منو سایت

6 تکنسین درباره چگونگی تغییر ابزارهای بدون کد در توسعه نرم افزار بحث می کنند

 تاریخ انتشار :
/
  اخبار استارتاپ
6 تکنسین درباره چگونگی تغییر ابزارهای بدون کد در توسعه نرم افزار بحث می کنند

فضای بدون کد / کم کد در چند سال اخیر به سرعت در حال گسترش است. همانطور که از آخرین نظرسنجی خود از سرمایه گذاران فعال در فضا در اوایل این ماه دریافتیم، فناوری دسترسی به توسعه نرم افزار مدرن را دموکراتیک کرده است، اما هنوز هم برخی از شکست ها وجود دارد که باید برطرف شوند. با این حال، جذب انبوه هنوز ادامه دارد: بسیاری از سازمان‌ها ترجیح می‌دهند از ابتدا بسازند، و راه‌حل‌های کامل و سرتاسری هنوز پیدا نمی‌شوند.

برای نگاهی دقیق‌تر به جنبه‌های فنی فضا، تصمیم گرفتیم با برخی از فن‌آورانی که انقلاب بدون کد/کد پایین را معرفی می‌کنند صحبت کنیم.

برای شروع، به نظر می رسد که ابزارهای بدون کد / کم کد تأثیر زیادی بر تعداد افراد شاغل در فناوری اطلاعات نداشته اند. Deb Gildersley، مدیر ارشد فناوری Quickbase، گفت که توزیع کد/کد پایین به IT کمک می‌کند تا روی کارهای سخت‌تر تمرکز کند.

ما بر این باوریم که فناوری اطلاعات باید زمان بیشتری را صرف تفکر در مورد اینکه چگونه فناوری بر مردم تأثیر می گذارد، صرف کند. او گفت: “ابزارهایی که کارهای ساده و وقت گیر را حذف می کنند، به صرفه جویی در زمان و انرژی برای تمرکز بر مسائل تصویر بزرگتر که زندگی مردم را آسان تر می کند، کمک می کند.”

بدون کد / کد پایین تا حدی وظیفه فنی را بر عهده دارد، جنبه ای که به موضوع اصلی گفتگو تبدیل شده است. دیوید هسو، بنیانگذار و مدیر عامل Retool، معتقد است که این موضوع حذف بدهی فنی نیست، بلکه در مورد انتخاب محل بدهی یک پیامد قابل قبول است.

“آنچه می توان انجام داد این است که تصمیم بگیریم که کدام بدهی فنی ارزش انعطاف پذیری را دارد که کدهای پایین ارائه می دهند و کدام بدهی فنی به این آستانه نمی رسد. او گفت: “به عنوان مثال، دادن فرصت به توسعه دهندگان غیر فنی برای طراحی و تعریف رابط های خود، از جایی که ما ایستاده ایم، بسیار ارزشمند است.” از سوی دیگر، متوجه شدیم که اجازه دادن به توسعه‌دهندگان غیرفنی برای مدیریت یکپارچه‌سازی، جریان داده، منطق تجاری و مشاغل CRON – بدون سطحی از نظارت فنی یا نرده‌های محافظ – ارزش بدهی فنی را ندارد.

برای این مطالعه، ما با مدیران در مورد ابزارهای غیرکد/کد مورد علاقه آنها، تأثیرات متفاوتی که این بسته های توسعه بر بازار کار فناوری اطلاعات داشته اند، و نحوه اطمینان از حداقل بدهی فنی، از جمله موارد دیگر، صحبت کردیم.

صحبت کردیم با:

  • پاتریک ژان، مدیر فنی OutSystems
  • Deb Gildersley، CIO، Quickbase
  • Zoe Cleland، معاون محصول و تجربه، Nintex
  • برونو ویرا کاستا، بنیانگذار و مدیر عامل Abstra
  • دیوید هسو، بنیانگذار و مدیر عامل شرکت Retool
  • تریشا کوتاری، بنیانگذار و مدیر عامل واحد 21

پاتریک ژان، مدیر فنی OutSystems

چه بخشی از کاری که مدیریت می کنید در حال حاضر بدون کد / کد کم انجام می شود؟ در سال 2031، آیا توسعه دهندگان ملزم به یادگیری نحوه کدنویسی هستند؟

به‌عنوان مدیر ارشد فناوری یک پلتفرم پایین‌رده که 20 سال پیش در این مقوله پیشگام بود، تمام کاری که من انجام می‌دهم سطح پایین است و اینکه چگونه این ابزار می‌تواند به رهبران کسب‌وکار و توسعه‌دهندگان کمک کند تا برنامه‌های کاربردی جدی مورد نیاز خود را بسازند. در واقع، ما تا آنجا که ممکن است پشته خود را با استفاده از پلتفرم کم کد خود می سازیم – برای ابزارهای UI ما چندین مؤلفه اصلی کد بالا داریم، و بسیاری از بقیه پلت فرم UI OutSystems در کد کم ساخته شده است.

