چگونه یک استراتژی داده برای DTC خود در هنگام راه اندازی ایجاد کنید و شاخص های مهم را شناسایی کنید

چگونه یک استراتژی داده برای DTC خود در هنگام راه اندازی ایجاد کنید و شاخص های مهم را شناسایی کنید

شرکت‌های متمرکز بر مصرف‌کننده، داده‌های مبادلات خام فراوانی تولید می‌کنند که باید در معیارها و ابعادی که بنیان‌گذاران و اپراتورها می‌توانند روی داشبورد تفسیر کنند، اصلاح شود.

اگر بنیانگذار یک استارتاپ تجارت الکترونیک هستید، شانس خوبی برای استفاده از پلتفرمی مانند Shopify، BigCommerce یا Woocommerce و یکی از ده ها افزونه تحلیلی مانند RetentionX، Sensai metrics یا Profitwell دارید که گزارش آماده ارائه می کنند.

در سطح بالایی، این ابزارها برای کمک به شما در درک آنچه در کسب و کار شما می‌گذرد عالی هستند. اما ما از تجربه خود آموخته‌ایم که شما به ناچار سؤالاتی می‌پرسید که برنامه‌های افزودنی آماده شما نمی‌توانند به آنها پاسخ دهند.

ما عموماً طرفداران بزرگ ابزارهای هوش تجاری plug-and-play هستیم، اما آنها با کسب و کار شما گسترش نخواهند داد. بعد از اینکه آنها را بزرگ کردید به آنها تکیه نکنید.

در اینجا برخی از مشکلات رایجی وجود دارد که ممکن است شما یا تیم داده شما در داشبوردهای آماده با آن مواجه شوید:

  • نمودارها معمولاً بر اساس چندین بعد استاندارد هستند و انعطاف کافی برای مشاهده یک بخش خاص از زوایای مختلف برای درک کامل آن را ندارند.
  • داشبوردها دارای خطاهای محاسباتی هستند که اصلاح آنها غیرممکن است. غیرمعمول نیست که چنین داشبوردهایی از قبل میزان کاهش خرده فروشی را برای سفارش هایی که مشتری هنگام پرداخت از کد تبلیغاتی استفاده کرده است، گزارش دهند. در بدترین موارد، این امر می‌تواند بنیان‌گذاران را وادار کند که ارزش مشتریان مادام‌العمر خود (LTV) را بیش از حد برآورد کنند و در کمپین‌های بازاریابی بیش از حد هزینه کنند.

حتی زمانی که بنیانگذاران به طور کامل از کاستی های داده های خود آگاه باشند، انجام اقدامات قاطع با اطمینان برای آنها می تواند دشوار باشد.

ما عموماً طرفداران بزرگ ابزارهای هوش تجاری plug-and-play هستیم، اما آنها با کسب و کار شما گسترش نخواهند داد. بعد از اینکه آنها را بزرگ کردید به آنها تکیه نکنید.

استراتژی داده استارت آپ خود را توسعه دهید

هزینه ساخت یک پشته داده بسیار کمتر از یک دهه پیش است. در نتیجه، بسیاری از شرکت‌ها یکی را می‌سازند و از ارزش کلی این بینش‌ها در اوایل سفر خود استفاده می‌کنند.

اما این یک کار پیش پا افتاده نیست. برای بنیانگذاران در مراحل اولیه، هزینه فرصت هر پروژه بزرگ بسیار زیاد است. بسیاری از شرکت‌ها در مراحل اولیه خود را در یک موقعیت ناخوشایند می‌بینند – آنها به دلیل نبود داده‌های با کیفیت بالا احساس فلج می‌کنند. آنها به هوش تجاری (BI) بهتری برای داده محور شدن نیاز دارند، اما منابع لازم برای مدیریت و اجرای پروژه را ندارند.

این امر چندین گزینه را برای بنیانگذاران باقی می گذارد:

  • یک رهبر داده با تجربه استخدام کنید
  • یک متخصص داده های جوان را استخدام کنید و آنها را با مشاوران مجرب تکمیل کنید
  • مشاوران مجرب را مستقیماً استخدام و مدیریت کنید

همه این گزینه ها دارای مزایا و معایبی هستند و هر کدام از آنها می توانند به خوبی یا ضعیف انجام شوند. بسیاری از شرکت‌ها ساخت انبار داده را به دلیل هزینه‌های راه‌اندازی صحیح آن یا ترس از اشتباه گرفتن آن به تاخیر می‌اندازند. هر دو ترس موجهی هستند!

با شناسایی معیارهای مهم خود شروع کنید


اعلام استارتاپ ها و داوران در استیج TC Sessions: Mobility 2022

TechCrunch با هیجان اعلام می کند که شش شرکت نیز به صورت حضوری در TC Sessions Mobility 2022 حضور خواهند داشت. از ایالات متحده و سراسر جهان تبریک می گوییم، بنیانگذاران به مدت چهار دقیقه در صحنه اصلی حضور خواهند داشت و پس از آن پرسش ها و پاسخ های شدید با ما ارائه خواهند شد. هیئت کارشناسی داوران

داوران این مسابقه یون چوی (Muirwoods Ventures)، مار هرشنسون (Pear VC)، گابریل Scheer (Elemental Excelerator) در روز اول خواهند بود. Sven Stroband (Khosla Ventures)، Victoria Beasley (Prelude Ventures)، جان دو (GM Ventures) در روز دوم. در زیر می توانید جزئیات بیشتری در مورد هر یک از داوران بیابید.

خب خب. من می دانم که می خواهید ببینید چه کسی این برش را انجام داده است. چهارشنبه 18 و پنجشنبه 19 می به ما بپیوندید تا این بنیانگذاران شگفت انگیز را روی صحنه تماشا کنید

راه اندازی استارتاپ ها در صحنه اصلی

روز 1 – چهارشنبه، 18 مه: 13:10 – 13:45 PDT

Koop Technologies (پیتزبورگ، PA، ایالات متحده آمریکا) – مجری: سرگئی لیتویننکو، یکی از بنیانگذاران و مدیرعامل

“تکنولوژی های Koop نیز وجود داردپلت فرم بیمه برای وسایل نقلیه خودران و روباتیک. پلتفرم Singularity اساساً ترکیبی از 3 ابزاری است که Koop ساخته است: Koop API، Portal By Koop و Insurability Sufficiency Framework (ISF). Koop بیمه استقلال خود را از طریق جمع آوری داده ها و تجزیه و تحلیل خود در UX / UI ارائه شده توسط پورتال ارائه می دهد.

Boston Materials (Billerica، MA، USA) – مجری: Anvesh Gurijala، بنیانگذار و مدیر عامل

Boston Materials یک شرکت مواد با کارایی بالا است که به تولیدکنندگان محصولات صنعتی و مصرفی اجازه می دهد تا مبادلات خود را با مواد جدید قطع کنند. فیبر محور Z ثبت اختراع این شرکت تکنولوژی یک ماده سبک وزن است که توانایی استثنایی در اتلاف انرژی (به عنوان مثال، از شوک، گرما یا شوک الکتریکی) دارد. این از 100٪ فیبر کربن بازسازی شده ساخته شده است، که امکان تولید محصولات جدید، کم مصرف و با حجم بالا را فراهم می کند که ردپای کربن پایینی دارند.

Swyft Cities (Mountain View, CA) – مجری: Geral Posky، مدیر عامل

Swyft شکل جدیدی از تحرک شهری است که از کابین های مستقل بر روی زیرساخت های کابلی سبک وزن برای حل مشکلات حمل و نقل در مناطق متراکم توسعه یافته، از جمله پردیس های شرکتی، فرودگاه ها، دانشگاه ها و مناطق توریستی استفاده می کند. Swyft با اضافه کردن یک لینک جدید، ظرفیت سایت را با جایگزینی جذاب برای خودروها افزایش می دهد. این به ظرفیت منطقه می افزاید و امکان توسعه تراکم بیشتر و سود بیشتر را فراهم می کند. همچنین هزینه های پارکینگ و کاهش ترافیک را کاهش می دهد. در برخی مناطق، ارائه پیوندها در سایت می تواند به ارزش بالایی منجر شود.”

روز 2 – پنجشنبه، 19 مه: 13:15 – 13:45 PDT

Beyond Aero (پاریس / تولوز، فرانسه) – مجری: الوا گیوتین، بنیانگذار و مدیر عامل

«Beyond Aero هواپیماهای الکتریکی دوربرد را با استفاده از نیروی محرکه هیدروژنی امکان پذیر می کند. اولین هواپیما یک هواپیمای خصوصی بدون آلایندگی (6-9 صندلی) است که برای رانش هیدروژنی طراحی شده است و 1000 مایل در برد پرواز می کند.

MeterFeeder (پیتزبورگ، PA، ایالات متحده آمریکا) – مجری: جیم گیبس، بنیانگذار و مدیرعامل

MeterFeeder پرداخت پارکینگ، داده و مدیریت را برای افراد، ناوگان و شهرداری ها فراهم می کند. «MeterFeeder به کاربران این امکان را می دهد که صرفاً از طریق موقعیت جغرافیایی پرداخت کنند، ناوگان را سازگار نگه دارند و در صورت نیاز به سرعت پرداخت کنند. MeterFeeder نرم افزار پشتیبان، دستگاه های کاربردی و پلت فرم پرداخت را ارائه می دهد که مقرون به صرفه هستند.

DIMO (بروکلین، نیویورک، ایالات متحده آمریکا) – مجری: اندی چتم، یکی از بنیانگذاران

DIMO اجازه می دهد تا کلاس جدیدی از برنامه های تحرک توسط توسعه دهندگان بر اساس داده های دنیای واقعی ساخته شود. DIMO مبتنی بر شبکه‌ای از رانندگان و ناوگان است تا داده‌های مربوط به وسایل نقلیه خود را جمع‌آوری و به اشتراک بگذارد تا در مورد وسیله نقلیه خود اطلاعات بیشتری کسب کنند، در پول خود صرفه‌جویی کنند و برنامه‌های کاربردی حرکتی بهتری ایجاد کنند.

