منو سایت

یک روز به زودی یک ربات برای شما سالاد درست می کند

 تاریخ انتشار :
/
  اخبار استارتاپ
یک روز به زودی یک ربات برای شما سالاد درست می کند


خط فاصله زمانی که در ماه اوت از حالت نامرئی خارج شد، در خبرنامه من به سرعت اشاره کرد (خوب، باید مشترک شوید). پخت و پز خودکار یک چیز بزرگ در آینده خواهد بود. بسیاری این را در روزهای اولیه همه‌گیری پیش‌بینی کردند، زمانی که دستورات برای ماندن در خانه و ترس از پخش کووید باعث شد بسیاری از صاحبان رستوران‌ها متعجب شوند که در نهایت چه بخشی از فرآیند را می‌توانند خودکار کنند.

من گمان می کنم که بسیاری فکر می کردند این مشکلی موقتی است. دو سال پس از همه گیری، احتمالاً می توان گفت که انتظارات ما از “موقت” تا حدودی تغییر کرده است. اما حتی زمانی که جهش ها در مناطق خاصی کاهش یافته است، یافتن کارکنان برای مشاغل اغلب کم دستمزد در صنایع غذایی یک مشکل باقی می ماند.

به همین دلیل، ما شاهد علاقه سرمایه گذاری زیادی در اطراف شرکت هایی هستیم که قول کمک به اتوماسیون آشپزخانه های صنعتی را می دهند. این سمت از معادله شروع به رسیدن به سطحی از هیجان می کند که برای چندین سال توسط تحویل رباتیک مواد غذایی احاطه شده است. خواهیم دید که در ابتدا توجه ویژه ای به انواع خاصی از مواد غذایی می شود، به دلیل سهولت نسبی که می توان آنها را خودکار کرد. پیتزا مدتی است که به دلیل سادگی و این که بیشتر مردم پیتزا دوست دارند، انتخاب اول بدیهی بوده است.

سالاد و کاسه نیز کاندیدهای خوبی هستند. آنها مستقل هستند و به عنوان یک گزینه ناهار سریع برای کارگرانی که زمان کمتر و کمتری برای جدا شدن از صفحه نمایش رایانه خود دارند، به طور فزاینده ای محبوب می شوند.

Hyphen Makeline را ارائه می دهد، یک راه حل مدولار برای خودکار کردن فرآیند تولید یک کاسه از طریق نوعی فرآیند تسمه نقاله که در زیر کانتر انجام می شود. آخرین جزئیات جالب است، زیرا بسیاری از این شرکت‌ها اتوماسیون را به سمت بیرون قرار می‌دهند. بسته به اینکه چگونه به آن نگاه می کنید، ممکن است به رباتی فکر کنید که ناهار شما را به یک ایده عالی – یا حداقل جدید – تبدیل کند. اما سیستم Hyphen متکی بر قرار دادن کسی در رهبری است – تا حدی برای داشتن چهره ای برای تعامل.

این هفته، این شرکت مستقر در سن خوزه یک سری A 24 میلیون دلاری را معرفی کرد. این حلقه به رهبری تایگر گلوبال کل بودجه خود را به 34.4 میلیون دلار رساند. این دور آخر برای چیزهایی که انتظار دارید از بودجه رباتیک استفاده کنید، از جمله تحقیق و توسعه بیشتر، ایجاد پایگاه تولید و گسترش به بازارهای بیشتر استفاده می شود. این شرکت انتظار دارد سیستم Makeline را در پنج بازار طی دو سال آینده راه اندازی کند، اما هنوز جزئیاتی ارائه نکرده است.

Nuro EC-1