منو سایت

8 شرکت منبع باز از YC Demo Day Winter ’22

 تاریخ انتشار :
/
  اخبار استارتاپ
8 شرکت منبع باز از YC Demo Day Winter '22

VPN های سریع و باورنکردنی، ابزارهای مدیریت داده، ویدیوهای تولید شده به صورت خودکار برای جعل داستان های شرکت شما در اینستاگرام … بنیانگذاران Y Combinator Winter 2022 ایده های جالبی در آستین دارند. و از آنجایی که آنها منبع باز هستند، برخی از این شرکت‌ها به شما اجازه می‌دهند تا به لذت همکاری بپیوندید. در اینجا همه شرکت های منبع باز ارائه نسخه ی نمایشی در زمستان 2022 هستند.

 

این سلامتی است

تاسیس شد: 2021

محل: سالت لیک سیتی، یوتا

آنچه می گوید انجام می دهد: Tuva داده های بهداشتی به هم ریخته را پاک می کند تا به صنعت مراقبت های بهداشتی کمک کند تا محصولات داده مقیاس پذیر بسازد.

وعده ها عبارتند از: Tuva می خواهد به استانداردی باز برای تبدیل داده ها در مراقبت های بهداشتی تبدیل شود و شبکه ای از داده ها را برای محک زدن و تحقیق بسازد.

تفاوت آن با رقبا چگونه است: Tuva از یادگیری ماشینی برای توسعه بیشتر فناوری خود استفاده می کند.

بنیانگذاران: کوکو (خورخه) زولوآگا و آرون نایدرهایزر، بنیانگذاران، به مدت یک دهه در علم داده های سلامت کار کرده اند. آنها از این تجربه برای کمک به شرکت های مراقبت های بهداشتی دیجیتالی استفاده می کنند تا داده های خود را برای تجزیه و تحلیل و یادگیری ماشین آماده کنند.

افکار ما: آیا تا به حال پیش یک پزشک رفته اید و چند دقیقه منتظر بوده اید تا رایانه پرستاری که دارای ویندوز 2000 است، نمودار شما را باز کند، اما متوجه شده اید که اطلاعات به روزی در مورد داروهایی که مصرف می کنید ندارند؟ ما فقط می توانیم تصور کنیم که سازماندهی همه این موارد برای شرکت های مراقبت های بهداشتی چقدر آزاردهنده خواهد بود، بنابراین به نظر می رسد Tuva Health با ایجاد نرم افزار منبع باز خود خدمات خوبی انجام می دهد. حالا برای خلاص شدن از شر این پرستار از ویندوز 2000 …

 

منطقه آتش سوزی

تاسیس شد: 2021

محل: مانتین ویو، کالیفرنیا

آنچه می گوید انجام می دهد: Firezone در حال ساخت یک جایگزین منبع باز برای OpenVPN و Cisco AnyConnect با استفاده از پروتکل VPN جدید به نام WireGuard است. تمرکز این شرکت بر تجارت است تا به کارگران راه دور برای دسترسی به شبکه های خصوصی کمک کند.

وعده ها عبارتند از: بدیهی است که استفاده از WireGuard باعث می شود Firezone سریعتر از رقبای خود باشد.

تفاوت آن با رقبا چگونه است: سرعت! رمزنگاری! همچنین شایان ذکر است که سایر اعضای گروه Netmaker نیز در حال توسعه نرم افزار منبع باز مبتنی بر WireGuard هستند.

بنیانگذاران: یکی از بنیانگذاران جمیل بو خیر 8 سال را در سیسکو گذراند، یک رقیب مستقیم! تند! خیر همچنین به مدت دو سال در یک “خانه کوچک هکری” زندگی کرد که ما نمی خواهیم بدانیم خانه هکر کوچک چه بویی دارد، اما از ایده ای که آماده است قدردانی می کنیم.

افکار ما: گزینه های سریعتر VPN؟ به نظر ما خوب است با این حال، ما کمی بیشتر به خانه هکر کوچک وابسته هستیم. چه خبر است؟

 

کتابی برای رشد

تاسیس شد: 2020

محل: پالو آلتو، کالیفرنیا

آنچه می گوید انجام می دهد: GrowthBook یک پلت فرم منبع باز است که به شرکت ها کمک می کند تا در مورد محصولات مبتنی بر داده با پرچم های ویژگی و تست های A/B تصمیم بگیرند.

وعده ها عبارتند از: GrowthBook بر برچسب‌گذاری ویژگی و آزمایش تمرکز دارد و با این اخلاق کار می‌کند که این بهترین راه برای ایجاد محصولات در مقیاس است.

تفاوت آن با رقبا چگونه است: Growthbook می‌گوید راه‌حل موجود SaaS، LaunchDarkly، شرکت را ملزم می‌کند که تمام داده‌های خود را برای آنها ارسال کند، که هزینه بالایی دارد و یک نگرانی امنیتی است. Growthbook می‌گوید این مشکل را با استفاده از زیرساخت داده‌های موجود و معیارهای تجاری این شرکت حل می‌کند.