هیئت کارشناسی داوران

روز 1

یون چوی – Muirwoods Ventures

یون به مدت 18 سال قبل از Muirwoods یک سرمایه‌دار و شریک استراتژیک برای بسیاری از استارت‌آپ‌ها/بنیان‌گذاران دره سیلیکون بوده است. یون یک صندوق سرمایه اولیه به نام Forest Ventures را تأسیس کرد که بر بخش خودرو متمرکز بود و مدیر سرمایه گذاری در SAIC capital، یکی از پیشروان صنعت خودرو در چین بود. قبل از SAIC، او گروه سرمایه گذاری شرکتی را در Maxim Integrated رهبری می کرد، جایی که او تعدادی از خریدهای فناوری استراتژیک و سرمایه گذاری های سرمایه گذاری خطرپذیر را رهبری می کرد. یون در اوایل کار خود یکی از بنیانگذاران Samsung Ventures بود.

مار هرشنسون – گلابی وی سی

“مار هرشنسون یکی از بنیانگذاران و شریک مدیریت Pear VC است، یک واسطه سرمایه گذاری نوپا در شرکت های پشتیبان پالو آلتو مانند Guardant Health (NASDAQ: GH)، Doordash (NYSE: DASH)، Gusto و Branch. مار توسط میداس به عنوان یکی از بهترین سرمایه گذاران فناوری در سال 2021 شناخته شده است.
مار یک کارآفرین سریالی موفق با افتخارات متعدد در صنعت است. مار در سال 2000 دکترای مهندسی برق را از دانشگاه استنفورد به دلیل کار پیشگامانه خود در اتوماسیون طراحی مدار دریافت کرد.

گابریل شیر – برتر عنصری

گابریل مدیر نوآوری است که بر تحرک و انرژی تمرکز دارد، برای Elemental Excelerator، شتاب دهنده فناوری آب و هوا، که در سال 2009 در هاوایی تأسیس شد. قبل از آن، گابریل در تیم موسس Lime بود، جایی که او سه سال را روی روابط دولتی، سیاست داده‌ها و شراکت‌های ترانزیت در سراسر جهان کار کرد. او همچنین با Chariot، Zipcar، Superpedestrian و Spin کار و مشاوره داشته است. او همچنین یک سازمان محیط زیست غیرانتفاعی بزرگ را تأسیس کرد و رهبری کرد و یک مشاوره نوآوری اجتماعی راه اندازی کرد، و همچنین تلاش کرد شرکتی را راه اندازی کند تا به کسب و کارهای کوچک کمک کند تا نوسازی بهره وری انرژی را دنبال کنند.

روز 2

ویکتوریا بیزلی – Prelude Ventures

ویکتوریا یک شریک عمومی در Prelude Ventures است، جایی که سرمایه‌گذاری‌هایش در فناوری آب و هوا شامل تحرک، غذا و کشاورزی، انرژی پاک، پوشاک پایدار و بازارهای کربن می‌شود. قبل از Prelude Ventures، ویکتوریا روی استراتژی تغییر آب و هوا در BCG کار می کرد و یک شرکت زنجیره تامین کشاورزی راه اندازی کرد. او قبلاً فاینانس را در یک تولیدکننده بزرگ خورشیدی اداره می کرد. ویکتوریا دارای مدرک MBA و مدرک کارشناسی ارشد در محیط زیست و منابع از دانشگاه استنفورد است. او همچنین دارای مدرک لیسانس در زیست شناسی از دانشگاه کارولینای شمالی در چپل هیل است، جایی که او عضو کوپلند بود. ویکتوریا با همسر و پسر کوچکش در سانفرانسیسکو زندگی می کند.

Sven Stroband – Khosla Ventures

Sven Stroband شریک و مدیر عامل Khosla Ventures است و سرمایه‌گذاری‌های اولیه این شرکت را در Berkshire Gray، GitLab، Hermeus و Rocket Lab و غیره مدیریت می‌کند. Sven که در قلب مهندس است، مشتاق فن‌آوری‌هایی است که صنایع جدید ایجاد می‌کنند و تجربیات کاربر جدید را تسریع می‌کنند.
او قبلاً شش سال را در Mohr Davidow Ventures گذراند، جایی که مراقبت فنی زیرساخت‌های فناوری اطلاعات و شیوه‌های پایداری را رهبری کرد و برای جذب استعدادهای فنی، انجام آزمایش‌های انطباق با بازار و توسعه استراتژی‌های جذب سرمایه با این مجموعه کار کرد.
استروباند همچنین نخست وزیر فولکس واگن بوده است، مدیریت خودروی خودمختار استنفورد ریسینگ، استنلی، یکی از بنیانگذاران متامایند و عضو هیئت مدیره شرکت های مختلف است. او دارای مدرک لیسانس از دانشگاه پردو و دکترا از دانشگاه استنفورد است.

جان دو – جی ام ونچرز

جان دو، شریک GM Ventures و فن‌شناس ارشد در GM China است. قبل از این انتصاب، جان مدیر آزمایشگاه علوم چین در تحقیق و توسعه جنرال موتورز بود که از زمان تأسیس آن در سال 2009 رهبری آن را بر عهده داشت. وسایل نقلیه متصل باتری، مواد مدرن و سیستم های نیروی محرکه الکتریکی.
قبل از GM، Doo در اوایل سال 1993 چندین سمت در شرکت اینتل داشت و در سال 2001 توسعه تجارت پردازنده شبکه اینتل در چین را رهبری کرد. به عنوان مدیر مرکز تحقیقات چین اینتل.
جان دکترای مهندسی برق را از مؤسسه فناوری پکن در سال 1989 و مدرک MBA اجرایی را از مدرسه بین المللی تجارت چین اروپا در سال 2010 دریافت کرد.

 

PSA: سیاست‌های جدید اپل به برنامه‌ها اجازه می‌دهد تا به‌طور خودکار قیمت اشتراک را افزایش دهند

مطمئنا از این مورد سوء استفاده نمی شود؟ همزمان با انتشار آپدیت iOS 15.5، اپل مجموعه قوانین جدیدی را برای مدیریت تمدید خودکار اشتراک ها در اپ استور معرفی کرده است. اکنون توسعه دهندگان به جای درخواست از کاربران برای موافقت با هرگونه افزایش قیمت اشتراک، می توانند با رضایت صریح کاربر، افزایش قیمت را معرفی کنند. این ویژگی تا حدی ضد مصرف کننده به نظر می رسد، زیرا به توسعه دهندگان اجازه می دهد به سادگی به مشتریان اطلاع دهند که هزینه بیشتری دریافت می کنند، نه اینکه مشتری را ملزم به انتخاب قیمت های بالاتر کنند.

TechCrunch اولین بار این خبر را فاش کرد که اپل ماه گذشته آزمایشی این برنامه را اجرا می کرد، زمانی که مشخص شد به مشتریان اشتراک دیزنی + به سادگی گفته شده که قیمت آنها در حال افزایش است، اما از آنها رضایت خواسته نشده است. اپل سپس تأیید کرد که این نتیجه یک “ویژگی بازاریابی جدید” است که قصد دارد به زودی راه اندازی کند، که به گفته آنها “هم برای توسعه دهندگان و هم برای مصرف کنندگان عالی خواهد بود.”

قطعا برای توسعه دهندگان عالی است! برای مصرف کنندگان، شاید نه چندان.

موضع اپل در مورد این موضوع این است که می تواند مصرف کنندگان را از مشکل لغو خودکار اشتراک خود نجات دهد، فقط به این دلیل که اعلان یا ایمیلی را که از آنها می خواهد به افزایش قیمت ملحق شوند را ندیده اند.

این شرکت روز دوشنبه در بیانیه ای اعلام کرد: «این امر به طور ناخواسته برخی از خدمات را برای کاربران مختل کرده است و آنها باید اقداماتی را برای اشتراک مجدد در برنامه، از تنظیمات آیفون و آیپد یا اپ استور مک انجام دهند».

با این حال، طرف دیگر این بحث این است که همان مشتریانی که اعلان رضایت را از دست می‌دهند، احتمالاً همان کسانی هستند که اکنون اطلاعیه‌ای را که به آنها اطلاع می‌دهد قیمت اشتراکشان افزایش می‌یابد، از دست می‌دهند.

اینها ممکن است شامل مشتریانی باشد که به دقت صندوق پستی خود را کنترل نمی کنند و تمایل دارند ایمیل های اپل را از دست بدهند. کسانی که اعلان‌های iOS خود را با استفاده از ابزارهای مدیریت اعلان‌های خود اپل بی‌صدا یا خلاصه می‌کنند. و همچنین کسانی که به ندرت از یک برنامه کاربردی مبتنی بر اشتراک خاص استفاده می کنند که احتمالاً ترجیح می دهند منقضی شود تا اینکه به طور خودکار پرداخت بیشتر را انتخاب کنند.

همچنین بحثی در اینجا وجود دارد که این تغییر ممکن است به توسعه دهندگان و کلاهبرداران بی پروا اجازه دهد تا درآمد بهتری نسبت به قربانیان خود داشته باشند. اگرچه اپل به‌عنوان بخشی از فرآیند تأیید، برنامه‌ها را برای پایبندی به سیاست‌های فروشگاه App خود بررسی می‌کند، اما سال‌ها با تقلب در اشتراک‌ها دست و پنجه نرم کرده است. هنوز تعدادی برنامه در اپ استور در حال اجرا هستند که از بررسی های جعلی استفاده می کنند تا برنامه خود را با استقبال خوبی نشان دهند تا از پول کاربران کلاهبرداری کنند.

اپل شکایات مربوط به تقلب در اپ استور را در جلسات استماع آنتی تراست کم اهمیت می داند

در یک جلسه استماع ضد انحصار سال گذشته، کنگره حتی از اپل پرسید که چرا نمی‌تواند برنامه‌های تقلبی و کلاهبرداری را شناسایی کند، با توجه به اینکه شناسایی آن‌ها بسیار ساده است. در آن زمان، جان اوسف، سناتور جورجیا، گفت که عموم مردم فقط از طریق «گزارش‌دهی منبع باز و روزنامه‌نگاران» از کلاهبرداری‌ها مطلع شدند. اپل مخالفت کرده و اصرار دارد که میلیون‌ها دلار برای تقویت امنیت اپ استور خود سرمایه‌گذاری کرده است.

اما امروز، کلاهبرداری از اشتراک ادامه دارد. و متأسفانه، این تغییر سیاست جدید می تواند آسیب وارد شده توسط این بازیکنان بد را افزایش دهد.

