منو سایت

Airbnb متعهد به یک محل کار کاملاً از راه دور است: “در همه جا زندگی و کار کنید”

 تاریخ انتشار :
/
  اخبار استارتاپ
Airbnb متعهد به یک محل کار کاملاً از راه دور است: "در همه جا زندگی و کار کنید"

Airbnb بخشی از فلسفه “همه جا زندگی کن، همه جا کار کن” است که بسیاری از دنیای کسب و کار مجبورند با متعهد شدن به دورکاری تمام وقت برای اکثر کارمندان و تعداد انگشت شماری از مزایای مانند 90 روز کار/سفر بین المللی، آن را اتخاذ کنند. این یک سیاست قوی و ساده است که تعداد کمی از شرکت های بزرگ شجاعت مخالفت با آن را داشته اند.

برایان چسکی، مدیر عامل Airbnb، در ایمیلی به کارمندان که در وبلاگ شرکت ارسال شده بود (یا این یک پست وبلاگی بود که برای کارمندان ایمیل شده بود؟) و در یک تاپیک توییتری برای کسانی که نمی توانند نگران باشند، خط مشی جدید را تشریح کرد و آن را در پنج نکته خلاصه کرد. :

  • می توانید از خانه یا محل کار کار کنید
  • شما می توانید به هر نقطه از کشوری که در آن کار می کنید نقل مکان کنید و غرامت شما تغییر نخواهد کرد
  • شما انعطاف پذیری برای سفر و کار در سراسر جهان دارید
  • ما به طور منظم برای جلسات ملاقات خواهیم کرد
  • ما با هماهنگی بالا به کار خود ادامه خواهیم داد

بدیهی است که آنها کاملا قابل درک هستند، اما فقط برای روشن شدن، بیایید به آنها نگاه کنیم.

جدا از “تعداد کمی از نقش ها” که نیاز به حضور در دفتر یا مکان دارند (و احتمالاً قبلاً این را می دانند)، همه کارمندان می توانند از هر کجا کار کنند.

اگر بخواهید در مدت اقامت در این کشور نقل مکان کنید، دستمزد شما تغییر نخواهد کرد. به عنوان مثال، هر کجای ایالات متحده بروید، همان دستمزد را دریافت خواهید کرد و انسان امیدوار است که کافی باشد، چه در یک شهر کوچک در کلرادو زندگی کنید و چه در مرکز شهر منهتن. متأسفانه، اگر تصمیم دارید به طور دائم به لندن یا سئول نقل مکان کنید، “بسیار پیچیده تر است، بنابراین ما امسال نمی توانیم از آنها حمایت کنیم.”

اگرچه کارگران به یک آدرس دائمی نیاز دارند، اما ده‌ها شرکت و مکان برای کار تا ۹۰ روز در سال خواهند داشت – بنابراین مدتی در لیسبون بمانید و یک یا دو هفته بعد از تعطیلات از این ویلا کار کنید. چرا که نه؟ خوب، احتمالاً به این دلیل که ویزای کار از راه دور ممکن است در این مناطق در دسترس نباشد، اما همه چیز در حال انجام است. (آنها در اینجا شرکای خود را به یک لیست بزرگ اضافه می کنند.)

Cesky می‌گوید که همه آنها به طور منظم ملاقات خواهند کرد، اگرچه Airbnb احتمالاً در حال حاضر حدود 15000 کارمند دارد. این حتی بیشتر از TechCrunch است! آنها در سال 2022 “امکانات محدودی در فضای باز” خواهند داشت، که احتمالاً هوشمند است، اما سال آینده شما می توانید “انتظار داشته باشید که هر سه ماه یک بار به مدت یک هفته به صورت حضوری ملاقات کنید.” واقعا نمیفهمم چطور ممکنه اونجا کاری انجام بدن.

نکته آخر تا حدودی زائد به نظر می رسد و به خود تبریک می گوییم، اما احتمالاً خوب است که به طور رسمی به این نکته توجه کنیم که شکل کلی کار در شرکت یا نحوه مدیریت افراد و غیره به دلیل این سیاست جدید تغییر نخواهد کرد.

شرکت های فناوری هنگام بازگشایی دفاتر به دنبال مدل های کاری انعطاف پذیرتر هستند

بسیاری از شرکت ها سیاست های اولیه خود را با این درک اعلام کرده اند که طی چند ماه آینده مورد بازنگری قرار خواهند گرفت. صحبت‌های زیادی در مورد مدل «هیبریدی» یا «انعطاف‌پذیر» وجود دارد که در آن کارمندان چند روز در دفتر کار می‌کنند و بقیه زمان‌ها را از خانه کار می‌کنند. بسته به اینکه کجا و چگونه کار می کنید، این می تواند بهترین یا بدترین هر دو دنیا باشد. اما این حاکی از فقدان قاطعیت در رهبری است. (از اولین کسانی که کار تمام وقت از راه دور را پذیرفت، توییتر بود که ممکن است به زودی تحت رهبری جدید قرار گیرد.)

و سپس بحث ایمنی و مسئولیت مطرح می شود. اکتیویژن بلیزارد که اکنون نوعی فوبار بود، او را مجبور به بازگشت به مطب کرد، سپس دستور واکسیناسیون خود را لغو کرد. مثل کسی در آن زمان اشاره شد“برای این شرکت نمیری” یا هر شرکتی برای این موضوع.

Airbnb احتمالاً خوکچه هندی برای این نوع خاص از “محل کار کاملاً از راه دور” خواهد بود، و همه شرکت های دیگر نظاره گر و منتظر شرکت با بار مالیاتی جدید یا مشکل بهره وری خواهند بود. اما سادگی و انعطاف‌پذیری سیاست، علی‌رغم محدودیت‌های حقوقی بین‌المللی، می‌تواند فراتر از همه مشکلات جدیدی باشد که ایجاد می‌کند.