منو سایت

  • خانه
  • اخبار استارتاپ
  • 4 راه حل DevOps برای انطباق با کدهای سریعتر و روش های تولید نرم افزار در سازمان شما

4 راه حل DevOps برای انطباق با کدهای سریعتر و روش های تولید نرم افزار در سازمان شما

 تاریخ انتشار :
/
  اخبار استارتاپ
4 راه حل DevOps برای انطباق با کدهای سریعتر و روش های تولید نرم افزار در سازمان شما

4 راه حل DevOps برای انطباق با کدهای سریعتر و روش های تولید نرم افزار در سازمان شما

هدف اصلی سازمان ها در عملیات یکپارچه سازی DevOps، ارتقای سرعت بخشیدن به تولید کد و نرم افزار است. شرکت ها معمولاً این کار را با خودکار کردن برخی از فرآیندهای دستی انجام می دهند که باعث افزایش بهره وری و همچنین شفافیت در عملیات آنها می شود. به این ترتیب سازمان ها به راحتی می توانند تغییرات لازم را ایجاد کرده و در صورت لزوم ارزیابی کنند.

عملیات یکپارچه سازی DevOps علاوه بر تسریع در تولید کد و نرم افزار که جایگاه ویژه ای در چشم انداز فناوری اطلاعات امروزی دارد، دارای مزایای بسیاری از جمله افزایش انطباق با استانداردهای قانونی است.

امروزه با توجه به تغییرات شگرف در دنیای دیجیتال و استفاده روزافزون از فناوری‌های جدید مانند هوش مصنوعی و یادگیری ماشینی، رعایت قوانین و رویه‌های جدید توسط سازمان‌ها یک الزام است و نه داوطلبانه. بنابراین DevOps می تواند نقش بسیار موثر و کارآمدی را در این زمینه ایفا کند. البته بسیاری از کارشناسان امنیتی حمله سازمان ها به DevOps را تنها یک مشکل احساسی و زودگذر می دانند. در این مقاله Frost، ما به تعدادی از استراتژی‌ها نگاه می‌کنیم که به شما کمک می‌کنند از DevOps برای رعایت استانداردهای قانونی استفاده کنید.

رعایت استانداردهای قانونی

1 وضعیت اسناد را نظارت کنید

فرآیند مستندسازی نقش بسیار مهمی در رعایت استانداردهای قانونی دارد. بنابراین، تیم‌های DevOps باید به عملیات مستندسازی اولویت بدهند. سازمان ها باید اطمینان حاصل کنند که DevOps را به گونه ای اجرا می کنند که با اصول و استانداردهای قانونی مربوط به ثبت اسناد مطابقت داشته باشد.

سازمان‌ها می‌توانند از قدرت DevOps برای تشکیل یک تیم توسعه و عملیات ترکیبی استفاده کنند تا فرآیندهای مستندسازی و مستندسازی ایجاد شده توسط افراد مسئول تغییر را با کسانی که نیاز به انتشار آن‌ها دارند، هماهنگ کنند. علاوه بر این، با تیم ترکیبی DevOps، می توانید به راحتی همه را از الزامات انطباق آگاه کنید.

علاوه بر در نظر گرفتن دقیق فرآیند مستندسازی، استفاده از DevOps دارای مزایای زیر است:

  • سازمان‌ها می‌توانند از DevOps برای رسیدگی به مشکلات مستندسازی با استفاده از یک سیستم کنترل نسخه سازگار و سازگار استفاده کنند.
  • سازمان ها ممکن است از انرژی هماهنگ بین تیم های توسعه و عملیات برای جلوگیری از هر گونه تنگنا در فرآیند مستندسازی استفاده کنند.
  • سازمان‌ها همچنین می‌توانند از ابزارهای شخص ثالث مانند دروازه‌ها، صفحات ویکی و داشبوردها برای مستندسازی و کنترل بهتر نسخه‌ها استفاده کنند.

2. از اتوماسیون استفاده کنید DevOps برای رعایت استانداردهای قانونی

خودکارسازی برخی فرآیندها و افزایش بازده کلی عملیات سازمان از جمله مزایای مهم DevOps است.

با اتخاذ رویکرد DevOps، سازمان‌ها می‌توانند فرآیندهای زمان‌بر و زمان‌بر مانند نظارت بر درخواست‌های پردازش داده‌ها، بررسی کدها، کنترل دسترسی، پوشش کد و غیره را خودکار و بهینه کنند.

