منو سایت

4 روند eVTOL صنعت تاکسی هوایی را به برخاستن نزدیکتر می کند

 تاریخ انتشار :
/
  اخبار استارتاپ
4 روند eVTOL صنعت تاکسی هوایی را به برخاستن نزدیکتر می کند

احتمالاً اگر قبلاً نام eVTOL (هواپیماهای برخاست و فرود برقی) را نشنیده اید، ممکن است سال گذشته به رادار شما راه یافته باشند.

در میان میلیاردها دلار سرمایه، SPAC و پروازهای آزمایشی، شرکت های بی شماری بودند که آخرین پیشرفت ها و مراحل فناوری خود را تبلیغ می کردند که ما را یک قدم به تجاری سازی تاکسی های هوایی نزدیک کرد.

میلیاردها دلار جمع آوری شده توسط eVTOL در سال گذشته به معنای یک چیز برای سال 2022 است – رشد عظیم. من چندین دهه است که در زمینه توسعه هواپیما کار می کنم، اما سال 2021 متفاوت بود.

من چهار روند را در دو سال آینده زیر نظر دارم که به شدت نحوه عملکرد این شرکت‌ها را تغییر خواهد داد و بر نحوه مشارکت کارآفرینان و سرمایه‌گذاران علاقه‌مند در توسعه اکوسیستم پر رونق eVTOL تأثیر می‌گذارد.

به‌عنوان یک سرمایه‌گذار، شرکت‌هایی را که برخلاف نمونه‌های اولیه آزمایشی، واقعاً شبیه به حرکت هوای شهری را در نظر می‌گیرند، کاملاً تحت نظر هستم.

چشم انداز رقابتی بازار هواپیماهای eVTOL گسترش خواهد یافت

این کمی بی‌معنی است، اما فضای داغی است و هر توسعه‌دهنده خودرو eVTOL سعی می‌کند تا آنجا که ممکن است متمایز کند. این امر باعث ایجاد فضای رقابتی فزاینده ای در بین این شرکت ها و همچنین اپراتورها و ارائه دهندگان زیرساخت ها و خدمات آینده خواهد شد.

با این حال، این چیز خوبی است. با توجه به بازار هدف بزرگ برای جابه‌جایی هوایی شهری و زمان‌بندی چنین عملیات پیچیده‌ای، تنوع و رقابت به نفع کل فضا خواهد بود، نه تنها یک یا دو شرکت.

به‌عنوان یک سرمایه‌گذار، شرکت‌هایی را که برخلاف نمونه‌های اولیه آزمایشی، واقعاً شبیه به حرکت هوای شهری را در نظر می‌گیرند، کاملاً تحت نظر هستم. وقتی واقعیت را می گویم، در مورد درجه ای از مقیاس و بلوغ صحبت می کنم – eVTOL تجاری، پرواز سواران پولی در مقیاس بازار بلند مدت.

بر خلاف هواپیماهای تجاری، که برای مسافران معمولی خطوط هوایی قابل تشخیص نیستند، اکثر هواپیماهای eVTOL طراحی های متفاوتی دارند. چه تفاوت های عملکردی از این تفاوت های طراحی حاصل می شود؟ با گذر از درخشش و درخشش پروازهای نمایشی اولیه، با رشد صنعت، چه عوامل اقتصادی مهم خواهند بود؟ چرا سواران و اپراتورها eVTOL خاصی را نسبت به دیگران انتخاب می کنند؟

در حال حاضر، نمونه‌های آزمایشی به الزامات دنیای واقعی مانند قابلیت اطمینان بار و شرایط آب و هوایی توجه چندانی نمی‌کنند، اما اگر سواران بخواهند در زمان رسیدن به فرودگاه برای پروازهای طولانی مدت صرفه‌جویی کنند، باید بتوانند چمدان‌های خود را حمل کنند. آنها باید به eVTOL برای پرواز در شرایط آب و هوایی مشابه با جت ها تکیه کنند.

تمرکز اصلی در حال افزایش است