منو سایت

AgriAku اندونزیایی agritech در حال جمع آوری 6 میلیون دلار بودجه قبل از سری آ است.

 تاریخ انتشار :
/
  اخبار استارتاپ
AgriAku اندونزیایی agritech در حال جمع آوری 6 میلیون دلار بودجه قبل از سری آ است.

AgriAku، یک بازار کشاورزان B2B مستقر در جاکارتا، امروز اعلام کرد که یک سری اولیه 6 میلیون دلاری را جمع آوری کرده است. این دور توسط Go-Ventures، با حضور MDI Arise، MDI Centauri، صندوق سرمایه گذاری اجتماعی مرسی کورپس و سرمایه گذاران فرشته رهبری شد. وجوه برای استخدام و افزایش نفوذ AgriAku در بازار استفاده خواهد شد.

این بازار به خرده فروشان اجازه می دهد تا لوازمی از جمله بذر، کود و مواد شیمیایی کشاورزی را از عمده فروشان و تولیدکنندگان خریداری کنند. خرده فروشان سپس این اقلام را به کشاورزان می فروشند. AgriAku قصد دارد به خرده فروشان و کشاورزان انتخاب گسترده تری از محصولات و دسترسی به قیمت گذاری شفاف را بدهد. همچنین نرم افزارهای تجاری مانند حسابداری و ابزارهای مدیریت موجودی را به ارائه دهندگان ارائه می دهد تا به آنها کمک کند تا در مورد آنچه کشاورزان نیاز دارند پیش بینی کنند.

بازار AgriAku در ماه مه 2021 شروع به کار کرد و این شرکت می‌گوید که در چهار ماه گذشته شاهد افزایش میانگین ماهیانه 200 درصدی در ارزش ناخالص کالا بوده است. تعداد کاربران فعال AgriAku در حال حاضر حدود 10000 فروشگاه مزرعه ثبت شده است.

این شرکت سال گذشته توسط ایروان کولوناس، بنیانگذار استارت آپ فناوری اجتماعی واشام، و دنی هاندوکو، که قبلاً مدیرعامل Airy، یک شرکت هتلداری اندونزیایی بود، راه اندازی شد. این تیم همچنین شامل شارپ هاریانتو آگوستیا، دستیار سابق معاون رئیس‌جمهور زنجیره تامین و عملیات در غول تجارت الکترونیک Bukalapak است.

کولوناس به TechCrunch گفت که AgriAku برای من اوج یک ماموریت مادام العمر بود، زیرا برای اولین بار 10 سال پیش با راه اندازی اولین شرکتم، Vasham، یک شرکت اجتماعی، این ماموریت را به عهده گرفتم، و یک مدل کامل بسته، تمام پشته از مالکان خرد حمایت می کردم. کشاورزی.” تولیدکنندگان ذرت.”

پس از گذراندن سال‌ها آزمایش مدل‌های مختلف، از جمله فروشگاه‌های مستقیم به کشاورز و فروشگاه‌های خرده‌فروشی، کولوناس گفت که متوجه شده است که فروش مستقیم به کشاورزان پایدار نیست. در عوض، ما قویاً معتقدیم که مهمترین سهامدار توکو تانیس است. توکو تانیس میترها یا نمایندگان ما هستند که نه تنها مواد خام، بلکه در نهایت خدمات دیگر را برای کشاورزان توزیع می کنند. ما می خواهیم از دهه ها روابطی که توسط آنها به عنوان رهبران جامعه با کشاورزان مناطق اطراف ایجاد شده است، استفاده کنیم.”

پلت فرم فناوری کشاورزی گروه TaniHub اندونزی 65.5 میلیون دلار در سری B برداشت می کند

AgriAku جدیدترین استارت‌آپ از چندین استارت‌آپ فناوری کشاورزی در اندونزی است که اخیراً دورهای تأمین مالی را اعلام کرده است. سایر بازارهای B2B شامل گروه TaniHub است که بر ارتباط کشاورزان با مشتریان برای فروش محصولاتشان تمرکز دارد. کولوناس گفت که AgriAku در نهایت می‌خواهد کشاورزان را قادر سازد تا محصولات خود را با پیوند دادن آنها به تاجران یا کارخانه‌هایی مانند آسیاب برنج یا خشک‌کن‌های ذرت بفروشند.

در بیانیه ای، آدیتیا کامات، شریک Go-Ventures گفت: «صنعت کشاورزی اندونزی با حدود 13.5 درصد از تولید ناخالص داخلی سهم قابل توجهی در اقتصاد دارد. با این حال، بازار کشاورزی بالادستی با زنجیره ارزش نامنظم برای مواد خام کشاورزی مانند بذر، کود و مواد شیمیایی کشاورزی به شدت پراکنده است. وی افزود: پلتفرم بازار مواد خام B2B AgriAku در موقعیت ایده آلی برای بهبود شفافیت قیمت و دسترسی به بازار برای همه سهامداران در بخش مواد خام کشاورزی قرار دارد.

موج بعدی غول های فناوری در جنوب شرقی آسیا را پیش بینی کنید