منو سایت

  • خانه
  • اخبار استارتاپ
  • agritech Apollo مستقر در کنیا 40 میلیون دلار در حلقه تحت رهبری Softbank جمع آوری می کند که توسط Chan Zuckerberg Initiative، CDC همراه شده است.

agritech Apollo مستقر در کنیا 40 میلیون دلار در حلقه تحت رهبری Softbank جمع آوری می کند که توسط Chan Zuckerberg Initiative، CDC همراه شده است.

 تاریخ انتشار :
/
  اخبار استارتاپ
agritech Apollo مستقر در کنیا 40 میلیون دلار در حلقه تحت رهبری Softbank جمع آوری می کند که توسط Chan Zuckerberg Initiative، CDC همراه شده است.

Agritech Apollo Agriculture مستقر در کنیا، که به کشاورزان کمک می کند تا به منابع کشاورزی با کیفیت بالا، منابع مالی و بازار دسترسی داشته باشند، قصد دارد تا پایان سال 2022 تعداد کشاورزانی را که به آنها خدمت می کند دوبرابر کند و محصولات دیگری را معرفی کند که ارزش بیشتری به ازای هر دکور زمین فراهم می کند. این پس از جمع آوری 40 میلیون دلار سرمایه در سری B در حلقه سهامی است که توسط Softbank Vision Fund 2 اداره می شود.

آپولو از داده های تصاویر ماهواره ای مزارع و هوش مصنوعی برای ارزیابی اعتبار کشاورزان استفاده می کند. او قصد دارد از بودجه جدید برای بهبود فناوری خود و ارائه محصولات و خدمات بیشتر به کشاورزان استفاده کند. این استارت آپ که در سال 2016 راه اندازی شد، با شبکه ای از نمایندگان کار می کند که کشاورزان و خرده فروشان را در پلتفرم خود جذب می کنند.

الی پولاک، یکی از بنیانگذاران و مدیرعامل Apollo Agriculture، در صحبت در مورد حوزه های اولویت دار، به TechCrunch گفت: «ما همچنان به سرمایه گذاری در رشد سریع ادامه می دهیم. خدمت به کشاورزان بیشتر، کمک به آنها در افزایش سطح زیرکشت و سرعت بخشیدن به تجارت خود. و بنابراین، هم توسعه مستمر در کنیا و هم گسترش بازارهای جدید خواهد بود.”

Agritech به دنبال فرصت های رشد در شرق و غرب آفریقا است.

ما همچنین به توسعه محصولاتی ادامه می دهیم که ارزش بیشتری را در هر هکتار ارائه می دهند. پولاک که آپولو را به همراه بنجامین ننگا و ارل سنت سوور بنیانگذار آپولو کرد، گفت: اینها می توانند فرهنگ های جدیدی باشند که مشتریان را قادر می سازد پول بیشتری کسب کنند.

آپولو کار خود را با کشاورزان ذرت آغاز کرده است، اما کمک به آنها برای تنوع بخشیدن به سایر محصولات پرمحصول، حوزه تمرکز آن است.

«ما با ذرت شروع کردیم. ذرت کامل نیست، اما این مزیت بزرگ را دارد که تقریباً هر کشاورز در شرق آفریقا می کارد. این به ما مکانی می‌دهد که بتوانیم اعتماد کشاورزان را جلب کنیم و بتوانیم فوراً ارزش ارائه کنیم.»

“ما معتقدیم که مسیر از کشاورزی معیشتی به کشاورزی به عنوان یک تجارت به معنای مشارکت با این کشاورز و استفاده از مدل‌های یادگیری ماشینی ما برای شناسایی کشاورزانی است که بهترین چشم‌انداز را برای روی آوردن به محصولات با سود بالاتر دارند.”

تا پایان سال گذشته، آپولو با 100000 کشاورز کار می‌کرد و برنامه‌ریزی کرد که تا پایان سال جاری دامنه فعالیت خود را دو برابر کند. شبکه ای متشکل از “بیش از هزار خرده فروش” و 5000 نمایندگی در سراسر کشور دارد.

