منو سایت

3 کلیدی که جمع آوری سرمایه مبتنی بر داده را باز می کند

 تاریخ انتشار :
/
  اخبار استارتاپ
3 کلیدی که جمع آوری سرمایه مبتنی بر داده را باز می کند


برای شرکت هایی که در سال آینده سرمایه خود را افزایش می دهند، اخبار مربوط به افزایش نرخ بهره، نوسانات بازار و کاهش رتبه ها تصویر ترسناکی را ترسیم می کند.

قابل درک است که بنیانگذاران مشتاق درک چگونگی تأثیر شرایط فعلی بازار عمومی بر جذب سرمایه در بازارهای خصوصی هستند. خبر خوب این است که در متن تاریخ، دوره‌های تعدیل بازار رایج است – و شرکت‌های بزرگ هنوز آماده رشد هستند.

در شرایط بازار مطلوب تر، استفاده از داده های عملکرد برای تدوین تاریخچه واضحی از پتانسیل شرکت شما بهترین عمل است. اما در محیط ناپایدار فعلی، استفاده از داده ها برای گفتن داستان شما ضروری است. سرمایه گذاران چه بخواهند سهام خود را افزایش دهند و چه بدهی، توجه بیشتری به عملکرد و پیش بینی های شرکت برای مدیریت ریسک سرمایه گذاری خود دارند.

خبر خوب: در متن تاریخ، دوره‌های اصلاح بازار رایج است و شرکت‌های بزرگ هنوز آماده رشد هستند.

به‌عنوان یک سرمایه‌گذار سابق، به همه بنیان‌گذاران می‌گویم که اعتماد به داده‌های آنها پیامدهای عمده‌ای برای ارزش‌گذاری شرکت و شرایط قرارداد جمع‌آوری سرمایه خواهد داشت.

متأسفانه، بسیاری از شرکت‌ها روش مؤثری برای جمع‌آوری، ترکیب و تفسیر داده‌ها در بینش‌های هم‌زمان ندارند، که منجر به اتکای پیش‌فرض به نمونه‌های ثابت و مبتنی بر اکسل می‌شود که ممکن است تصویر کاملی از پتانسیل شرکت شما را به تصویر نکشند.

با این همه اصطکاک، حتی دانستن اینکه از کجا شروع کنند می تواند برای کارآفرینان چالشی باشد. برای بنیان‌گذاران و استارت‌آپ‌هایی که می‌خواهند در رویکرد جمع‌آوری سرمایه‌شان اطلاعات محورتر شوند، مراحل زیر نقطه خوبی برای شروع است.

با تجزیه و تحلیل گروه درآمد شروع کنید

تحلیل کوهورت به گروه‌های مختلف مشتریان نگاه می‌کند، خواه آنها برای دوره‌های زمانی معینی مصرف‌کننده باشند یا بر اساس منطقه یا اندازه تقسیم‌بندی شده‌اند، و به سرمایه‌گذاران اجازه می‌دهد تا نحوه عملکرد آنها را به صورت جداگانه ببینند. سرمایه گذاران دوست دارند به آینده نگاه کنند، زیرا می دانند که ارزش یک تجارت، ارزش فعلی جریان های نقدی آتی آن است.

با تجزیه موتورهای رشد درآمد از طریق تحلیل کوهورت، می‌توانید اعتماد سرمایه‌گذاران را در پیش‌بینی‌های جریان نقدی خود افزایش دهید، که منجر به ارزش‌گذاری بالاتر یا شرایط وام مطلوب‌تر می‌شود.

تجزیه و تحلیل درآمد گروهی، می 2019 - مارس 2022

تجزیه و تحلیل درآمد گروهی از مه 2019 تا مارس 2022 اعتبار تصویر: Hum Capital

نمودار بالا را به عنوان مثال در نظر بگیرید. تجزیه و تحلیل کوهورت نشان می دهد که گروه های مشتریان جدیدتر بزرگتر و محدودتر از همیشه هستند. این امر به سرمایه گذاران نشان می دهد که تمایل به ارزش زندگی بالاتر مشتریان وجود دارد که در نهایت اعتماد به رشد آینده شرکت شما را القا می کند.

شرکت‌هایی که می‌توانند کارآیی گروهی مشابه را با بهبود کارایی فروش و بازاریابی مرتبط کنند، به نشان دادن اینکه رشد کسب‌وکار فقط تابعی از افزایش هزینه‌های جذب مشتری و حفظ مشتری نیست، کمک خواهند کرد. به عبارت دیگر، شرکتی است که ارزش را افزایش می دهد و در نتیجه برای سرمایه گذاران ارزش بیشتری دارد.