منو سایت

  • خانه
  • اخبار استارتاپ
  • 120 بررسی اولین منطقه Google، راه حل برنامه کاربردی حریم خصوصی مبتنی بر هوش تلفن همراه

120 بررسی اولین منطقه Google، راه حل برنامه کاربردی حریم خصوصی مبتنی بر هوش تلفن همراه

 تاریخ انتشار :
/
  اخبار استارتاپ
Log4Shell برای هک سرورهای VMWare استفاده می شود

یک تیم گوگل امروز محصول جدیدی را برای توسعه دهندگان اپلیکیشن موبایل به نام Checks راه اندازی می کند که از فناوری هوش مصنوعی برای شناسایی مشکلات احتمالی حریم خصوصی و انطباق در برنامه ها در میان چشم انداز و خط مشی نظارتی به سرعت در حال تغییر استفاده می کند. راه حل Freemium برای توسعه دهندگان اندروید و iOS در هر اندازه در دسترس خواهد بود، که می توانند برنامه های خود را تجزیه و تحلیل کنند و سپس گزارشی حاوی اطلاعات مفید در مورد نحوه برخورد با مسائل باز دریافت کنند.

چک یکی از بنیانگذاران Fergus Hurley (GM) و Nia Castelly (مدیر حقوقی) است که این پروژه را در دو سال گذشته به عنوان بخشی از انکوباتور داخلی Google، Area 120 توسعه داده است. تیم Checks قبلا ابزارهایی مانند Android Vital را ایجاد کرده بود. با توسعه دهندگان چالش های فنی روبرو شد و ایده استفاده از هوش مصنوعی برای مقابله با چالش های حریم خصوصی را داشت.

توسعه‌دهندگان اپلیکیشن امروزی باید با تعدادی از مقررات و سیاست‌های جدیدتر، از الزامات GDPR اروپا گرفته تا قوانین جدیدی که توسط فروشگاه‌های اپلیکیشن اعمال می‌شود، همگام باشند. در همین حال، کاربران نسبت به مبادلات استفاده از نرم‌افزار رایگان آگاه‌تر شده‌اند – اکنون آنها اغلب می‌خواهند بدانند که یک برنامه چقدر به حریم خصوصی آنها احترام می‌گذارد، چگونه به داده‌های آنها دسترسی، ذخیره یا به اشتراک گذاشته می‌شود، و موارد دیگر. و حتی اگر برنامه توسعه‌دهنده طبق تمام قوانین کار کند، کیت توسعه نرم‌افزار (SDK) که توسط توسعه‌دهنده استفاده می‌شود ممکن است – یا رفتار اشتراک‌گذاری داده‌های SDK ممکن است در طول زمان تغییر کند – یکی دیگر از چالش‌های انطباق باشد.

Log4Shell برای هک سرورهای VMWare استفاده می شود

اعتبار تصویر: گوگل

با چک، ایده این است که انطباق را آسانتر از امروز کنید. برای استفاده از چک‌ها، توسعه‌دهندگان برنامه انطباق با حریم خصوصی خود را ارسال می‌کنند که شامل بررسی خودکار و در برخی از سطوح خدمات، بازبینی انسانی است.

برای شروع، توسعه دهندگان برنامه اندروید می توانند با استفاده از حساب Google خود وارد سیستم شوند و سپس شناسه برنامه Google Play خود را ارائه کنند. سپس به چند سوال پاسخ می دهند و دسترسی خود را تایید می کنند. این اسکن ها منابع اطلاعاتی متعددی از جمله خط مشی رازداری برنامه، اطلاعات SDK و ترافیک شبکه را برای تولید گزارش اسکن می کند. این راه حل همچنین از پیشرفت تیم از طریق پردازش زبان طبیعی برای اسکن افشای حریم خصوصی برنامه ها سود می برد. هنگامی که اسکن کامل شد، گزارشی به توسعه دهندگان ارائه می شود که اطلاعات واضح و قابل اجرا در مورد مشکلات یافت شده و لیستی از منابع را ارائه می دهد.

سطح رایگان را می توان برای تکمیل بخش جدید امنیت داده Google Play استفاده کرد، در حالی که سطوح پولی – Core، Premium و Enterprise – برای برآورده کردن نیازهای توسعه دهندگان حرفه ای و مشاغل بزرگتر، از جمله آنهایی که iOS را توسعه می دهند، طراحی شده اند.

هیچ نیاز فنی یا پیش نیازی برای استفاده از چک وجود ندارد که آنالیز خود را هم در دستگاه های فیزیکی و هم مجازی انجام می دهد.

پیشنهاد اصلی 249 دلار در ماه، نظارت بر انطباق برای مقرراتی مانند GDPR و قانون حفظ حریم خصوصی مصرف کنندگان کالیفرنیا (CCPA) و اخطارهای پیشگیرانه الزامات انطباق آتی را اضافه می کند. کاربران ممتاز (499 دلار در ماه) می‌توانند نظارت بر شیوه‌های اشتراک‌گذاری داده‌های برنامه‌شان را خودکار کنند و در مورد کیت‌های توسعه نرم‌افزار (SDK)، مجوزها، و مکان‌هایی که به اشتراک‌گذاری داده‌های برنامه انجام می‌شود، از جمله چیزهای دیگر، بینشی کسب کنند. کاربران سازمانی (بیش از 5 برنامه و قیمت سفارشی) بررسی‌های حریم خصوصی مکرر، پیشرفته و عمیق‌تری را دریافت می‌کنند که شامل دسترسی به تیم انطباق، به‌علاوه تجزیه و تحلیل سفارشی و جریان‌های آزمایشی و موارد دیگر می‌شود.

بررسی‌ها می‌گویند که داده‌ها و گزارش‌هایی که تولید می‌کند با تیم Google Play به اشتراک گذاشته نمی‌شود.

تیم بازخورد صدها توسعه‌دهنده اپلیکیشن را برای ساخت چک جمع‌آوری کرد، سپس با ۴۰ کاربر اولیه کار کرد تا محصول را قبل از راه‌اندازی آزمایش کنند. آزمایش کننده ها شامل Headspace، Sesame Workshop، StoryToys، Carb Manager، Homer و Lose It و غیره هستند.

چک ها اکنون برای مخاطبان گسترده تری باز است – توسعه دهندگان علاقه مند می توانند یک فرم آنلاین را برای ثبت علاقه خود در وب سایت چک پر کنند.