منو سایت

  • خانه
  • اخبار استارتاپ
  • یکی دیگر از خودروسازان خودروهای برقی، عرضه اولیه عمومی سهام را هدف قرار داده است

یکی دیگر از خودروسازان خودروهای برقی، عرضه اولیه عمومی سهام را هدف قرار داده است

 تاریخ انتشار :
/
  اخبار استارتاپ
یکی دیگر از خودروسازان خودروهای برقی، عرضه اولیه عمومی سهام را هدف قرار داده است

Vinfast درخواست محرمانه ای را برای عرضه اولیه عمومی ارائه کرده است زیرا خودروساز EV، یک Vinggroup مستقر در ویتنامی، به برنامه سریع و خشمگین خود برای گسترش به ایالات متحده و اروپا ادامه می دهد.

این سند آخرین نمونه از راه اندازی خودروهای الکتریکی است که برای بازارهای عمومی رقابت می کنند – یا از طریق IPO سنتی یا ادغام با یک وسیله نقلیه با هدف خاص – به منظور دستیابی به همان موفقیت تسلا و سرمایه مورد نیاز برای توسعه و تولید حجم زیادی از وسایل نقلیه. Rivian مسیر سنتی IPO را در پیش گرفت، در حالی که Canoo، Faraday Future Intelligent Electric، Fisker، Lordstown Motors و Lucid Group با یک شرکت خرید خالی یا خاص ادغام شدند تا به صورت عمومی معامله شوند.

شرکت VinFast Trading & Investment Ltd.، یکی از شرکت های تابعه شرکت سهامی Vingroup مستقر در سنگاپور، پروژه ای را برای ثبت در کمیسیون بورس و اوراق بهادار ایالات متحده ارائه کرده است، این شرکت در بیانیه ای در وب سایت خود اعلام کرد و افزود که اندازه و محدوده قیمت برای پیشنهاد پیشنهادی هنوز مشخص نشده است.

این شرکت گفت انتظار می رود عرضه اولیه عمومی پس از تکمیل فرآیند بررسی توسط SEC انجام شود.

Vinfast دقیقاً یک نام شناخته شده در ایالات متحده نیست، اما می خواهد باشد. این شرکت اولین بار در سال 2017 راه اندازی شد و هنگامی که مدل های گازسوز آن در سال 2019 به دست مصرف کنندگان رسید، اولین خودروساز محلی در ویتنام شد. از آن زمان، این شرکت قول داده است تا پایان سال 2022 فقط خودروهای برقی تولید کند.

ماه گذشته، این شرکت اعلام کرد که قصد دارد اولین کارخانه ایالات متحده خود را در کارولینای شمالی بسازد. Vinfast گفته است که حدود 2 میلیارد دلار در مرحله اول ساخت و ساز در کارخانه 1976 هکتاری کارولینای شمالی هزینه خواهد کرد و به سرمایه گذاری در فازهای آینده ادامه خواهد داد. فاز اول که ظرفیت تولید 150000 خودرو در سال را خواهد داشت، انتظار می رود تا جولای 2024 تکمیل شود.

این کارخانه برای تولید دو خودروی شاسی بلند تمام الکتریکی و همچنین اتوبوس های برقی، باتری برای خودروهای الکتریکی و صنایع جانبی برای تامین کنندگان استفاده خواهد شد.