با نگاهی به آینده، همیشه نیاز به توسعه دهندگان با تجربه در کد بالا وجود خواهد داشت. به جای اینکه این ابزارها به عنوان حذف نیاز به یادگیری نحوه کدنویسی در نظر گرفته شوند، باید آنها را راهی برای برداشتن بار کار تعمیر و نگهداری طولانی مدت و تمایز نیافته درگیر در توسعه برنامه ها دانست. پلتفرم‌های توسعه نرم‌افزار پایین‌رده این کار غیرمتمایز را انجام خواهند داد و توسعه‌دهندگان نگران این موضوع نخواهند بود.

ابزارهای بدون کد / کم کد مورد علاقه شما چیست؟

ابزارهای بدون کد / کم کد زیادی برای پاسخگویی به تعدادی از نیازهای توسعه دهندگان وجود دارد. بسیاری از ابزارها در این دسته مجموعه محدودی از مشکلات را حل می کنند و اغلب زمانی که نیاز به مقیاس یا تکامل در طول زمان دارند با موانعی روبرو می شوند.

در تجربه من، کسب‌وکارها به پلتفرمی نیاز دارند که انعطاف‌پذیری، عملکرد و مقیاس را ترکیب کرده و به برنامه‌های کاربردی با کیفیت بالا و ایمن منجر شود. موردی که هم بیانگر و هم عملکرد بالای توسعه دهنده را در بر می گیرد و قابلیت های کامل CI / CD را ارائه می دهد.

تا زمانی که نرم افزار دارید، همیشه به افرادی نیاز خواهید داشت که از ابتدا قادر به طراحی نرم افزار باشند. Deb Gildersley، CIO، Quickbase

شرکت‌ها باید به دنبال ابزارهای سطح پایین سازمانی باشند که به آنها اجازه می‌دهد برنامه‌های کاربردی حیاتی بسازند که چالش‌های اصلی کسب‌وکار را با بهینه‌سازی امنیت، انطباق و مقیاس، و حذف مسائلی مانند کد قدیمی و یکپارچه‌سازی، بسازند.

آیا افزایش کد / کد پایین بر تعداد افرادی که در فناوری اطلاعات کار می کنند تأثیر می گذارد؟

ابزارهای بدون کد / کم کد بر تعداد افرادی که در فناوری اطلاعات کار می کنند تأثیر نمی گذارد. در عوض، آنها نقش فناوری اطلاعات را با کمک به ارتقای سیستم‌های قدیمی، حذف بدهی‌های فنی و امکان ساخت برنامه‌های کاربردی با سرعت بالا بهینه می‌کنند.

این به متخصصان فناوری اطلاعات کمک می کند تا تیم های خود را قادر سازند تا به جای تکیه بر گزینه های آماده، برنامه های مورد نیاز خود را ایجاد کنند و به تیم ها و توسعه دهندگان این امکان را می دهد تا به جای حفظ سیستم های عقب مانده قدیمی یا انجام کارهای ساده، روی کارهای معنادارتر و خلاقانه تر تمرکز کنند.

یکی از ویژگی‌های متمایز ابزارهای بدون کد/کد پایین این است که آیا می‌توانند فرآیند CI/CD را با مدیریت و انطباق مناسب تجسم کنند و اطمینان حاصل کنند که شرکت‌ها دسترسی ممتاز به انواع محیط‌های تولیدی و غیرتولیدی دارند.

همانطور که شرکت‌های بیشتری از پلت‌فرم‌های کد پایین استفاده می‌کنند، ما شاهد افزایش اهمیت بخش‌های IT خواهیم بود زیرا ارزش بیشتری از طریق برنامه‌های سفارشی با سرعت و انعطاف‌پذیری بسیار بیشتر می‌افزایند. این منطقه به سرعت در حال رشد است و به پر کردن شکاف بزرگ در استعداد توسعه که با آن روبرو هستیم کمک می کند.

به نظر شما چه خدمات دیگری را می توان به همراه بدون کد/کد پایین ارائه کرد تا آن را به یک بسته توسعه اپلیکیشن جذاب تر تبدیل کند؟

یکی از بزرگترین روندهایی که ما شاهد آن هستیم، نیاز به ایجاد برنامه های کاربردی جدی است که می توانند به سرعت به صدها هزار و حتی میلیون ها کاربر تبدیل شوند. مشکل بسیاری از توسعه دهندگان این است که این امر مستلزم توسعه برنامه های کاربردی ابری در مقیاس اینترنت با استفاده از بهترین شیوه های معماری و فناوری های ابری مدرن است که می تواند فوق العاده پیچیده و گران باشد.