورورا از سال 2018 وجود داشته است، اما واقعاً در نتیجه همه‌گیری کووید-19 به وجود آمده است – جزئیات جالبی به خودی خود، با توجه به اینکه چقدر از تاریخ تجارت الکترونیک در چند سال گذشته در مورد چگونگی پیشرفت شرکت‌ها بوده است. در حین همه گیری و به دلیل تغییرات مستقیم در شیوه زندگی و کار مردم.

رویدادی که واقعاً بخش عمده ای از تجارت او را تحریک می کند این است که تجارت الکترونیکی که در حال حاضر در مسیر رشد قرار دارد، پس از سال 2020 به دلیل این بیماری همه گیر شتاب گرفت و تنظیم کننده های اتحادیه اروپا در جولای گذشته (2021) تغییراتی را در روش الکترونیکی ایجاد کردند. – اقلام تجاری از خارج وارد می شوند – به ویژه لغو معافیت های مالیات بر ارزش افزوده برای واردات 22 یورویی و معرفی معافیت های جدید. قوانین تجارت بین منطقه اتحادیه اروپا و کشورهای دیگر، نه تنها چین، بلکه ایالات متحده و حتی بریتانیا.

کالاها دیگر تا سقف ارزش حمایت نمی شوند و اکنون بر اساس مقصد نهایی آنها (نه نقطه واردات) مشمول مالیات می شوند. این تا حدی برای اطمینان از بازپرداخت بودجه در جایی بود که باید انجام شود، اما همچنین، به سبک کلاسیک اتحادیه اروپا، برای ایجاد چیزی که آنها به‌عنوان یک زمین بازی برابر برای فروشندگان محلی (مستقر در اتحادیه اروپا) می‌دانند.

مشکل همه اینها این است که اساساً ساده‌زدایی از سیستم قبلی است. هر کشور کدهای مالیاتی فروش متفاوتی دارد و اقلام مختلف دارای طبقه بندی های متفاوتی هستند و اکنون مدارک بیشتری برای کسانی که اقلام ارسال و دریافت می کنند نگهداری می شود و معمولا پول بیشتری برای جمع آوری می شود. همه چیز پیچیده تر است و در نهایت منجر به تأخیر و احتمالاً عدم رعایت آنها می شود که می تواند در درازمدت به پای این شرکت ها برسد.

رویکرد یورورا ایجاد پلتفرمی است که به‌عنوان نوعی مأمور مالیاتی مبتنی بر هوش مصنوعی عمل می‌کند که از نظر فنی «واسطه مالیات بر ارزش افزوده» نامیده می‌شود.

«اگر آنلاین بخرید، مالیات و عوارض هستند [often filled out] اشتباه. Lastik در مصاحبه ای گفت: “دستگاه ما تضمین می کند که درست است.” «هر چیزی که قبل و بعد از اعلامیه اتفاق می افتد صحیح است. این یک ماشین است. دیگر لازم نیست تضمین کنید که هر بسته به درستی اعلام شده است.

این شرکت می‌گوید با ۲۲ دانشمند که در ساختن پلتفرم آن مشارکت داشته‌اند، کار کرده است، پلتفرمی که از داده‌های بزرگ برای کمک به ردیابی و ردیابی منشاء بسته‌ها استفاده می‌کند و درک می‌کند که چگونه فرم‌های گمرکی می‌توانند چیزی تا این حد مبهم را نشان دهند، مانند یک ابزار، یک برق یا ابزار دستی، چه نوع و از چه مواد و هدف و غیره. سپس یک کد HS خاص محصول را اختصاص می‌دهد، مالیات بر ارزش افزوده و عوارض را محاسبه می‌کند، اظهارنامه‌های گمرکی و موارد دیگر را ایجاد می‌کند – همه اینها را مشتری می‌تواند با سایر نرم‌افزارهای حسابداری و تحویل خود از طریق API ادغام کند.

ادعا می کند که می تواند 5000 درخواست در ثانیه را با دقت 96 درصد پردازش کند.

شفی رول، یکی از همکاران شرکت کانکتد کپیتال، در بیانیه‌ای گفت: «ما هیجان‌زده هستیم که سرمایه‌گذاری در یورورا را رهبری کنیم و فعالانه از تیم در ارتقای پلتفرم در سراسر جهان حمایت کنیم. “بنیانگذار و تیم مدیریت کامل ما را با کیفیت، تجربه خود در زمینه و چشم انداز برای شرکت تحت تاثیر قرار دادند. ما انگیزه روشنی از سوی تنظیم کننده ها برای بهبود شفافیت و پاسخگویی در قبال تعداد فزاینده کالاهایی که از طریق گمرک وارد می شوند، می بینیم. ما معتقدیم که Eurora یک پلت فرم واقعا منحصر به فرد مبتنی بر هوش مصنوعی / ML ایجاد کرده است که به طور قابل توجهی انطباق را بهبود می بخشد و در عین حال تاخیر بسته ها را کاهش می دهد و هزینه بسته های تجارت الکترونیک ارسال شده به اروپا را کاهش می دهد.