سازمان‌ها همچنین می‌توانند از اتوماسیون DevOps استفاده کنند تا اطمینان حاصل کنند که فرآیندهایی که استانداردهای قانونی را برآورده می‌کنند با بهینه‌سازی فرآیندهایی مانند بازیابی و بازیابی فاجعه بهینه می‌شوند. البته مدیران کسب و کار باید بدانند که عدم بهینه سازی چنین فرآیندهایی با استفاده از سیستم اتوماسیون یکپارچه می تواند منجر به از دست رفتن بسیاری از تلاش های سازمان برای رعایت قوانین و استانداردهای قانونی شود.

اتوماسیون DevOps

3. روانشناسی فرآیندهای کاری برای توسعه نرم افزار

از آنجایی که شکاف ها و حذفیات موجود به دلیل هرج و مرج در فرآیند توسعه معمولاً باید از استانداردهای قانونی پیروی کنند، واضح است که سازمان ها باید روند توسعه را هموار کرده و اطمینان حاصل کنند که همیشه از قانون پیروی می کنند.

در زیر نمونه ای از تأثیر ازدحام بیش از حد و توسعه ناهموار بر دشواری رعایت استانداردهای قانونی آورده شده است.

فرض کنید یک به روز رسانی بدون بازرسی کامل یا حتی گذراندن تست های فشار منظم به بخش تولید ارسال می شود. در چنین شرایطی، سازمان‌ها باید با خطرات ارائه یک محصول آسیب‌پذیر و سردرگمی در مدیریت تیم‌های مختلف که بر روی اجزای مختلف فرآیند توسعه کار می‌کنند، مقابله کنند. همچنین در چنین مواردی ممکن است به روز رسانی های جزئی در نظر گرفته نشود. این مشکل منجر به شکل گیری آسیب پذیری های مختلف در سازمان می شود.

خوشبختانه، چون DevOps بخش تست فشار را در فرآیند توسعه ادغام می کند، می تواند از نقض استانداردهای قانونی توسط سازمان ها جلوگیری کند. به جای اینکه منتظر بمانند تا به‌روزرسانی در محیط تولید ارائه شود و آزمایش فشار روی آن انجام شود، شرکت‌ها باید رویکرد DevOps را در زمانی که کد هنوز در حال تولید است دنبال کنند و چندین آزمایش روی آن انجام دهند.

روانشناسی گردش کار برای توسعه نرم افزار

4. ترویج فرهنگ رعایت موازین قانونی

بزرگترین مانع برای رعایت قانون و استانداردهای قانونی این است که افراد و تیم ها مسئولیت اشتباهات خود را بر عهده نگیرند. ادارات و تیم های مختلف همیشه یکدیگر را به عدم رعایت استانداردهای قانونی و امنیتی متهم می کنند.

سازمان ها با ایجاد فرهنگ همکاری و ارتباط موثر بین تیم های مختلف، رعایت استانداردهای قانونی را تضمین می کنند. DevOps به ارتباطات تیمی اجازه می دهد، فرآیندهای خاص را خودکار می کند و شفافیت را افزایش می دهد. تیم های DevOps با ایجاد ارتباط موثر و داشتن یک سیستم کارآمد و بی طرف به راحتی می توانند مشکلات را شناسایی کرده و برای آنها راه حل ارائه دهند.

زمانی که اعضای سازمان فرهنگ رعایت قانون را بیاموزند، به جای سرزنش کورکورانه یکدیگر، متوجه تغییر نگرش کارکنان خواهند شد، زیرا در این صورت کارکنان به مسئولیت های مشترک و ناسازگار خود واقف خواهند شد. چنین فرهنگی همچنین مدیریت ریسک را ممکن می‌سازد، زیرا تیم‌ها می‌توانند آسیب‌پذیری‌ها را به‌طور مؤثر اولویت‌بندی کنند و با کمک ابزارهای امنیتی راه‌حل‌هایی برای رفع آن‌ها ارائه کنند.

نتیجه

استراتژی هایی که در این مقاله توضیح داده شد یکی از مهمترین مزایای DevOps برای کمک به رعایت استانداردهای قانونی بود. سازمان ها باید بدانند که می توانند از DevOps برای رعایت استانداردهای قانونی استفاده کنند. به عبارت دیگر، قابلیت های DevOps به تحویل سریع محصول محدود نمی شود.

 

منبع: infosecurity-magazine