اپل حداقل چند محافظ در برنامه جدید تعبیه کرده است تا از این ویژگی نتوان بی‌رحمانه سوء استفاده کرد. می گوید توسعه دهندگان نمی توانند بیش از یک بار در سال قیمت ها را افزایش دهند. این افزایش ممکن است از 50٪ قیمت اشتراک تجاوز نکند و تفاوت قیمت ممکن است از 5 دلار آمریکا برای دوره اشتراک های غیر سالانه یا 50 دلار برای اشتراک های سالانه تجاوز کند. این نیز باید توسط قوانین محلی مجاز باشد.

این شرکت همچنین می گوید که مصرف کنندگان از طریق ایمیل، پوش نوتیفیکیشن و اطلاع رسانی درون برنامه ای از افزایش قیمت از قبل مطلع خواهند شد. و اپل به کاربران اجازه می‌دهد تا در صورت عدم تمایل به پرداخت بیشتر، نحوه مشاهده، مدیریت و لغو اشتراک‌ها را بدانند. مشخص نیست که اپل چگونه این برنامه را کنترل خواهد کرد تا مطمئن شود که کلاهبرداران قیمت ها را بیشتر از حد مجاز یا با نرخ های بالاتری که در غیر این صورت نیاز به رضایت دارند افزایش نمی دهند. ما امیدواریم که اپل از نزدیک برنامه هایی را که این گزینه را می پذیرند نظارت کند.

اپل ممکن است تصمیم گرفته باشد که این خط مشی را برای مراقبت بهتر از توسعه دهندگان برنامه های بزرگتر که به دنبال مقررات جدیدی هستند که به آنها امکان می دهد پرداخت های اشتراک را بدون نیاز به استفاده از خریدهای درون برنامه ای خود دریافت کنند، معرفی کند. برنامه اپل، که به سهمی از سرعت با غول تکنولوژی این شرکت‌ها می‌خواهند روابط مشتری خود را کنترل کنند و پرداخت‌های خود را مدیریت کنند – کنترل‌هایی که ممکن است شامل افزایش دوره‌ای قیمت بدون نیاز به بازپس‌گیری رضایت کل پایه اشتراک خود در هر بار باشد.

در حالی که برخی از توسعه دهندگان ممکن است از آخرین تغییر اپل استقبال کنند تا خود را از مشکل موافقت با تغییرات کوچکتر قیمت نجات دهند، برخی دیگر ممکن است نگران احتمال سوء استفاده باشند – به خصوص که این سوء استفاده می تواند تأثیر منفی طولانی مدت بر تمایل مصرف کننده داشته باشد. مشترک شدن در برنامه های کاربردی در اولین مکان

شرکت رباتیک انبار GreyOrange در حال جمع آوری 110 میلیون دلار بودجه برای رشد است

شرکت رباتیک GreyOrange این هفته اعلام کرد که 110 میلیون دلار جمع آوری کرده است. سرمایه گذاری چهار سال پس از 140 میلیون دلار سری C انجام می شود که شرکت مستقر در آتلانتا را به 170 میلیون دلار افزایش داد. با این حال، GreyOrange به‌جای دور استاندارد جمع‌آوری سرمایه، بودجه رشد را انتخاب کرد که عمدتاً توسط Mithril Capital Management و با حمایت BlackRock پشتیبانی می‌شد.

سماعی کولی درباره تصمیم برای حرکت به سمت تامین مالی رشد در یک چرخه سنتی تر جمع آوری کمک های مالی گفت: “با توجه به تجربه ما در ارائه، ما در موقعیت خوبی برای انتخاب بهترین زمان و چگونگی تقویت ادامه رشد خود بودیم.” “ما ترکیبی از تامین مالی سهام و بدهی را به عنوان موثرترین ساختار برای برنامه های خود برای رشد و خدمت به مشتریان خود انتخاب کرده ایم.

این اخبار به دنبال گزارش هایی در سال گذشته منتشر شد که نشان می داد این شرکت می خواهد 500 تا 600 میلیون دلار از طریق IPO جمع آوری کند. با این حال، تاکنون ثبت نام عمومی هنوز محقق نشده است، بنابراین به نظر می رسد برای جذب سرمایه اضافی به تابلوی قرعه کشی بازگشته است.

کولی به TechCrunch گفت: “به نظر می رسد موفقیت برای ما مانند حل چالش های عملکردی بزرگ برای هر چه بیشتر مشتریان در سراسر جهان است.” ما کاملاً روی این موضوع متمرکز شده‌ایم که چگونه می‌توانیم تقاضای رو به رشد مشتریان خود را تا حد امکان سریع و کارآمد برآورده کنیم. IPO مطمئناً یک گزینه مناسب برای این امر در آینده است.

با توجه به مبالغ هنگفتی که در حال حاضر در زمینه رباتیک سرازیر شده است، مطمئناً زمان مناسبی خواهد بود. برکشایر گری، که در همان دسته فعالیت می کند، سال گذشته از طریق SPAC به بازار عرضه شد – اگرچه قیمت سهام از آن زمان ضربه بزرگی را متحمل شده است.

GreyOrange که در زمینه رباتیک انبارداری / لجستیک تخصص دارد، در سال 2015 در هند تاسیس شد. این شرکت به TechCrunch می گوید که سه سال بعد به آتلانتا، جورجیا نقل مکان کرده است. هنوز هم رشد زیادی در این دسته وجود دارد، زیرا خرده فروشان بیشتری به دنبال راه هایی برای یکسان کردن زمین بازی در برابر سلطه آمازون هستند. به طور خاص، Walmart Canada در ماه مارس اعلام کرد که در حال افتتاح یک انبار اعدام 118 میلیون دلاری در آلبرتا است که مجهز به سیستم‌های GreyOrange است.

سامای کولی، یکی از بنیانگذاران و مدیر عامل شرکت، در بیانیه ای گفت: «با رشد فروش تجارت الکترونیک، برندها با واقعیت روشنی روبرو می شوند: اتوماسیون را در آغوش بگیرند یا مشتریان را به رقابت واگذار کنند. ما عملکرد را سازماندهی می کنیم و موجودی را در محیط پیچیده زنجیره تامین جهانی برای شرکت های بیشتری که روزانه میلیون ها کالا را نسبت به هر بازیگر دیگری در بازار خارج از آمازون تحویل می دهند، بهینه می کنیم.”

بخش عمده ای از بودجه صرف استخدام می شود زیرا شرکت به دنبال اضافه کردن 300 نقش اضافی در مهندسی، محصول، بازاریابی و فروش است. بودجه اضافی برای افزایش تولید و استقرار سیستم‌های روباتیک GreyOrange استفاده خواهد شد.

هدف Drip ارائه هیجان تجارت زنده به NFT، کلکسیون های فیزیکی است

Javaughn Lawrence در برنامه Eniac Ventures Resident Entrepreneur در سال 2020 در جستجوی محصولی سرگردان شد و از برخی کارت های پوکمون الهام گرفت.

او به یک گروه فیس‌بوک برای جمع‌آوران پوکمون ملحق شد و شروع به تماشای افرادی کرد که میزبان چیزی بودند که او آن را «بازیابی و ارسال» می‌نامید، جایی که بسته‌های کارت‌های پوکمون را پاره می‌کردند و می‌فروختند.

لارنس به یاد می آورد: “جالب بود، اما تجربه واقعی بسیار بد بود.” «ویدیو کند بود، چت کند بود، و همچنین باید با استفاده از پنج روش پرداخت مختلف پرداخت می‌کردید. با این حال، مردم همچنان برای خرید می آمدند و فوق العاده نامزد، فوق العاده مهربان و فوق العاده نامزد بودند.

لارنس بسته‌ای از کارت‌ها را برای خود و همچنین با ایده ساختن چیزی بهتر مطرح کرد. او و Sameep Sheth شروع به هک کردن چیزی کردند که در ژانویه 2021 به Drip تبدیل می شد.

Javaughn Lawrence، یکی از بنیانگذاران و مدیر عامل شرکت Drip. اعتبار تصویر: چکه کن

لارنس دریپ را «Shopify for Live Trading» می‌داند و ابزارهایی را فراهم می‌کند تا مصرف‌کنندگان بتوانند حراج‌های زنده را انجام دهند، آن را اجرا کنند یا آن را در قالب‌هایی از طریق بازار موجود دریپ خریداری کنند.

تجارت زنده در چین محبوب ترین است، جایی که انتظار می رود فروش در سال 2022 به 423 میلیارد دلار برسد. این در مقایسه با بازار زنده ایالات متحده است که آماده است تا سال 2024 به 35 میلیارد دلار فروش برسد.

دریپ همچنین در یک منظره شلوغ که تحت سلطه Whatnot و Popshop است، رقابت می کند. برای استفاده از این تقاضای آینده، این شرکت همچنین در حال توسعه برخی ویژگی‌های منحصربه‌فرد است که به کاربران امکان می‌دهد جریان زنده را در ویژگی‌های وب خود جاسازی کنند تا بتوانند به طور همزمان اکثریت مخاطبان خود را برای توسعه‌دهندگان جذب کنند. کشورهای ثالث برای ایجاد تجربیات در اکوسیستم ما.

علاوه بر این، فروشندگان می توانند پول نقد یا ارز دیجیتال را برای محصولات فیزیکی خود و به زودی NFT مبتنی بر اتریوم جمع آوری کنند. Drip تاکنون 6 درصد از تراکنش ها را کاهش داده است و لارنس می گوید که می تواند در آینده یک محصول اشتراک ایجاد کند.

این شرکت در ابتدا چندین صد هزار دلار سرمایه اولیه را به همراه داشت، اما شروع به رشد بیش از 20 بار در ماه کرد و به یک تیم 19 نفره تبدیل شد. سپس لارنس و شت تصمیم گرفتند به دنبال بودجه اضافی باشند. آنها 28.5 میلیون دلار دیگر در سری ترکیبی سری A و سری A جمع آوری کردند که شامل 23 میلیون دلار دلار سری A به ارزش بیش از 100 میلیون دلار بود.

این حلقه ها توسط Base10، Kindred، Eniac Ventures و Harlem Capital با گروهی از سرمایه گذاران فرشته، از جمله بنیانگذار Axie Infinity، Jeff Zirlin، رهبری می شدند. نیک تومینو، شریک عمومی در تایید و استخدام زودهنگام Coinbase. برایان لانگ و اندرو جونز از Attentive; Ramnik Arora، مدیر محصول در FTX از طریق صندوق Toy Ventures خود. و کریس بنت، مدیر عامل WonderSchool.