بنیانگذاران: یکی از بنیانگذاران جرمی دورن و گراهام مک نیکول به ترتیب به عنوان معمار ارشد و مدیر فنی در Education.com کار می کردند. پس از انتشار Education.com در سال 2019، این دو شروع به کار بر روی GrowthBook کردند.

افکار ما: استارت‌آپ‌ها احتمالاً با استفاده از نرم‌افزار منبع باز راحت‌تر خواهند بود تا به آن‌ها در تصمیم‌گیری درباره محصول کمک کنند به جای ارسال تمام داده‌های خود به یک ارائه‌دهنده شخص ثالث.

 

در نهایت

تاسیس شد: 2022

محل: سانفرانسیسکو، کالیفرنیا

آنچه می گوید انجام می دهد: Eventual یک مخزن داده های تصویری و ویدئویی است که طراحی خطوط لوله پیوسته را که داده های تصویر را جذب، سازماندهی و پردازش می کنند برای تیم های یادگیری ماشین سازمانی آسان تر می کند.

وعده ها عبارتند از: Eventual می‌خواهد با بهینه‌سازی گردش کار به شرکت‌ها در صرفه‌جویی در زمان و هزینه کمک کند.

تفاوت آن با رقبا چگونه است: Eventual می گوید که این اولین انبار داده کلید در دست برای تصاویر و ویدئو است. به جای استفاده از SQL، رابط پرس و جو Eventual یک تابع لامبدا است که می تواند به زبان برنامه نویسی انتخابی شما نوشته شود.

بنیانگذاران: جی چیا و سامی سیدو هر دو تجربه یادگیری عمیق دارند – آنها در Lyft Level 5 با هم کار کردند تا فناوری رانندگی خودران تویوتا را بسازند.

افکار ما: اگر این بنیانگذاران بتوانند اتومبیل ها را به طور مستقل رانندگی کنند، سازماندهی داده ها از طریق یادگیری ماشینی باید چیزی شبیه به یک کیک باشد، درست است؟ (حداقل این یک سرمایه گذاری تجاری است، کمتر احتمال دارد منجر به تصادف شود.)

 

نت میکر

تاسیس شد: 2021

محل: اشویل، کارولینای شمالی

آنچه می گوید انجام می دهد: Netmaker یک ابزار منبع باز مبتنی بر پروتکل WireGuard VPN است.

وعده ها عبارتند از: Netmaker ادعا می کند که 15 برابر سریعتر از OpenVPN اجرا می شود.

تفاوت آن با رقبا چگونه است: Netmaker و همتای آن Firezone جایگزین های منبع باز و سریعتر برای نرم افزار VPN موجود هستند.

بنیانگذاران: دیلن کارنز مدیر ارشد اجرایی و الکس فایسلی، مدیر عامل شرکت، کنسرت های مهندسی نرم افزار خود را برای توسعه نت میکر ترک کردند. فیزلی قبلاً به عنوان مهندس ارشد در IBM، مشاور در Deloitte و پیمانکار در Red Hat کار می کرد.

افکار ما: بدون آزمایش محصولات، ما واقعا نمی‌توانیم تشخیص دهیم که Netmaker یا گروه Firezone آن سریع‌تر است، اما می‌دانیم که مدیر ارشد فناوری Netmaker سگی به نام Pepper دارد. توپ در جعبه شما است، Firezone.

 

قاب ابزار

تاسیس شد: 2021

محل: Mountainview، کالیفرنیا

آنچه می گوید انجام می دهد: به گزارش وب سایت تولچست، «ما درد پیاده سازی و مقیاس بندی ابزارهای زیست شناسی محاسباتی را احساس کردیم. ما اینجا هستیم تا ابزارهای اساسی بهتری برای بیوانفورماتیک بسازیم.”

وعده ها عبارتند از: Toolchest می‌گوید که شرکت‌های کشف دارو را قادر می‌سازد تا نتایج آزمایش را تا ۱۰۰ برابر سریع‌تر دریافت کنند.

تفاوت آن با رقبا چگونه است: کاربران مجبور نیستند داده های خود را انتقال دهند یا یاد بگیرند که چگونه از یک پلت فرم جدید استفاده کنند. Toolchest استقرار و مقیاس بندی ابزارهای زیست شناسی محاسباتی را تنها با سه خط کد انجام می دهد.

بنیانگذاران: CTO Bryce Kai دارای تجربه آکادمیک در مطالعه شیمی محاسباتی و ریاضیات در استنفورد است. مدیرعامل Noah Lebovich قبلا مهندسی نرم افزار را در راه اندازی میکروبیوم که اکنون به دست آورده است رهبری می کرد.

افکار ما: Toolchest آنقدر منبع باز است که سه خط کد آن به معنای واقعی کلمه فقط در صفحه اصلی وب سایت آنها قرار دارد.

 

اونای

تاسیس شد: 2021

محل: سانفرانسیسکو، کالیفرنیا

آنچه می گوید انجام می دهد: Unai در حال توسعه هدست های VR و جهان های مجازی است که هدف آن کمک به افراد در ارتباط با یکدیگر در دنیای مجازی است.

