منو سایت

3 نما از معامله Epic-Bandcamp

 تاریخ انتشار :
/
  اخبار استارتاپ
3 نما از معامله Epic-Bandcamp

وقتی تابلوی بینگوی خود را با ادغام‌ها و ادغام‌های احتمالی برای سال 2022* کنار هم می‌گذاریم، نمی‌توانیم بگوییم که انتظار داشتیم سازنده Fortnite و آنتاگونیست Apple Epic Games، Bandcamp را بخرد، بازار موسیقی که در آن هر موسیقی‌دانی می‌تواند موسیقی خود را بفروشد و 82% را حفظ کند. از سود

پس از خرید، Bandcamp می گوید که به عنوان یک سازمان مستقل به فعالیت خود ادامه خواهد داد. بنیانگذار و مدیر عامل Ethan Diamond در راس کار باقی خواهد ماند، و طبق پست وبلاگ او، Bandcamp Fridays – روزی که هزینه های هنرمندان آزاد می شود – طبق معمول ادامه خواهد داشت و بازوی تحریریه Bandcamp Daily نیز دست نخورده باقی می ماند.

در طول سال‌ها از شرکت‌های دیگری شنیده‌ایم که می‌خواستند ما به آنها بپیوندیم، همیشه فکر می‌کردیم که فقط در صورتی هیجان‌انگیز خواهد بود که آنها به شدت به مأموریت ما اعتقاد داشته باشند، با ارزش‌های ما همخوانی داشته باشند و فقط بخواهند Bandcamp را ببینند. ادامه می‌دهد، اما همچنین می‌خواهد منابعی را فراهم کند تا برای هنرمندان، برچسب‌ها و طرفدارانی که از سایت استفاده می‌کنند، سود بیشتری به ارمغان بیاورد. دیاموند نوشت: Epic همه این جعبه ها را قرار می دهد.

در اینجا سه ​​دیدگاه در مورد اینکه این حرکت می تواند برای نوازندگان مستقل و آینده یک شرکت بازی سازی در حال رشد به چه معنا باشد، آورده شده است. آماندا، دوین و الکس این خبر را قضاوت کردند و سعی کردند معنی آن را بفهمند و چه کسی ممکن است به نفع آن باشد.

* این تابلوی یکنوع بازی شبیه لوتو وجود ندارد، اما صادقانه بگوییم، ما باید یکی بسازیم – ایده های خود را برای ما توییت کنید.

  • آماندا سیلبرلینگ: پول کلان + تکنولوژی بزرگ = هنرمندان شکاک
  • دوین کالدوی: Epic می خواهد جایگزین ارگانیک برای کشاورزی آزاد باشد
  • الکس ویلهلم: بیایید ببینیم Bandcamp با پول، وسعت و قدرت چه کاری می تواند انجام دهد

آماندا سیلبرلینگ: پول کلان + فناوری بزرگ = هنرمندان شکاک

وقتی هنرمندان می‌بینند که پلتفرمی را به دست می‌آورند که برای امرار معاش از آن استفاده می‌کنند، واکنش معمول آنها این نیست: “اوه، عالی، آنها پول بیشتری برای ایجاد ویژگی‌های بهتر برای کمک به من برای امرار معاش خواهند داشت.” آنها فکر می کنند، “اوه، جهنم، دوباره نه.”

این اتفاق زمانی افتاد که گوگل یوتیوب را خرید و اسپاتیفای انکر را خرید. هنرمندان متوجه می شوند که وقتی یک پلتفرم مالکیت خود را تغییر می دهد، حتی کوچکترین تغییرات می تواند بر معیشت آنها تأثیر بگذارد. چرا هنرمندان باید به شرکت‌های فناوری بزرگ اعتماد کنند، وقتی پرداخت‌های Spotify بد است، OnlyFans موقتاً تصمیم‌هایی می‌گیرد که شغل کارگران جنسی را تهدید می‌کند، و Patreon با ایده ارزهای رمزنگاری شده معاشقه می‌کند، حرکتی که بسیاری از سازندگان آن به شدت با آن مخالف هستند؟

بله، از بین همه شرکت‌هایی که می‌توانند در وهله اول بازار موسیقی را برای هنرمندان بخرند، Epic نسبتاً ضد استقرار است – این در دادگاه است و از اپل می‌خواهد تا 30 درصد از هزینه‌های خرید درون برنامه‌ای را برای ماه‌ها دریافت کند. و از آنجایی که بندکمپ اعلام کرد این خرید، صادقانه بگویم، به نظر می رسد که ممکن است خوب باشد.

فضایی برای همکاری بین طراحان بازی و نوازندگان وجود دارد (موسیقی فیلم Breakfast ژاپنی برای Sable را در نظر بگیرید)، گسترش کمتری نسبت به ابزارهای رضایت بخش، ویژگی های اضافی کشف موسیقی، و – این روزنامه نگار در من است – شاید بودجه کلان بیشتری برای Bandcamp Daily.

دیگر هنرمندان، نوازندگان و روزنامه نگاران حداقل ابراز نگرانی کرده اند دو ویراستار از Bandcamp Daily با یک کارمند کوچک حساب های توییتر خود را خصوصی کردند و همه توییت های خود را حذف کردند. هر دو سردبیر بعداً با سردبیر جی. ادوارد کیز توضیح دادند که این کار را برای امنیت شخصی در میان اخبار بزرگ در مورد خرید انجام دادند. توییت کردن که هیچ چیز در روز تغییر نمی کند.