با این دور جدید بودجه، دریپ تلاش‌های فروش NFT خود را افزایش می‌دهد، از جمله تراکنش‌های زنجیره‌ای اتریوم و خرید فروشنده، و همچنین غیرمتمرکز کردن دسترسی به فروش زنده و قابلیت‌های رشد تیم خود، به ویژه در مهندسی، محصولات، مشارکت و عملیات.

یکی از رفتارهای نوظهوری که بنیانگذاران Drip دیده اند این است که برخی از کاربران در واقع از افشای NFT اسکرین شات می گیرند یا دوستی با آنها چت می کنند. این چیزی است که شرکت می خواهد تغییر دهد.

لارنس افزود: «تجربه خرید NFT به طور کلی یک تجربه بسیار اجتماعی است. «به همین دلیل است. عضوی از یک جامعه بودن تعامل اصلی است و ویدیو آن را حل می‌کند و بعد از آن به تعامل با جامعه کمک می‌کند.”

چگونه تجارت اجتماعی شکاف های زیرساختی را در جنوب شرقی آسیا پر می کند

راه‌اندازی پایگاه بی‌درنگ Imply با تزریق ۱۰۰ میلیون دلار به وضعیت تک‌شاخ می‌رسد.

تمایل به استخراج ارزش از داده‌های شرکتی تنها در حال افزایش است زیرا این بیماری همه‌گیر سازمان‌ها را تشویق می‌کند تا عملیات خود را دیجیتالی کنند. اما سازمان ها اغلب مجموعه ابزار مناسبی برای این کار ندارند. بر اساس نظرسنجی اخیر Fivetran، 82 درصد از شرکت ها بر اساس اطلاعات قدیمی تصمیم می گیرند که 85 درصد از آنها می گویند که این تصمیمات منجر به تصمیمات اشتباه و از دست دادن درآمد می شود.

با پیشرفت فناوری پایگاه داده بلادرنگ، داده های قدیمی و مسائل مربوط به آن ممکن است به زودی به چیزی از گذشته تبدیل شوند – اگر بخواهیم اظهارات فروش فروشنده را باور کنیم. پایگاه‌های داده بلادرنگ می‌توانند در تئوری بینش‌هایی را فوراً ارائه دهند و به شرکت‌ها این امکان را می‌دهند که در صورت بروز مشکلات تجاری با آن‌ها برخورد کنند و بر اساس تغییرات کوتاه‌مدت عمل کنند.

همانطور که از بخش های رو به رشد بودجه مشاهده می شود، سرمایه گذاران معتقدند بازار قابل توجهی برای پایگاه های داده بلادرنگ وجود دارد. سپتامبر گذشته، SingleStore، که پلتفرمی را فراهم می کند که به کسب و کارها کمک می کند تا داده های خود را به طور کلی یکپارچه کنند، نظارت کنند و گزارش دهند، 80 میلیون دلار بودجه جمع آوری کرد. همین امروز، یکی دیگر از ارائه دهندگان پایگاه داده بیدرنگ، Imply Data، اعلام کرد که یک دور 100 میلیون دلاری در سری D را تکمیل کرده است، که تخمین می زند راه اندازی آن 1.1 میلیارد دلار پس از پول باشد.

توما براوو با OMERS Growth Equity، Bessemer Venture Funds، Andreessen Horowitz و Khosla Ventures، حلقه Imply Circle را رهبری می کند. فانجین یانگ، یکی از بنیانگذاران و مدیر عامل شرکت، می گوید که پول جدید در توسعه محصول و افزایش نیروی کار شرکت از 200 کارمند به 300 تا پایان سال سرمایه گذاری خواهد شد.

نمای پرس و جو توسط Imply’s Apache Druid ارائه شده است.

“صنعت به عنوان یک کل با موج بعدی موانع فنی برای تجزیه و تحلیل بر اساس اینکه سازمان ها چگونه می خواهند ارزش را از داده ها استخراج کنند، مواجه است. موج اول در دهه 2000 به دنبال رسیدگی به چالش های پردازش و ذخیره سازی داده در مقیاس بزرگ بود که [tools like] یانگ در یک مصاحبه ایمیلی به TechCrunch گفت: HDFS، MapReduce و Spark مورد بررسی قرار گرفته‌اند. موج دوم در سال 2010 در تلاش بود تا مشکل پردازش پرس و جو در مقیاس بزرگ را حل کند که منجر به ظهور فضای ذخیره سازی داده های ابری (مانند Snowflake، Redshift و BigQuery) و توزیع ماشین های SQL (به عنوان مثال Impala، Presto، Athens) شد. اکنون چالشی که سازمان ها سعی در حل آن دارند، برنامه های کاربردی تحلیلی در مقیاس بزرگ است که امکان داده های تعاملی را فراهم می کند. این جایی است که او وارد می شود … اشاره کنید.”

بورلینگهایم، کالیفرنیا، مبتنی بر مفهوم، در سال 2015 توسط یانگ، یان مرلینو و وادیم اوگیوتسکی تأسیس شد. یانگ یک مهندس تحقیق و توسعه سیسکو بود که بر روی الگوریتم های بهینه سازی شبکه تمرکز می کرد، در حالی که مرلینو یک توسعه دهنده نرم افزار سرور در یاهو بود! (افشای کامل: شرکت مادر TechCrunch).

یانگ، مرلینو و اوگیوتسکی در Metamarkets، یک پلتفرم تجزیه و تحلیل تبلیغات نرم افزاری که توسط اسنپ در سال 2017 خریداری شد، ملاقات کردند. زمانی که در Metamarkets بودند، آنها Druid را توسعه دادند، یک مخزن ذخیره سازی منبع باز که به زبان جاوا نوشته شده بود که از یک کلاستر از فرآیندهای تخصصی برای تجزیه و تحلیل حجم زیادی از اطلاعات استفاده می کند. داده های بلادرنگ و داده های تاریخی

Druid – که در حال حاضر توسط شرکت هایی مانند Netflix، Salesforce و Confluent در تولید استفاده می شود – در سال 2015 به مجوز Apache تغییر مکان داد.

یانگ گفت: «آنچه در مورد شرکت‌هایی که از Druid استفاده می‌کنند ثابت است… توانایی آن‌ها برای باز کردن ارزش بیشتر از داده‌ها، به‌ویژه رویدادهای بلادرنگ، جریان است.» جایی که فضای ذخیره‌سازی ابری برای گزارش‌ها و داشبوردهایی است که با درخواست‌های نادر تعدادی تحلیلگر توصیف شده‌اند، Druid برنامه‌های تحلیلی را قادر می‌سازد که تماس‌های داده‌های تعاملی زنده را با تعداد نامحدودی از ذینفعان داخلی و مشتریان خارجی در یک زمان فراهم می‌کنند تا به درخواست پاسخ دهند.

Imply با استفاده از Druid پایگاه های داده کاملاً مدیریت شده را می سازد. علاوه بر این، موقعیت های یانگ به عنوان یک “نسخه شرکتی” از Druid است که به ظاهر ویژگی ها و خدمات بیشتری را نسبت به پروژه مستقل Druid ارائه می دهد. به عنوان مثال، Imply اخیراً Polaris را راه‌اندازی کرد، یک سرویس پایگاه داده ابری که برای ساده‌سازی جریان، تجسم و سایر جنبه‌های تجزیه و تحلیل بلادرنگ طراحی شده است.

یانگ می‌گوید: «از دیدگاه کسب‌وکار، نیاز به بینش‌ها و برنامه‌های کاربردی مبتنی بر داده به دلیل تغییرات ناشی از همه‌گیری افزایش یافته است که به نوبه خود نیاز به فناوری Imply را افزایش داده است. “[I]nsights دیگر به مجموعه ای از پیش تعریف شده از پرس و جوهای گزارش محدود نمی شود. سازمان‌ها اکنون می‌توانند میزبان رویدادهای تاریخی در زمان واقعی و در مقیاس بزرگ (مانند داده‌های کلیکی، معیارهای برنامه‌ها و سرویس‌های ابری، و تله‌متری اینترنت) برای هوش عملیاتی، توصیه‌های بلادرنگ، و گسترش بینش برای مشتریان خود باشند.

Imply می تواند سودمند باشد زیرا شرکت ها به طور فزاینده ای مدیریت پایگاه داده ابری را ترجیح می دهند. گارتنر زمانی پیش‌بینی کرد که تا سال جاری، 75 درصد از کل پایگاه‌های اطلاعاتی مستقر یا به پلتفرم ابری منتقل می‌شوند. Imply در پایگاه‌های داده و انبارهای داده جایگزین مانند PostgreSQL، Snowflake، Elastic و Clickhouse رقابت می‌کند، اما یانگ می‌گوید این راه‌اندازی به اندازه کافی به دلیل همزمانی و «ارزش» بالای آن – به‌ویژه در حوزه‌های جریان و داده‌های بسته، متمایز است.

به استثنای مقایسه‌های عمیق در هر پلتفرم، باید حرف یانگ را باور کنیم. اما Imply ادعا می کند که بیش از 150 مشتری از جمله Atlassian، Cisco ThousandEyes، InterContinental Exchange و Reddit دارد.

یانگ که در پاسخ به سوالی درباره درآمد فعلی Imply مخالفت کرد، گفت: «برنامه های ساخته شده بر روی پایگاه داده Imply در دسترس هزاران کاربر است. Druid دنیای کاملا جدیدی را از استفاده از تجزیه و تحلیل باز می کند و ارزش فوق العاده ای برای سازمان ها ایجاد می کند که در حال گذراندن تحولات دیجیتال هستند.

تا به امروز، Imply 215 میلیون دلار سرمایه خطرپذیر جذب کرده است.

Fashinza، بازار زنجیره تامین B2B برای مارک های مد، 100 میلیون دلار جمع آوری می کند

این بیماری همه گیر عمدتاً زنجیره تأمین جهانی را تحت تأثیر قرار داد، به طوری که 60 درصد از بزرگسالان در ایالات متحده در یک مطالعه گالوپ در آگوست 2021 گفتند که در دو ماه گذشته به دلیل کمبود نتوانستند محصول مورد نظر خود را دریافت کنند. بار اصلی تأثیر صنعت مد است که میلیون‌ها کارگر را در مغازه‌ها، تأمین‌کنندگان و کارخانه‌های تولیدی در سراسر جهان استخدام می‌کند. بنگلادش، یکی از بزرگترین صادرکنندگان پوشاک آماده، کاهش درآمد صادراتی خود را از 34.13 میلیارد دلار در سال 2018 به کمتر از 28 میلیارد دلار در سال 2020 گزارش کرد، زیرا برندهای غربی با محدودیت های مرزی با شیوع بیماری همه گیر دست و پنجه نرم کردند.