نمایندگانی که در هیئت کشاورزان آپولو حضور دارند، در حالی که خرده فروشان از «برنامه پرداخت» استارت آپ برای پردازش نقطه فروش، موجودی، سفارشات عمده فروشی در مبدا و به عنوان دسترسی به اعتبار تجاری استفاده می کنند.

پولاک پس از اتمام 6 میلیون دلار سری آ در سال 2020 گفت که آپولو 10 برابر شده است که با کمک مالی محصول تسریع شده است. Agritech همچنین بیش از 16 میلیون دلار از طریق بدهی در طول سال ها برای وام های بعدی دریافت کرد.

agritech Apollo مستقر در کنیا 40 میلیون دلار در حلقه تحت رهبری Softbank جمع آوری می کند که توسط Chan Zuckerberg Initiative، CDC همراه شده است.

آپولو کار خود را با کشاورزان ذرت آغاز کرد، اما اکنون به آنها کمک می کند تا به سایر محصولات پرمحصول متنوع شوند. اعتبار تصویر: عکاسی زعفران

محصولات آپولو شامل بیمه است – ارائه شده توسط شرکای آن، از جمله Pula، یک شرکت بیمه مستقر در کنیا.

پولاک گفت: “ما کسب و کار خود را برای تقویت سیستم های کشاورزی طراحی کردیم و اگر به تغییرات آب و هوایی فکر می کنید، بیمه را با هر وامی که می فروشیم ترکیب می کنیم تا از وام گیرنده محافظت کنیم.”

آخرین دور تأمین مالی او شامل مشارکت Chan Zuckerberg Initiative، Yara Growth Ventures، Endeavour Catalyst، CDC و سرمایه گذاران موجود، از جمله Anthemis Exponential Ventures، Flourish Ventures، Leaps by Bayer، SBI، Breyer Capital و TO Ventures Food بود.

الکسیا یانوپولوس، مشاور مدیر سرمایه گذاری سافت بانک گفت: «در مواجهه با بی ثباتی کلان اقتصادی و ژئوپلیتیکی مداوم، تغذیه جهان یکی از مهم ترین چالش های پیش روی جامعه است. پلت فرم آپولو یک راه حل یک مرحله ای برای کمک به کشاورزان خرده مالک در مناطق نوظهور برای بهبود تولید محصولات کشاورزی و دام ارائه می دهد. گنجاندن خدمات مالی ارزشمند مانند اعتبار، بیمه و مشاوره در زنجیره تامین برای حمایت از یک زنجیره غذایی جهانی کارآمدتر و پایدار بسیار مهم است.

پولاک و ارل قبلا در The Climate Corporation در ایالات متحده کار می کردند، جایی که به کشاورزان کمک می کردند تا از داده ها برای تصمیم گیری در مورد تولید استفاده کنند. آنها با هدف ایجاد تأثیر بیشتر، آپولو را راه اندازی کردند تا به کشاورزان غیرآمریکایی کمک کنند تا تولید خود را دو برابر کنند و از کشاورزی معیشتی به کشاورزی تجاری بروند.

بخش کشاورزی 26 درصد از تولید ناخالص داخلی کنیا (GDP) را تشکیل می دهد، بیش از 40 درصد جمعیت این کشور را استخدام می کند و 65 درصد از درآمد صادراتی را به خود اختصاص می دهد. این اهمیت برای معیشت اقتصادی کشور است که این بخش را به یک منطقه کلیدی برای تمرکز نوآوران تبدیل می کند. سایر فناوری‌های کشاورزی که در حال حاضر موج‌هایی را در بازار ایجاد کرده‌اند شامل Twiga، شرکت زنجیره تامین B2B و iProcure، یک پلت‌فرم عرضه کشاورزی و خدمات توزیع آخرین مایل است.