منو سایت

4 راه برای اینکه تیم مهندسی خود را سازنده تر کنید

 تاریخ انتشار :
/
  اخبار استارتاپ
4 راه برای اینکه تیم مهندسی خود را سازنده تر کنید

ارتقای کارایی تیم مهندسی نرم افزار شما مزایای زیادی دارد که مهمترین آنها توانایی جبران مشکلات در سایر زمینه ها است.

چه با محدودیت های بودجه مواجه باشید، چه در یافتن و حفظ استعدادها مشکل دارید، یا فقط می خواهید تکرار محصول را افزایش دهید، تمرکز بر افزایش کارایی مهندسی شما برای مدت طولانی نتایج قوی به همراه خواهد داشت.

در اینجا چهار راه برای شروع بهینه سازی منابع مهندسی وجود دارد:

گردش کار توسعه خود را تجزیه و تحلیل کنید

خطوط لوله CI / CD معمولاً کند هستند و اغلب قطع می شوند و توسعه دهندگان را ناامید می کنند و به دنبال مشکلات می گردند.

یک گزارش اخیر نشان داد که 47٪ از شرکت های مورد بررسی برای پیاده سازی خطوط لوله CI / CD چند روز طول می کشند و تنها 10٪ می توانند این کار را در عرض چند دقیقه انجام دهند، این همان کاری است که خطوط لوله با زمان کارآمد باید بتوانند انجام دهند.

تمرکز بر افزایش کارایی مهندسی شما برای مدت طولانی به نتایج قوی منجر خواهد شد.

چرا این مهم است؟ Puppet دریافت که تیم‌های فناوری اطلاعات با عملکرد بالا – که می‌توانند کد را سریع‌تر از همتایان خود مستقر کرده و وارد تولید کنند – 60 برابر کمتر خطا داشتند و 168 برابر سریع‌تر بازیابی شدند. وجود ابزارهایی ضروری است که می توانند به شما در تجزیه و تحلیل و تنظیم گردش کار توسعه کمک کنند.

اولین قدم این است که تمام مراحل را از خط لوله CI / CD خود بکشید. خطوط لوله امروزه پیچیده‌تر و پیچیده‌تر می‌شوند: آزمایش‌های منفرد، آزمایش‌های یکپارچه‌سازی، تست‌های امنیتی، بررسی‌های انطباق، آزمایش‌های بار و غیره. راه های بی شماری وجود دارد که از طریق آنها می توان سرعت کارها را کاهش داد یا شکست.

گام دوم، معرفی ابزارهایی برای نظارت و تحلیل این خطوط لوله است. منبع باز Datadog، Splunk، Athenian و DevLake برخی از ابزارهایی هستند که می توانند به شما کمک کنند تا به آنجا برسید.

مرحله سوم این است که متوجه شوید چه چیزی شکسته است و آنچه را که کند است بهبود دهید. زمان چرخه روابط عمومی چقدر است؟ چند وقت یکبار بازی می کنید؟ آیا قسمت های خاصی از خط لوله مشکل ساز است؟ اینها سوالاتی هستند که باید بپرسید، پاسخ دهید و برای افزایش سرعت خط لوله تحویل خود اقدام کنید.

محیط های توسعه خود را تکرارپذیر کنید

محیط‌های توسعه‌ی تکرارپذیر به آرامی در حال تبدیل شدن به یک استاندارد صنعتی هستند، اما ایجاد یک محیط موجود قابل تکرار می‌تواند دشوار باشد. این که آیا به مستاجر جدید اجازه می‌دهید که اولین کار خود را در روز اول انجام دهد یا به سازمان مهندسی شما اجازه می‌دهید که یک محیط توسعه یکسان داشته باشد – تولید مثل بسیار مهم است.

کانتینرها – که در دهه گذشته توسط داکر دمکراتیک شده اند – یک راه برای دستیابی به تکرارپذیری ارائه می دهند. اما از آنجایی که تمرکز آنها بر قابل حمل بودن برنامه ها است، برخی استدلال می کنند که این همیشه بهترین رویکرد برای بازتولید محیط های توسعه نیست.