Fashinza، مستقر در دهلی، هند، “بازار” زنجیره تامین برندهای مد و خرده فروشان، یکی از بنیانگذاران ماه ها قبل از قطعی برق بود. اما مدیر عامل شرکت پاوان گوپتا می گوید این پلتفرم برای رسیدگی به این نوع چالش ها در زنجیره تامین طراحی شده است. دسترسی به گزینه های عملکردی که معمولاً در دسترس شرکت های بین المللی نیست.

“در طول مطالعه [the] تجارت الکترونیک مد از کسب و کار تا مصرف کننده [industry]ما از زنجیره های تامین مار مانند شوکه شدیم “، گوپتا، که با فاشینزا شروع کرد. آبیشک شارما و جمیل احمد از طریق ایمیل به TechCrunch گفتند. «اگرچه برندها قیمت خرده فروشی خود را به 75 تا 80 درصد افزایش دادند، اما با این حال تنها حدود 8 تا 10 درصد سود داشتند و به دلیل از دست دادن سهام زیاد یا کاهش سهام ضرر کردند. [They] دعوا… کدورت به دلیل واسطه های زیاد و تولیدکنندگان آنها که هزاران مایل دورتر هستند.”

گوپتا محصول فاشینزا را «از طراحی تا تحویل» توصیف می‌کند به این معنا که به برندها اجازه می‌دهد نه تنها تولیدکنندگان را بیابند و سفارش‌های گروهی انجام دهند، بلکه طرح‌های مد را نیز تجزیه و تحلیل کنند. مشتریان همچنین می توانند از Fashinza برای ردیابی تقویم ها برای زمان و اقدامات استفاده کنند، ابزاری که در صنعت پوشاک برای ردیابی مراحل تولید برای اطمینان از تحویل به موقع استفاده می شود.

بازار B2B زنجیره تامین فاشینزا.

در سمت تولید، فاشینزا با کارخانه‌ها همکاری کرده است تا پشته نرم‌افزاری خود به نام FactoryOS را برای نمونه‌برداری، موجودی و کارهای مالی راه‌اندازی کند. گوپتا گفت: این نرم افزار چرخه عمر لباس را ردیابی می کند و از الگوریتم های آموزش داده برای مقایسه برندها با تامین کنندگان استفاده می کند و شاخص های عملکرد را پیش بینی می کند.

در تایید رویکرد فاشینزا به مدیریت زنجیره تامیناین شرکت امروز اعلام کرد که 100 میلیون دلار از منابع مالی سری B (60 میلیون دلار سهام و 40 میلیون دلار بدهی) به رهبری Prosus Ventures و Westbridge با Accel، Elevation و ADQ به ارزش 300 میلیارد دلار. این دایره دارای مجموع 135 میلیون دلار فاشینزا است که گوپتا می گوید برای بهبود فناوری زنجیره تامین شرکت و گسترش بازارهای جدید از جمله خرید مواد خام استفاده می شود.

بازارهای تجاری به کسب و کار اینجا هستند تا بمانند. ما نمی توانیم دنیایی را تصور کنیم که حتی در سال 2030 برندها مجبور باشند 100 تماس برقرار کنند، 200 ایمیل ارسال کنند و شش ماه منتظر بمانند. [a] گوپتا گفت: سفارش گروهی. “کل تجربه شکسته است و در این دنیای پرشتاب کار نمی کند. اما راه حل ها … باید عمودی و بسیار شخصی برای … صنایع باشند.”

یک بازار در حال رشد

قبل از راه اندازی Fashinza، گوپتا یکی از بنیانگذاران Curofy، یک برنامه شبکه اجتماعی برای پزشکان بود. شارما قبلاً به ایجاد خرده‌فروشی تجارت الکترونیک OfferBean کمک کرده بود. آنها به همراه احمد در سال 2020 فاشینزا را راه اندازی کردند که اکنون 200 نفر در آن مشغول به کار هستند. گوپتا انتظار دارد تا پایان سال تعداد کارمندان به 250 نفر افزایش یابد.

فاشینزا با دریافت کارمزد «مبتنی بر استفاده» از تأمین‌کنندگان برای هر سفارش و با ارائه خدمات ارزش افزوده مانند لجستیک، فین‌تک و پرداخت‌های بین‌تجاری به برندها و تولیدکنندگان، درآمد کسب می‌کند. گوپتا ادعا می کند که فاشینزا می تواند از طریق آن به صرفه جویی در هزینه دست یابد بهبود اقتصاد عرضه واحدها با استفاده از «ظرفیت استفاده نشده» و «بهبود راندمان تولید» از طریق فناوری و داده.

قطعا، Fashinza هیچ کمبودی در رقابت در بازار مدیریت زنجیره تامین ندارد، که Statista پیش بینی می کند که تا سال 2026 هزینه آن 30.91 میلیارد دلار خواهد بود، در حالی که 19.58 میلیارد دلار در سال 2022 افزایش یافته است. Shipium به خرده فروشان الکترونیکی فناوری های خرده فروشی زنجیره تامین را ارائه می دهد، در حالی که ShelfLife بازاری را ارائه می دهد. برای تامین کنندگان مواد خام بر اساس آنچه مارک ها واقعاً به آن نیاز دارند. همچنین پلتفرم های تامین پایدار مانند Sourceful وجود دارد که در کنار پلتفرم های تامین مالی زنجیره تامین از جمله Tradeshift قرار دارند.

گوپتا این ادعا را دارد تمرکز فاشینزا بر صنعت مد آن را به اندازه کافی متمایز می کند و به درک مشتریان تا کنون اشاره می کند. او ادعا می کند که در حال حاضر بیش از 200 برند و 150 کارخانه از این پلت فرم استفاده می کنند که عمدتاً بر روی هند، بنگلادش، چین، ایالات متحده، بریتانیا، امارات متحده عربی و ویتنام تمرکز دارند.

از لحاظ تاریخی، چالش متقاعد کردن برندهای مد و لباس برای اتخاذ فناوری‌هایی برای مدرن‌سازی فرآیندهای موروثی، از جمله عرضه، بوده است. به عنوان مثال، یک مطالعه مک کینزی در سال 2020 نشان داد که در حالی که 74٪ از برندها انتظار دارند دیجیتالی شدن توسعه محصول و منبع یابی سرعت یابد، تنها 20٪ برنامه دارند تا فناوری انتخاب کشور و تامین کننده را عملی رایج کنند.

اما گوپتا به آن اعتقاد دارد فاشینزا چیزها – و بودجه – برای موفقیت را دارد. در واقع، این استارت آپ می تواند از رونق سرمایه گذاری مداوم در بازار مدیریت زنجیره تامین بهره مند شود، که اشاره کرد تزریق 11.3 میلیارد دلار از سرمایه گذاران خطرپذیر در سال گذشته.

تصمیمی که فاشینزا گرفته است عمدتاً مبتنی بر فناوری است که ما را از رقبای خود متمایز می کند. اختلال ایجاد شده توسط اوبر و آمازون در صنایع مربوطه خود را تصور کنید. گوپتا گفت: “فاشینزا در حال انجام کاری مشابه در تجارت پوشاک از تجارت به تجارت است.” “تولید انتها به انتها از طریق پلتفرم فاشینزا با شفافیت و کنترل قابل مدیریت است – بدون نیاز به خروج مدیران از دفاتر، بدون نیاز به اتکا به چند واسطه و عدم امکان تاخیرهای اعلام نشده.

ماسک می گوید معامله توییتر مرده است مگر اینکه مدیرعامل بتواند آمار اسپم را ثابت کند

در جدید توییت ایلان ماسک که قبل از باز شدن بازار علیه توییتر اخراج شد، بار دیگر تاکید کرد که معامله 44 میلیارد دلاری او برای خرید پلتفرم رسانه اجتماعی به دلیل مشکل با ربات‌های اسپم به تعویق افتاده است.

اما اکنون او به طور ضمنی شرکت را به دروغگویی در مورد سهم اکانت های جعلی/هرزنامه در این پلتفرم متهم کرده و مدعی شده است که مدیر عامل آن “علناً از نشان دادن شواهد کمتر از 5٪ خودداری می کند”.

ماسک همچنین آنچه را که به نظر یک اولتیماتوم صریح به نظر می رسد، صادر کرد و نوشت: «این معامله تا زمانی که او این کار را نکند ادامه نخواهد داشت».

او همچنین حدس می‌زند که این پلتفرم ممکن است بیش از 20 درصد حساب‌های جعلی/هرزنامه داشته باشد، با استناد به گزارشی از نظراتی که در روز دوشنبه در میامی انجام داد، گفت که معتقد است یک پنجم حساب‌های توییتر ربات‌های جعلی/هرزنامه هستند.

به نظر می رسد این توییت قصد دارد فشار بیشتری را بر مدیریت توییتر وارد کند، زیرا قبلاً در یک بحث عمومی در مورد موضوع ربات هرزنامه از ماسک توئیت کردن ایموجی مدیر عامل شرکت Paragu Agraval (به گزارش قبلی ما مراجعه کنید) متحمل تحقیر شده است. مشک. سر و صدا “.

با این توییت اخیر که هدفش مدیر عامل توییتر است، میلیاردری که چیزهای مزخرفی منتشر می کند می تواند در تاکتیک های تریلی بیشتر هولیگان ها مداخله کند – به دنبال جذب تبلیغات منفی بیشتر (در توییتر) که هدف آن ضربه زدن به قیمت سهام در توییتر است – در تلاشی برای شرکت را مجبور کنید که پیشنهاد کمتری را بپذیرد، حتی فقط برای ساکت کردن او.

یا، خوب، او به دنبال راهی برای خروج از معامله است.

در زمان نگارش این مقاله، قیمت سهام توییتر قبل از راه‌اندازی ۲.۷۵ درصد دیگر کاهش یافت. سهام در هفته‌های اخیر کاهش یافته است، زیرا توییتر در طول مسیر با برآمدگی‌های مشک‌شکل دست و پنجه نرم می‌کند، از بالاترین قیمت حدود 50 دلار در زمان پذیرفته شدن پیشنهاد او به پایین‌ترین رقم در حدود 37 دلار در حال حاضر.

