منو سایت

  • خانه
  • اخبار استارتاپ
  • یک صندوق 30 میلیون دلاری، با حمایت ده ها نفر از افراد VIP، با هدف حمایت از بنیانگذاران آسیایی تبار

یک صندوق 30 میلیون دلاری، با حمایت ده ها نفر از افراد VIP، با هدف حمایت از بنیانگذاران آسیایی تبار

 تاریخ انتشار :
/
  اخبار استارتاپ
یک صندوق 30 میلیون دلاری، با حمایت ده ها نفر از افراد VIP، با هدف حمایت از بنیانگذاران آسیایی تبار

چهار سال پیش، یک گروه غیردولتی به نام خانه طلا برای حفاظت از منافع و امنیت مردم آسیایی و اقیانوسیه تبار در جزایر آمریکا تشکیل شد. مدیر محصول گوگل که مدیرعامل یوتیوب شد، بنیانگذار و یکی از بنیانگذاران این شرکت شد. سازمان.

او می گوید که این عملیات دو ماموریت برای شروع داشت. اول، هدف آن مقابله با باورهای نادرست در رسانه ها بود، جایی که زنان آسیایی مدت هاست “بیش از حد جنسی شده اند و مردان آسیایی بیش از حد دلسرد شده اند، که می تواند منجر به رفتار واقعا مضر شود”، از جمله در برخی موارد جنایات نفرت علیه آسیایی ها. که در طول همه گیری افزایش می یابد. . چن می‌گوید برای این منظور، خانه طلا اکنون «از نظر فرهنگی در مورد دقت صحنه‌ها، محصولات و شخصیت‌ها مشورت می‌کند. [associated with] اساساً هر فیلم و پروژه خلاقانه بزرگ آسیایی. (هزینه های مشاوره مرتبط عمدتاً راهی است که سازمان از خود حمایت می کند.)

یکی دیگر از موضوعاتی که اغلب نادیده گرفته می‌شود، خانه طلایی است که بلافاصله با سقف بامبو برخورد می‌کند، که به معنای مشکلی است که آسیایی‌آمریکایی‌ها در دنیای شرکت‌ها در هنگام ورود به مدیریت ارشد با آن مواجه می‌شوند. برای مثال، در حالی که 33 درصد صنعت فناوری آسیایی است، چن خاطرنشان می‌کند که «فقط اعداد در C-suite هستند»، این یک جانبه‌بودن است که او عمدتاً به باورهای غلط درباره موفقیت خانواده‌های آسیایی نسبت می‌دهد. او گفت: «مردم فکر می‌کنند ما خیلی ثروتمند هستیم، خیلی خرج می‌کنیم، همه ما باهوش هستیم یا به مدارس خوب آیوی لیگ می‌رویم». واقعیت این است که مردم جزایر آسیا و اقیانوسیه (API) «بیشترین نابرابری درآمدی را در هر جامعه ای دارند. برای انتخاب شهری که در حال حاضر در آن زندگی می کنم، نیویورک، 50 درصد آسیایی های زیر 18 سال در فقر شدید زندگی می کنند.

برای مقابله با این عدم تعادل، خانه طلا از همان ابتدا شبکه ای را برای بنیانگذار API ایجاد کرد و تنها با دعوت نامه ها برای آنها یک برنامه شتاب دهنده به نام Gold Rush ساخت که در آن بنیانگذاران بدون رد و بدل کردن هیچ مشاوره ای مشاوره و راهنمایی دریافت می کردند. دلار یا حقوق صاحبان سهام

اکنون، برای فعال‌تر کردن فعال‌تر بنیان‌گذارانی که دسترسی به دفتر گوشه‌ای برای ایجاد دفتر خود ندارند، Gold House یک صندوق سرمایه‌گذاری اولیه 30 میلیون دلاری را بسته است – پولی که از ده‌ها بازیکن سنگین، از جمله مدیر عامل DoorDash Tony می‌آید. سو، ناتان چن، بازیکن المپیک، پادما لاکشمی مجری تلویزیون و بسیاری از شرکت‌های سرمایه‌گذاری (Accel، GGV Capital، Lightspeed Venture Partners و Tribe Capital، از جمله).

