منو سایت

  • خانه
  • اخبار استارتاپ
  • Accel یک صندوق جدید 650 میلیون دلاری برای حمایت از استارت آپ های هندی اعلام کرده است

Accel یک صندوق جدید 650 میلیون دلاری برای حمایت از استارت آپ های هندی اعلام کرده است

 تاریخ انتشار :
/
  اخبار استارتاپ
Accel یک صندوق جدید 650 میلیون دلاری برای حمایت از استارت آپ های هندی اعلام کرده است

دو شریک به TechCrunch گفتند که Accel هفتمین صندوق سرمایه گذاری 650 میلیون دلاری خود را در هند اعلام کرده است، زیرا این سرمایه گذار مشهور می خواهد سهام خود را در دومین بازار بزرگ اینترنت جهان دو برابر کند و همچنین در منطقه جنوب شرقی آسیا تهاجمی تر باشد. مصاحبه.

افتتاح صندوق جدید، که انتظار می‌رود اولین مجموعه بازرسی‌های آن طی هفته‌ها انجام شود، کمتر از دو سال و نیم پس از آن صورت می‌گیرد که Accel ششمین صندوق خود را در اواخر سال ۲۰۱۹ رونمایی کرد.

شرکت سرمایه گذاری خطرپذیر سیلیکون ولی، یکی از اولین سرمایه گذاران هند، دارای مجموعه بزرگی از استارت آپ های تک شاخ در این کشور جنوب آسیا است. برخی از سرمایه گذاری های قابل توجه او عبارتند از Flipkart که اکثریت سهام والمارت را در سال 2018 فروخت، Freshworks، که سال گذشته به صورت عمومی عرضه شد، استارتاپ برتر مواد غذایی Swiggy، پلتفرم نهادی برای تجارت و مدیریت ارزهای دیجیتال FalconX، و بازارهای تجاری Zetwerk، Infra. مارکت و موگلیکس.

شهر کیرانی، یکی از شرکای Accel، گفت که در بیشتر موارد، این شرکت اولین سرمایه گذار نهادی در یک کسب و کار نوپا است. او در دور اولیه سرمایه گذاری شرکت تجارت الکترونیک Flipkart شرکت داشت که در آن زمان 4 میلیون دلار به صورت نقد ارزش گذاری شد. والمارت اکثریت سهام Flipkart را به مبلغ 16 میلیارد دلار خریداری کرد. (این به Accel کمک کرد بیش از 1 میلیارد دلار در ازای Flipkart، که آخرین ارزش آن بیش از 36 میلیارد دلار بود، برنده شود.)

او گفت که ارزش برخی از استارت آپ های این شرکت با بهترین عملکرد در مجموع از 100 میلیارد دلار فراتر رفته است.

Kirani که به مدت یک دهه در این شرکت بوده است، ظهور راه‌آهن‌هایی مانند زیرساخت پرداخت UPI و GST را برای تقویت رشد استارت‌آپ‌های هندی در دهه گذشته نسبت می‌دهد. او گفت که اقتصاد هند طی چندین سال از رشدی که در دهه گذشته دیده شده بود، پیشی خواهد گرفت.

برات سوبرامانیان، یکی دیگر از شرکای Accel، گفت که این شرکت قصد دارد در بخش های خاصی از جمله وب 3 و بازارهای تجاری تهاجمی تر باشد. آنها گفتند که این شرکت که چند سال پیش سرمایه گذاری خود را در آسیای جنوب شرقی آغاز کرد، همچنین قصد دارد با صندوق جدید در منطقه تهاجمی تر باشد.

Accel امروز با بسیاری از سرمایه‌گذاری‌های شریک ایالات متحده، از جمله Sequoia Capital India و Lightspeed Venture Partners رقابت می‌کند – یا به قول شرکای آن، با آنها کار می‌کند. برخلاف بسیاری از رقبای خود، Accel ظاهرا محافظه‌کارتر بوده است، چندین بررسی نوشته و اگر احساس کنند نمی‌توانند با بنیان‌گذاران کار کنند، از استارت‌آپ کناره‌گیری کرده است.

«ما باید 10 سال با یک استارتاپ کار کنیم. برای ما بسیار مهم است که بدانیم همه می‌توانیم با هم کار کنیم.»

از زمانی که Accel برای اولین بار وارد این کشور شد، چیزهای زیادی در اکوسیستم استارت آپی هند تغییر کرده است. کسب‌وکارهای محلی در سال گذشته 39 میلیارد دلار در مقایسه با چندین میلیون دلار در یک دهه پیش، رکورد کسب کردند. اما برخی از تخمین‌های استارت‌آپ‌های اخیر و پولی که توزیع می‌شود، به نظر نمی‌رسد پایدار باشد.

این یک داستان در حال تکامل است. بیشتر در راه است …