بیایید امیدوار باشیم که اوباش از کتاب ماسک در مورد “قدرت پلت فرم مگافون در رسانه های اجتماعی” یادداشت نکنند.

شایان ذکر است، مدیرعامل تسلا زمانی که ماه گذشته با خرید توییتر موافقت کرد، از حق خود صرف نظر کرد – احتمالاً برای تشویق توییتر به پذیرش آنچه او به عنوان “بهترین و آخرین پیشنهاد” خود ارائه کرد، پس از اینکه هیئت مدیره او در ابتدا سعی کرد از بلعیده شدن جلوگیری کند. پس غر زدن در مورد درصد ربات هایی که الان میخرد یا مزخرف است یا حساب شده.

اگرچه اصرار او بر باز بودن توییتر برای “اعتبارسنجی خارجی” در مورد موضوع شناسایی ربات‌ها ممکن است حداقل برای جامعه تحقیقاتی مستقل جذاب باشد.

ماسک همچنین با یک بند کاهش ارزش به عنوان بخشی از معامله خرید توییتر موافقت کرد. اما ظاهراً معنی آن کلمه را نمی فهمد. یا، در غیر این صورت، او همچنان به رفتار خود ادامه می دهد که گویی توافقات قانونی الزام آور به سادگی شامل حال او نمی شود.

از توییتر خواسته شده تا در مورد آخرین اتهامات ماسک اظهار نظر کند. در زمان نگارش، او پاسخی نداده است، اما بلومبرگ فقط توییت کرد که شرکت به او گفته است که “تعهد برای تکمیل معامله با قیمت و شرایط توافق شده در اسرع وقت است.”

توییتر پیشنهاد 44 میلیارد دلاری ایلان ماسک را پذیرفت


Tableau اتصالات به هوش مصنوعی Salesforce را بهبود می بخشد زیرا کار می کند تا بیشتر با اکوسیستم ترکیب شود

وقتی Salesforce نزدیک به 16 میلیارد دلار برای خرید Tableau در سال 2019 هزینه کرد، شرکتی را مجبور کرد تا داده‌هایی را در اختیار توده‌ها قرار دهد. به عنوان یک راه حل ابری، به خوبی با فدراسیون رو به رشد Salesforce برای محصولات و خدمات ابری مطابقت دارد. با گذشت زمان، منطقی است که هر دو شرکت راه هایی برای ادغام با فناوری یکدیگر و کل خانواده محصولات بیابند.

امروز در کنفرانس مشتریان Tableau در لاس وگاس، این شرکت از یکپارچگی عمیق تر با انیشتین، پلتفرم هوش مصنوعی Salesforce خبر داد. شاید تعجب آور نباشد که این ادغام شامل داده های CRM، نان و کره در پلتفرم Salesforce است.

مارک نلسون، مدیر عامل Tableau، زمانی که توانایی های دو شرکت را ترکیب می کنید، در مورد فرصت های مشتری صحبت می کند. هوش مصنوعی Salesforce Einstein هر روز بیش از 152 میلیارد پیش بینی ایجاد می کند. با استفاده از این بینش‌ها، حتی مبتدیان می‌توانند فراتر از داده‌هایشان را ببینند و بفهمند چرا یا ببینند چه اتفاقی ممکن است در آینده بیفتد. و در مورد آن چه باید بکنید، “او در یک کنفرانس خبری دوشنبه قبل از کنفرانس گفت.

فرانسوا آینستات، مدیر ارشد محصولات این شرکت، می‌گوید که دو شرکت ارزش یکپارچه‌سازی و کشف این‌که چگونه اینشتین می‌تواند Tableau را افزایش دهد، دیده‌اند. او توضیح داد: «حدود یک سال پیش، انیشتین دیسکاوری را در Tableau معرفی کردیم، که اولین ادغام انیشتین در Tableau بود و به مردم اجازه می داد کارهای بیشتری انجام دهند، اما همچنان به تنظیمات زیادی نیاز داشت.

این بار هدف ساده‌سازی یکپارچه‌سازی و در دسترس‌تر کردن آن با خودکارسازی ایجاد یک مدل پیش‌بینی بود.

«از همه چیزهایی که مشتری قبلاً در Tableau پیکربندی کرده است، اتصالات داده آنها، از طریق منابع داده، از طریق امنیت، از طریق مدل مدیریتی آنها استفاده می کند. لازم نیست جای دیگری بروید، “او گفت. علاوه بر این، اگرچه این مدل‌ها از فناوری هوش مصنوعی Salesforce در عقب استفاده می‌کنند، اما در Tableau ساخته شده و زندگی می‌کنند.

در حالی که هوش مصنوعی یک نقطه ادغام عالی است، این شرکت همچنین پیوندهایی را در Slack ایجاد کرده است، جایی که می‌توانید در حین تولید داده‌ها، در Mulesoft، در Mulesoft، که در آن اتصالات API را به تعدادی از سیستم‌هایی که ممکن است خارج از سیستم نباشند، بحث کنید. اتصالات جعبه و Salesforce Flow، محصول اتوماسیون این شرکت که می‌تواند از داده‌ها به عنوان محرک‌ها برای انجام اقدامات بر اساس نقاط داده خاص استفاده کند.

Ajenstat می گوید هدف از این ادغام ها دسترسی بیشتر و کارآمدتر کردن اطلاعات مشتریان و در نهایت تحریک تجارت بیشتر است. «این فقط دنیای جدیدی از امکانات است. این فرصتی است… برای تسریع نوآوری، تسریع موفقیت مشتری، و در نهایت برای تسریع ماموریتی که برای کمک به مردم برای دیدن و درک داده ها انجام داده ایم.

هدف Salesforce Low Code Workflow Tool گردآوری بزرگترین خریدهای غول CRM است.

هدف آخرین ویژگی Hinge کمک به کاربران برای برقراری تماس های سلف سرویس است

برنامه دوستیابی Hinge یک ویژگی جدید «دعوت‌های سلف سرویس» را معرفی می‌کند که برای الهام بخشیدن به مکالمات اولیه بین مسابقات در مورد اولویت‌های سلف سرویس طراحی شده است. فرمان‌های لولا آغاز مکالمه‌ای هستند که کاربران به عنوان بخشی از نمایه‌های خود به آن پاسخ می‌دهند و موارد مشابه را نشان می‌دهند. درخواست‌ها طوری طراحی شده‌اند که به کاربران اجازه می‌دهند به جای داشتن یک بیوگرافی کلی، هویت خود را نشان دهند. با این آخرین راه‌اندازی، کاربران اکنون می‌توانند حداکثر سه درخواست سلف‌سرویس جدید را برای شروع گفتگوهای آگاهی از سلامت روان انتخاب کنند.

15 پیام سلف سرویس جدید وجود دارد که کاربران می توانند به آنها پاسخ دهند و به حساب های خود اضافه کنند. اعلان‌ها عبارتند از: «آخرین ثبت خاطرات من برای…»، «آخرین چیزی که با اشک‌های خوشحال گریه کردم این بود…»، «دوستانم از من در مورد… راهنمایی می‌خواهند»، «آرامش برای من است…»، «احساس می‌کنم بیشترین حمایت را دارم» ، وقتی… “” محدودیت من این است … “”” وقتی به نصیحت نیاز دارم می روم به … “”” با … “”” آهنگ من برای گریه کردن در ماشین … “”” خود من – روال مراقبت این است … “”” من دارم تمام می کنم “، “، اخیراً درمان به من آموخت… “، درمانگر به من می گفت که … “، جای خوشحالی من است… “و” من دارم از فانک از طریق…”

اعتبار تصویر: لولا

هینگ می‌گوید امیدوار است این اعلان‌ها اشتراک‌گذاری سفر سلامتی خود را در ابتدای گفتگو برای کاربران آسان‌تر کند. این شرکت می‌گوید دریافته است که 97 درصد از کاربران Hinge می‌خواهند با فردی ملاقات کنند که به طور فعال به سلامت روان آنها اهمیت می‌دهد، اما تنها 9 درصد از ذکر اولین درمان احساس راحتی می‌کنند.

لوگان یوری، مدیر علوم روابط هینگ، می‌گوید: «صحبت در مورد سلامت روان از «اوه نه» به یک امر ضروری برای قراریابی مدرن تبدیل شده است. «مردم روی خودشان کار کرده‌اند و می‌خواهند با کسی باشند که همین کار را کرده است. با افزودن درخواست‌های سلف‌سرویس، هینگ به مجردها کمک می‌کند نشان دهند که سلامت روان خود را در اولویت قرار می‌دهند و آماده هستند تا به روشی عمیق‌تر و معتبرتر با هم ارتباط برقرار کنند.

درخواست‌های سلف‌سرویس جدید به فرمان‌های موجود هینگ می‌پیوندند، از جمله «درباره من»، «زمان برای تاریخ»، «بیایید درباره آن صحبت کنیم» و «صدای اول». ویژگی لولای “Voice First” که در پاییز گذشته ظاهر شد، در TikTok به سرعت منتشر شد زیرا کاربران تجربه خود را از این ویژگی به اشتراک گذاشتند. اعلان‌های صوتی به کاربران اجازه می‌دهند تا با ضبط صدای 30 ثانیه‌ای به درخواست‌ها پاسخ دهند و این امکان را فراهم می‌آورد که برخی از داستان‌های سرگرم‌کننده به شیوه‌ای شخصی‌تر به اشتراک گذاشته شوند.

Hinge در حال راه اندازی یک ویژگی جدید Voice Prompts است تا به کاربران راه جدیدی برای تعامل بدهد

Storyblok 47 میلیون دلار برای ساخت CMS بدون هد خود با هدف کاربران غیر فنی مانند بازاریابان جمع آوری می کند.

دنیای توسعه وب به لطف نوآوری‌های سیستم‌های بدون سر که انعطاف‌پذیری بیشتری در نحوه ظاهر و عملکرد یک سایت می‌دهد، به دموکراتیک‌تر – و خلاقانه‌تر – ادامه می‌دهد: حد وسطی بین استفاده از قالب‌های جامد و ساخت و نگهداری هر جزء پشته فناوری شبکه از ابتدا امروزه، یکی از شرکت‌های نوپا که ابزارهای بدون هدلس را به‌طور خاص برای مدیریت محتوا می‌سازد، طیف گسترده‌ای از منابع مالی را پشت برخی از سودهای مهم مشتریان اعلام می‌کند.