وعده ها عبارتند از: Unai می خواهد تعاملات VR را واقعی جلوه دهد، احساس کند و به نظر برسد.

تفاوت آن با رقبا چگونه است: Unai معتقد است که “حضور مجازی” “اولین مورد قاتل” برای VR است، نه برای بازی.

بنیانگذاران: Maxim Perumal Relativity، یک هدست VR منبع باز را در سن 15 سالگی ساخت. اکنون پرومال به عنوان مدیرعامل Unai، تیمی از مهندسان ارشد سابق را از شرکت هایی مانند اپل، انویدیا، اینتل، اکتیویژن، متا و سونی استخدام کرده است.

افکار ما: از آنجایی که Unai هنوز مخفیانه است، نمی‌توان گفت که چه چیزی فناوری آن را از هدفون‌های اصلی مانند Meta Quest 2 متمایز می‌کند. اما نمی‌توانیم بزرگ‌ترین مزیت Unai را که مارک زاکربرگ مدیرعامل آن نیست، دست کم بگیریم.

 

دامنه های فوری

تاسیس شد: 2022

محل: ویکتوریا، کانادا

آنچه می گوید انجام می دهد: Instant Domains ادعا می کند که در زمان کمتری نسبت به ایجاد یک حساب رسانه اجتماعی، شرکت ها می توانند یک دامنه خریداری کنند، یک وب سایت راه اندازی کنند و شروع به جمع آوری درآمد کنند.

وعده ها عبارتند از: Instant Domains رمزگذاری شده است و قول می دهد که هرگز اطلاعات مربوط به کاربران خود را جمع آوری نکند.

تفاوت آن با رقبا چگونه است: از نظر فنی، می‌توانید سایت Squarespace یا Wix را نیز خیلی سریع راه‌اندازی کنید – اما Instant Domains می‌گوید که حتی سریع‌تر و آسان‌تر است. ممکن است به اندازه سایر سازندگان وب سایت بدون کد انعطاف پذیر نباشد، اما ارزان تر است (10 دلار در سال برای یک دامنه، به علاوه 5 دلار اختیاری در ماه برای ویژگی های اضافی). برخی از صاحبان مشاغل ممکن است به همه زنگ ها و سوت ها در پلتفرم های دیگر نیاز نداشته باشند.

بنیانگذاران: Instant Domains نتیجه جستجوی فوری دامنه است، یک پروژه جانبی که توسط مدیر عامل Bo Hartshorn در سال 2005 ساخته شد و اکنون حدود 1 میلیون دلار درآمد سالانه دارد. مدیر فنی درکیان اوچمن، 20 ساله کهنه کار مهندسی نرم افزار و فارغ التحصیل منبع باز، به هارتشورن پیوست.

افکار ما: راه حل داغ: Squarespace گران است. من معمولاً از مردم می‌خواهم که فقط یک سایت وردپرس رایگان بسازند و دامنه خود را به آن ضمیمه کنند، اما اگر دامنه‌های فوری بتوانند به آنچه که در نظر گرفته‌اند دست یابند، ممکن است برای راه‌اندازی یک وب‌سایت مقرون‌به‌صرفه نیازی به سر و کله زدن با سی پنل نداشته باشیم. در حال اجرا دامنه های فوری شبیه Linktree هستند، اما با مدیریت داخلی سفارشی.

 

اوبرداک

تاسیس شد: 2021

محل: سیاتل، واشنگتن

آنچه می گوید انجام می دهد: Uberduck خود را “Canva for programmable video” می نامد و ویدیویی را می سازد که می تواند به طور خودکار از طریق API تولید شود.

وعده ها عبارتند از: در عرض چند دقیقه، Uberduck ویدیوهای پویا تولید می کند که می توانند با داده های مشتری سفارشی شوند. Uberduck همچنین می تواند برای توسعه تبلیغات و پست ها در شبکه های اجتماعی استفاده شود. شما همچنین می توانید … صدای خود را شبیه سازی کنید؟ جعل کردن؟ عاقلانه استفاده کنید.

تفاوت آن با رقبا چگونه است: Uberduck دارای یک جامعه Discord از نزدیک به 3000 عضو است که با هم کار می کنند تا تحقیقات هوش مصنوعی را به ابزارهای طراحی برنامه تبدیل کنند.

بنیانگذاران: سامسون کوئل دارای دکترای آمار است و برای مکان هایی مانند آمازون و موسسه ملی بهداشت کار کرده است. کوئل توسط بنیانگذاران ویلیام لوئر و زک ونر، که زمانی سردبیر آتلانتیک بود (آیا روزنامه نگار فناوری برای بنیانگذار فناوری مهم است؟) به کوئل می پیوندند.

افکار ما: در نهایت، پرتابی که خود را Canva for می نامد [use case]”که در مقایسه با Canva واقعا منطقی است.

درباره روز نمایشی YC TechCrunch بیشتر بخوانید