خانه طلا این کار را “در وهله اول تاثیر اجتماعی در بازار” توصیف می‌کند و چن می‌گوید 100 درصد هزینه مدیریت و سود گلد هاوس به Gold House، یک سازمان غیرانتفاعی برمی‌گردد. با این حال، این تا حد زیادی یک سرمایه داری است، با شرکای محدودی که انتظار بازگشت سرمایه و یک تیم سرمایه گذاری جدی در راس آن را دارند، از جمله اریک فنگ، سرمایه گذار سابق کلینر پرکینز که در حال حاضر نیز روی یک استارت آپ جدید کار می کند. چن، که سال ها در شرکت های نوپا مشاوره و سرمایه گذاری کرده است. و مگان روئن که در مورگان استنلی کار می کرد و اخیراً به عنوان تحلیلگر در دفتر سرمایه گذاری خصوصی سفیر سابق رابرت وود جانسون چهارم کار می کرد.

این تیم در حال حاضر 20 درصد از سرمایه خود را در 32 استارت آپ سرمایه گذاری کرده است و در هر معامله بین 50000 تا 250000 دلار سرمایه گذاری کرده است. بازرسی به Clipboard Health انجام شد، بازاری مبتنی بر اپلیکیشن که پرستاران را با شیفت‌های باز در مراکز بهداشتی نزدیک مقایسه می‌کند و دیروز نشان داد که 80 میلیون دلار برای دو دور اعلام‌نشده از سال گذشته جمع‌آوری کرده است. Gold House همچنین از خدمات تحویل خواربار فروشی آسیایی Umami Cart حمایت کرد که در ماه دسامبر بودجه 6 میلیون دلاری را اعلام کرد.

Gold House همچنین قصد دارد تقریباً یک چهارم از صندوق جدید خود را به Gold Rush، برنامه شتاب دهی خود، که به طور رسمی سرمایه گذاری 100,000 دلاری برای 5٪ از سهام راه اندازی خود را آغاز کرده است، هدایت کند.

شرایط برای یک شتاب دهنده نسبتاً جدید سخت است. با این حال، تیم های مؤسس که با شرایط آن موافقت می کنند، احتمالاً به جامعه بسیار گسترده ای از متخصصان برتر در طیف گسترده ای از صنایع دسترسی خواهند داشت. (از دیگر حامیان این صندوق می توان به بنیانگذاران Zuora، YouTube و Twitch؛ مدیران عامل C-suite از Sephora و OpenSea؛ و هنرمندانی مانند Bowen Young از SNL اشاره کرد.)

در واقع، فنگ می‌گوید یکی از بزرگترین سرمایه‌گذاران در صندوق سرمایه‌گذاری خطرپذیر جدید Gold House، بزرگترین صرافی ارزهای دیجیتال جهان، Binance است که طبق گزارش‌ها اگر یک شرکت سهامی عام بود، می‌توانست تا 300 میلیارد دلار هزینه داشته باشد. فنگ می‌گوید خانه طلا با تیم و موسس آن، چانگ‌پنگ ژائو، معروف به CZ، “رابطه بسیار استراتژیک” دارد و پیشنهاد می‌کند که بایننس ممکن است برای همکاری با بنیان‌گذارانی که Gold House آنها را امیدوارکننده معرفی می‌کند بسیار آماده باشد. چه از طریق سرمایه‌گذاری مستقیم. یا به عنوان اعضای برنامه شتاب آن.

فنگ می‌گوید: «اگر به ما توزیعی در شرکتی پیشنهاد شود که فوق‌العاده بزرگ و خارج از منطقه آسایش ما است، بایننس اولین تماسی خواهد بود که می‌خواهیم ببینیم آیا علاقه‌ای به سرمایه‌گذاری مشترک وجود دارد یا خیر. ما در حال بررسی چیزهای زیادی هستیم که استراتژیک هستند [Binance]از امور مالی گرفته تا رسانه و بدیهی است که همه چیز مربوط به وب 3 است، بنابراین اگر توزیع ما باشد [more than we can fund]گره زدن آنها منطقی است [potentially] بقیه را هم به دلایل مالی و هم به دلایل استراتژیک تحویل بگیرید.»

تصویر بالا: خانه طلا میزبان یک شب برای جشن گرفتن بنیانگذاران در برنامه شتاب طلایی خود است.