Storyblok، یک استارت‌آپ مستقر در لینز، اتریش، یک CMS بدون هد برای کاربران فنی و غیر فنی مانند بازاریابان ایجاد کرده است تا محتوایی را که در وب‌سایت‌ها، برنامه‌ها و دیگر رابط‌های دیجیتال برای آموزش، تجارت، بازی‌ها و سایر ناشران ارائه می‌شود مدیریت کند. 47 میلیون دلار بودجه، که از آن برای ادامه گسترش پلت فرم CMS خود با عملکرد بیشتر استفاده خواهد کرد. ابزارهای این شرکت در حال حاضر توسط حدود 74000 شرکت دیگر از جمله Netflix، Adidas، T-Mobile، Happy Socks و Deliveroo استفاده می شود که مجموعاً حدود 120000 پروژه بر روی آن ساخته اند.

سری B توسط Mubadala Capital و HV Capital اداره می شود که دارای 3VC و سرمایه دقیقه اول است. سرمایه گذاری به دنبال یک سری A 8.5 میلیون دلاری در فوریه 2021 انجام می شود که همچنین توسط Mubadala رهبری می شود. Storyblok تا به امروز 58 میلیون دلار جمع آوری کرده است و برآورد خود را فاش نکرده است.

امروزه، تعدادی ارائه‌دهنده CMS بدون سر در جهان وجود دارد – شرکت‌هایی مانند Contentful، Prismic، Contentstack، Strapi و بسیاری دیگر – که با Storyblok رقابت می‌کنند، اما مدیر عامل و یکی از بنیان‌گذاران Dominique Angerer معتقد است شرکت او نشان‌دهنده موج جدیدی از نوآوری وب است. توسعه.

سال‌ها پیش، شرکت‌هایی مانند WordPress، Squarespace و Wix پایه جدیدی را در روشی که کاربران می‌توانند از میان مجموعه‌ای از قالب‌های پویا هنگام ایجاد وب‌سایت انتخاب کنند، کشف کردند. اخیراً، مجموعه جدیدی از استارت‌آپ‌ها از نوآوری‌های پیرامون API استفاده کرده و فرآیندهای فنی پیچیده را شامل می‌شوند، رویکرد جدیدی برای ساخت سایت‌ها ایجاد کرده‌اند (اصطلاح “headless” توسط بنیانگذار Commercetools معرفی شد، که همانطور که از نامش پیداست، در ابتدا ایده ساخت سایت های تجارت الکترونیک را اجرا کرد). اما آنها هنوز یک نقطه دردناک برای سازمان گسترده‌تر بودند: headless از این نظر ممکن است نیاز به ساخت یک سیستم مدیریت پرداخت و مدیریت پایگاه داده بسیار فنی و پیچیده را از بین ببرد، اما نه جزئیات فنی ساخت یا پر کردن قسمت جلویی در سایت‌ها.

اینجاست که Storyblok در تاریخ ثبت می‌شود: سیستم‌های هدلس نسل جدیدی از توسعه وب هستند: یک CMS بدون هد که می‌تواند توسط افراد غیر فنی مانند بازاریابان نیز استفاده شود. Angerer و یکی از بنیانگذاران آن Alexander Feiglstorfer در سال 2017 وقتی دیدند که سیستم های مورد استفاده در آن زمان هنوز به توسعه دهندگان نیاز به ایجاد و نگهداری محتوا داشتند، به این ایده رسیدند، بنابراین تصمیم آنها این بود که ماژول های مدیریت سایت بسازند، بلوک هایی که در ابتدا برنامه ریزی می شوند. توسط توسعه دهندگان (چه در شرکت مورد نظر یا توسط شبکه ای متشکل از 1000 شخص ثالث در بازاری که Storyblok اداره می کند)، اما ممکن است پس از آن به روز شود و توسط خرده فروشان دستکاری شود.

نتیجه نهایی بسیار قوی است، تا حدی به دلیل نحوه رسیدگی به این شکاف مهم که در بسیاری از سازمان‌ها وجود دارد: کسانی که اغلب مجبورند محتوای سایت‌ها را لمس کنند معمولاً تیم‌های فنی نیستند، بلکه کسانی هستند که محتوا را مدیریت می‌کنند. و از آنجایی که محتوای دیجیتال در طیف گسترده‌تری از فرمت‌ها و صفحه‌نمایش‌ها – بازی‌ها و برنامه‌ها، گوشی‌های هوشمند و ساعت‌ها پخش می‌شود، نیاز به ورودی بیشتر از تیم‌های فنی کمتر و فشار بیشتر بر تیم‌های توسعه‌دهنده دارد.

ما از روز اول به Storyblok ایمان زیادی داریم و سرعت رشد شرکت از زمان سرمایه گذاری ما در سری A قابل توجه بوده است. فاتو بینتو ساگنانگ، شریک در Mubadala Capital Ventures، گفت: چسبندگی ارگانیک قوی Storyblok گواهی واقعی بر کیفیت محصولی است که Dominic و Alex ساخته‌اند، و ما از ادامه همکاری خود با Storyblok هیجان‌زده هستیم.

این شرکت ماموریت خود را به عنوان بخشی از موجی از ابزارهای کم‌کد و بدون کد نمی‌داند: توسعه‌دهندگان هنوز باید برای ساختن بلوک‌های اصلی که بازاریابان می‌توانند آن‌ها را به روز کنند، با یکدیگر همکاری کنند.

او گفت که Angerer توسعه ساختار بدون سر و تمرکز بر این بلوک ها را بخشی از “عملکرد اصلی” آن می داند. بنابراین حرکت به سمت ایجاد ابزارهای بدون کد مانند خیانت به این ماموریت خواهد بود.

با این حال، اشخاص ثالث به سیستم Storyblok پیوسته اند تا این ابزارها را برای دیگران ایجاد کنند تا در صورت تمایل از آن استفاده کنند.

ثبت نام های رو به رشد خودروهای برقی در ایالات متحده فرصت هایی را برای استارت آپ ها باز می کند

حجم خودروهای برقی در ایالات متحده در حال افزایش است – 60٪ در سه ماهه اول سال – حتی با کاهش 18٪ بازار خودرو در این کشور به دلیل ادامه کمبود قطعات موجودی محدود.

طبق گزارش Experian، بین ژانویه و مارس، مصرف کنندگان ایالات متحده 158689 خودروی برقی را ثبت کردند. با افزایش حجم خودروهای الکتریکی و فروش کمتر خودروهای سوخت فسیلی، خودروهای برقی 4.6 درصد از بازار را در سه ماهه اول به خود اختصاص دادند.

براساس گزارش Automotive News، تسلا چهار نفر از 10 خودروی برتر را به خود اختصاص داد، در حالی که مدل Y، Model 3 و Model S از سه نفر برتر پیشی گرفتند. فورد موستانگ Mach-E مقام چهارم را به خود اختصاص داد، در حالی که Ioniq 5 هیوندای و EV6 کیا به ترتیب در جایگاه پنجم و ششم قرار گرفتند. (Experian داده های ثبت نام را گزارش می کند، زیرا تسلا اطلاعات فروش را به تنهایی برای ایالات متحده فاش نمی کند، و سایر خودروسازان فروش نسخه های EV مدل های خاص را فاش نمی کنند.)

هیچ یک از قهرمانان اخیر، از جمله ریویان یا لوسید، به 10 تیم برتر راه پیدا نکرده اند، اگرچه این تعجب آور نیست. هر دو شرکت به تازگی تولید اولین خودروهای خود را آغاز کرده اند که به اندازه کافی گران هستند تا اندازه بازار بالقوه خود را محدود کنند.

با این حال، از آنجایی که این شرکت ها و سایر شرکت های بزرگ مانند فولکس واگن و جنرال موتورز شروع به افزایش تولید می کنند، مصرف کنندگان به زودی می توانند از بین تعدادی از مدل ها با قیمت های مختلف انتخاب کنند.

باتری ها به برقی ترین فرصت سرمایه گذاری برای VC و PE تبدیل شده اند

این تقریباً مطمئن است که مزایای بیشتری برای خودروهای برقی به همراه خواهد داشت – و حتی فرصت‌های بیشتری برای استارت‌آپ‌ها برای بهره‌مندی از رشد.

آشکارترین برنده در همه این موارد، فن آوری های باتری راه اندازی خواهند بود. سرمایه‌گذاران خطرپذیر و شرکت‌های سهام خصوصی به دقت تعهدات رو به رشد تولیدکنندگان خودرو در مورد برق‌سازی و اعطای پول به شرکت‌های امیدوارکننده را زیر نظر دارند. بر اساس تجزیه و تحلیل TechCrunch / PitchBook، در پنج سال گذشته، آنها نزدیک به 1700 سرمایه گذاری برای راه اندازی باتری های 42 میلیارد دلاری انجام داده اند. سه چهارم این معاملات در دو سال گذشته انجام شده است.

Fall Guys به یک بازی رایگان تبدیل می شود و در تاریخ 21 ژوئن برای سوییچ و ایکس باکس عرضه می شود

توسعه دهنده Mediatonic روز دوشنبه گفت که بازی Battle Royale Fall Guys: Ultimate Knockout رایگان است و در تاریخ 21 ژوئن در فروشگاه Xbox، Nintendo Switch و Epic Games عرضه می شود. این بازی در ابتدا در آگوست 2020 برای پلی استیشن و رایانه های شخصی عرضه شد و قرار بود تابستان گذشته برای سوییچ و ایکس باکس منتشر شود. نسخه ویژه ای از بازی برای پلی استیشن 5 نیز در تاریخ 21 ژوئن عرضه می شود که منجر به زمان شارژ سریع تر و سایر بهبودهای عملکردی خواهد شد.

چه در پلی استیشن، نینتندو سوییچ، ایکس باکس، فروشگاه اپیک گیمز، یا ترکیبی از همه موارد فوق، می‌توانید Fall Guys را به صورت رایگان بازی کنید – با کراس بازی، پارتی‌های بین پلتفرمی و کراس. در بیانیه آمده است: پیشرفت‌ها با استفاده از حساب کاربری شما در Epic Games به طور کامل پشتیبانی می‌شوند.

