منو سایت

Airbnb تمامی فعالیت های خود را در روسیه و بلاروس به حالت تعلیق درآورد

 تاریخ انتشار :
/
  اخبار استارتاپ
Airbnb تمامی فعالیت های خود را در روسیه و بلاروس به حالت تعلیق درآورد

برایان سسکی، مدیرعامل و یکی از بنیانگذاران این شرکت گفت: Airbnb تمام فعالیت های خود را در روسیه و بلاروس به حالت تعلیق در می آورد. اطلاعیه ها در توییتر. تصمیم Airbnb در حالی اتخاذ می‌شود که بسیاری از شرکت‌ها در بحبوحه تهاجم روسیه به اوکراین، از فعالیت‌های خود در روسیه خارج می‌شوند.

یکی از سخنگویان Airbnb در ایمیلی به TechCrunch گفت: «این بدان معناست که ما تقویم‌ها را از پذیرش رزروهای جدید در هر دو کشور تا اطلاع ثانوی مسدود می‌کنیم. همچنین مشتریان بلاروس و روسیه را از رزرو جدید به عنوان مهمان محدود خواهیم کرد.

Airbnb به لیست رو به رشد شرکت هایی پیوست که در روزهای اخیر فعالیت خود در روسیه را لغو کرده اند. اپل اعلام کرده است که فروش محصولات خود را در روسیه متوقف کرده است. این غول سخت افزاری همچنین Sputnik و RT News را از اپ استور دانلود کرده و برخی از خدمات Apple Pay را در این کشور غیرفعال کرده است. بر اساس گزارش نیویورک تایمز، علاوه بر این، گوگل تبلیغات در روسیه را متوقف کرده است. این شرکت همچنین از اپل الگوبرداری کرد و اپلیکیشن های RT و Sputnik را از فروشگاه اپلیکیشن موبایل خود حذف کرد.

این اعلامیه از سوی Airbnb چند روز پس از آن منتشر شد که این شرکت اعلام کرد که اسکان رایگان و موقت را برای حداکثر 100000 پناهنده که از اوکراین فرار می کنند تسهیل می کند. این شرکت با کمک میزبانان Airbnb و کمک های مالی به Airbnb.org، که در زمان بحران مسکن اضطراری برای مردم فراهم می کند، هزینه اقامت را تامین می کند.

چسکی روز دوشنبه در توییتی نوشت: ما برای رسیدن به این هدف به کمک نیاز داریم. “بزرگترین نیاز ما افراد بیشتری است که بتوانند خانه های خود را در کشورهای مجاور از جمله لهستان، آلمان، مجارستان و رومانی ارائه دهند.

سسکی همچنین گفت که برخی از مردم در سراسر جهان Airbnbs در اوکراین را بدون اینکه قصد اقامت در آن را داشته باشند برای ارسال کمک های مالی به میزبانان کشور رزرو می کنند.

اقدام Airbnb برای ارائه مسکن رایگان در حالی صورت می‌گیرد که این شرکت از لحاظ تاریخی مسکن رایگان را برای افراد نیازمند در چند سال گذشته تسهیل کرده است. سپتامبر گذشته، این شرکت اعلام کرد که قصد دارد به 40000 پناهجوی افغان مسکن بدهد که دو برابر هدف اولیه 20000 نفری اعلام شده در ماه اوت است. Airbnb می گوید که از هفته گذشته به 21,300 پناهجوی افغان مسکن ارائه کرده است و هدف جدیدی را برای تامین مسکن برای 20,000 پناهجو دیگر از افغانستان، آفریقا، خاورمیانه، آمریکای مرکزی و جنوبی و سایر مناطق تعیین کرده است. طرح او برای ارائه مسکن به 100000 پناهجوی فراری از اوکراین علاوه بر این تلاش گسترده تر است.

در سال 2017، این شرکت به پناهندگان سرگردان، دانشجویان و دارندگان گرین کارت که تحت تأثیر فرمان اجرایی دونالد ترامپ رئیس جمهور سابق آمریکا برای محدود کردن پناهجویان قرار گرفتند، مسکن رایگان ارائه کرد. اخیراً، Airbnb در بحبوحه همه‌گیری COVID-19، مسکن رایگان یا یارانه‌ای را به 100000 کارمند مراقبت‌های بهداشتی ارائه کرده است.

این شرکت می‌گوید Airbnb و Airbnb.org در پنج سال گذشته بیش از 54000 پناهنده از جمله سوریه، ونزوئلا و افغانستان را به اسکان موقت مرتبط کرده‌اند.