بازیکنان پلی‌استیشن و استیم که قبلاً نسخه‌ای از Fall Guys را دارند، به دریافت تمام به‌روزرسانی‌های معمول، از جمله فصل‌ها، پچ‌ها و ویژگی‌های جدید ادامه خواهند داد. Mediatonic خاطرنشان می کند که بازیکنان جدید دیگر نمی توانند Fall Guys را در استیم دانلود کنند. افرادی که تازه وارد Fall Guys هستند و می خواهند با رایانه بازی کنند، باید از فروشگاه Epic Games بازدید کنند.

بازیکنان موجودی که Fall Guys را خریداری کرده‌اند، یک بسته Legacy دریافت می‌کنند که همراه با نام مستعار، بشقاب، سه لباس و دسترسی به یک فصل پاس کلاس اول جدید ارائه می‌شود.

اعتبار تصویر: مدیاتونیک

Fall Guys در 21 ژوئن فصل جدیدی دریافت می کند که سطوح جدید، لباس ها، گیم پلی و موارد دیگر را به ارمغان می آورد. Mediatonic همچنین یک سیزن پس پریمیوم جدید منتشر خواهد کرد که می توان آن را با Show-Bucks، ارز جدید بازی، خریداری کرد. سیزن پس شامل 100 سطح و لباس های اضافی است. کاربرانی که گذر فصلی نمی خواهند، همچنان به مسیر پیشرفت رایگان با عناصر باز کردن قفل دسترسی خواهند داشت.

راه اندازی Fall Guys در فروشگاه Epic Games منطقی است، زیرا Epic سال گذشته شرکت مادر Mediatonic Tonic Games را خریداری کرد. شایان ذکر است که Epic پس از خرید توسعه دهنده Psyonix، بازی Rocket League را رایگان کرد.

Fall Guys در سال 2020 به یک موفقیت فوری تبدیل شد، اما سر و صدای اطراف بازی از آن زمان کاهش یافته است. تغییر به یک بازی رایگان و راه اندازی پلتفرم های اضافی باید به Fall Guys مخاطب جدیدی بدهد.

Fall Guys یک نبرد سلطنتی شیرین تر و ملایم تر است

Epic توسعه دهنده Fall Guys، Mediatonic را خرید

لیوان بعدی کلکته چای شامل طعم تامین مالی پرخطر است

توسط برادران تأسیس شد آنی و آیان سانیل، کلکته چای می خواهد “مکانی برای درست کردن چای خوب” در ایالات متحده باشد. این یک بازار بزرگ است. برادران سانیال تخمین می زنند که بازار چای ملی 12.7 میلیارد دلار در سال است.

برای تعقیب او، این دو به TechCrunch گفتند که کلکته در شرف آغاز فصل جدیدی در تجارت خود است: پس از گذراندن سال‌ها برای کسب درآمد از تجارت نمایندگی‌شان، کلکته چای برای اولین بار سرمایه خارجی را جذب می‌کند.

این استارت‌آپ اخیراً یک میلیون دلار از سرمایه‌گذاران از جمله بنیانگذاران Boba Guys، اندرو چاو و بین چن، شریک 500 استارت‌آپ، پل سینگ، مدیرعامل برندهای شارما، نیک شارما، مدیرعامل Immi Eats، کوین لی و بنیان‌گذاران Vice Media، سروش، جمع‌آوری کرده است. .

راه های ساده تری برای ایجاد یک کسب و کار نسبت به شکستن یک فنجان چای ماسالا هندی وجود دارد. این نوشیدنی بسیار شخصی است: هیچ دو خانه ای یک لیوان سرو نمی کنند و هرکسی ترجیحات خود را برای نسبت زنجبیل و هل دارد.

اما آنچه چای در فناوری نیاز دارد، عاشق هم می شود: این یک زبان اصلی و مشترک در فرهنگ هند است. بنابراین، تعجب آور نیست که با توجه به اهمیت فرهنگی آن، همراه با محبوبیت فزاینده چای در کشورهای غربی، یک سری شرکت مستقیماً برای مصرف کنندگان ظاهر شده اند که ترکیبات چای ماسالا، نوشیدنی های بطری شده و کافه های خود را راه اندازی می کنند.

تصمیم کلکته برای اتخاذ این سرمایه گذاری ممکن است این روزها مانند یک انتخاب بحث برانگیز به نظر برسد، به خصوص در مشاغل بزرگ جامعه که مصرف کنندگان به آن علاقه دارند. آیا کیفیت با مشوق های ریسک مانند مبارزه خواهد کرد؟ آیا چای نیاز به خیساندن دارد؟ کلکته چای بر اساس سفرهای تابستانی برادران سانیال به کلکته به عنوان یک محل اقامت در نیویورک آغاز شد. این به عنوان یک درک بی معنی از اصالت مشخص شده است، بنابراین هر گونه تهدیدی برای این اخلاق می تواند به تجارت آسیب برساند.

آنی سانیال به TechCrunch گفت: «شما می توانید هر تعداد که بخواهید شروع کنید، اما محدودیت هایی وجود دارد. پس از دو سال پیمایش COVID-19، ما تمام مسیرهای ممکن را به پایان رساندیم. اما در عین حال، من فکر می‌کنم که در مورد روشی که سرمایه خود را افزایش می‌دهیم، عمدی داریم.»

در واقع، این استارتاپ می‌گوید به‌عمد دور جدید سرمایه‌گذاری را از افرادی با ارزش خالص بالا در قالب یک حلقه حزبی به‌جای صندوق‌های سرمایه‌گذاری یا صندوق‌های سنتی افزایش داده است. سانیال ادامه می دهد که دلیل آن این است که آنها “سرمایه صبور” می خواهند.

کلکته چای مسیر تامین مالی جمعی را آغاز نکرد، بلکه رهبران و بنیانگذاران کلیدی در صنعت خود را انتخاب کرد که فضای غذا و نوشیدنی را که می توانند از آن اطلاعات بیشتری کسب کنند، از جمله در مورد بودجه بندی، می دانند. آیان سانیال اضافه کرد که استارت‌آپ می‌خواهد تا زمانی که کسب‌وکار در مکانی است که در آن احساس راحتی می‌کنند تا برنامه‌های آینده را به اشتراک بگذارند و درک کنند که ترکیب درآمد بلندمدت ممکن است چگونه باشد، صبر کند.

(سفر کلکته شبیه سفر Boba Guys است، یک برند چای محبوب که از تامین مالی ریسک سنتی نیز اجتناب می کند.)

کلکته چای امیدوار است که این پول به او کمک کند تا از یک کسب و کار با اثبات مفهومی به برندی که مطابق با آن باشد، حرکت کند. در 9 ماه اول DTC، کسب و کار استارتاپ حدود 160000 دلار درآمد ایجاد کرد و به آن کمک کرد تا از طریق یک بیماری همه گیر، یک تجارت سودآور ایجاد کند. بر این اساس کلکته معتقد است که آینده او بیشتر در دنیای تجارت الکترونیک است. او فروشگاه خود را در نیویورک نگه می دارد و از پاپ آپ ها به عنوان ابزار بازاریابی استفاده خواهد کرد.

در نهایت، برادران می‌گویند، این شرکت می‌تواند از طریق خرید گسترش یابد و حتی از طریق محتوا و رسانه‌ای که مخاطبان اولیه آن را افزایش می‌دهد، رشد کند. اگرچه این برند با آموزش به مردم شروع کرد که “چای چای” یک توصیف تکرار شونده است که توسط استارباکس جاودانه شده است، اما می خواهد به موضع تند تری ادامه دهد.

Sanyal می گوید: «ما یک برند درجه یک برای هزاره ها و جمعیت خود با منابع بسیار کم ساخته ایم. “من فکر می کنم ما واقعاً می توانیم همه این جهان های مختلف را پوشش دهیم، و مهمتر از آن، نه تنها این [build] محصولات و چیزها برای مردم جنوب آسیا، اما واقعاً پلی بین فرهنگ ما و دنیای بزرگتر غرب باشد.

اعتبار عکس: نصرت چاودوری

 


iOS 15.5 به‌روزرسانی جدیدی را برای Apple Cash ارائه می‌کند که به شما امکان می‌دهد مستقیماً به کیف پول ارسال و سفارش دهید

کاربران اپل اکنون می توانند rسوار شوید و از آنها پول بفرستید سیب پول نقد کارت مستقیماً از طریق برنامه کیف پول با انتشار iOS 15.5. این شرکت خاطرنشان می کند که برای درخواست یا ارسال مستقیم پول از کیف پول، کاربران می توانند برنامه را باز کنند، کارت Apple Cash خود را لمس کنند تا آن را ببینند، “درخواست یا ارسال” را لمس کنند، اطلاعاتی در مورد گیرنده اضافه کنند، مبلغی را وارد کنند و مراحل را دنبال کنند. برای تکمیل پرس و جو یا تراکنش

این شرکت خاطرنشان می‌کند که کاربران همچنین می‌توانند با زدن دکمه Apple Cash در پیام‌ها، وارد کردن مبلغ و سپس انتخاب Request یا Payment به ارسال و درخواست پول مستقیماً در پیام‌ها ادامه دهند.

Apple Cash را می توان با Apple Pay در iPhone، Apple Watch و iPad استفاده کرد یا به حساب بانکی منتقل کرد. علاوه بر این، والدین می توانند یک کارت اپل کش برای فرزندان خود راه اندازی کنند و به راحتی و ایمن با خانواده Apple Cash برای فرزندان خود پول ارسال کنند. والدین این امکان را دارند که موجودی Apple Cash و فعالیت خرج کردن فرزندان خود را مشاهده کنند و در صورت لزوم محدودیت های هزینه را اعمال کنند.

IOS 15.5 همچنین بسیاری از ویژگی های جدید را برای برنامه پادکست اپل به ارمغان می آورد. ویژگی‌های کلیدی شامل مدیریت ذخیره‌سازی پادکست در دستگاه‌های مختلف، ابزارهای فعال‌سازی اشتراک سالانه پادکست، و سیستم تحویل واگذار شده جدید اپل است که به زودی به سازندگان اجازه می‌دهد تا پادکست‌های خود را به‌طور مستقیم در پادکست‌های اپل از ارائه‌دهندگان میزبان شخص ثالث توزیع کنند.

پادکست‌های اپل ابزارهای پاکسازی فضای ذخیره‌سازی، پشتیبانی از اشتراک سالانه و سیستم توزیع جدید را دریافت می‌کنند.