منو سایت

  • خانه
  • اخبار استارتاپ
  • Airbnb چین واحد داخلی خود را می بندد تا هزینه ها را کاهش دهد زیرا به بازگشایی مرزها متکی است

Airbnb چین واحد داخلی خود را می بندد تا هزینه ها را کاهش دهد زیرا به بازگشایی مرزها متکی است

 تاریخ انتشار :
/
  اخبار استارتاپ
Airbnb چین واحد داخلی خود را می بندد تا هزینه ها را کاهش دهد زیرا به بازگشایی مرزها متکی است

Airbnb کسب و کار داخلی خود در چین را تعطیل می کند و این نشان دهنده خروج نسبی یک غول فناوری غربی دیگر از این کشور است.

مانند بسیاری از همکارانش، غول اشتراک گذاری خانه تمرکز خود را به تجارت خارجی چین معطوف کرده است. گوگل، فیسبوک، توییتر و موارد مشابه خدماتی به مصرف کنندگان چینی ارائه نمی دهند، اما کانال های تبلیغاتی مهمی برای فروشندگان پررونق تجارت الکترونیک صادرات محور این کشور هستند.

به گفته یکی از آشنایان به این موضوع، Airbnb تابستان امسال خانه داخلی خود را می بندد و بخش هایی را در چین تجربه می کند و می خواهد اشتهای رو به رشد این کشور برای گردشگری خارج از کشور را تامین کند.

زمانی که این شرکت آمریکایی در سال 2016 وارد چین شد، امید زیادی داشت. زمانی انتخاب محبوبی برای گردشگران خارجی و چینی های تحصیل کرده غربی بود که در این کشور سفر می کردند. اما این جمعیت هنوز در اقلیت هستند. طی سال‌ها، Airbnb با رقابت فزاینده‌ای از سوی رقبای محلی مانند Tujia، با حمایت سرمایه‌گذار خود مواجه شده است و تغییرات زیادی در مدیریت ارشد خود داشته است.

از آنجایی که گردشگری چین به دلیل محاصره بی پایان سال 2020 مختل شده است، Airbnb تصمیم گرفته است که زمان تعطیلی آن فرا رسیده است. این مرد آگاه گفت: بخش داخلی پرهزینه و پیچیده است و کووید-19 این مشکلات را تشدید کرده و تأثیر آن را افزایش داده است.

از سال 2016، تبلیغات Airbnb در چین 25 میلیون ورودی را ثبت کرده است، اما اقامت در چین تنها حدود 1٪ از درآمد این شرکت را در چند سال گذشته نشان می دهد. نیویورک تایمز گزارش داد که این شرکت تقریباً 150000 آگهی را در چین به عنوان بخشی از تعلیق حذف خواهد کرد.

Airbnb روی برآوردن تقاضای انباشته چین برای گردشگری خارجی شرط بندی کرده است زیرا این کشور محدودیت های سفر را کاهش می دهد. طبق داده های جمع آوری شده توسط بانک جهانی، نزدیک به 155 میلیون چینی در سال 2019 به خارج از کشور سفر کرده اند، در حالی که یک دهه قبل تنها 48 میلیون نفر بود.

اما ممکن است مدت زیادی طول بکشد تا Airbnb با این سرمایه گذاری جدید آزمایش کند. چین یکی از آخرین کشورهاست قوانین مرزی سختگیرانه برای COVID-19 را رعایت کنید، محدود کردن سفرهای خروجی و ورودی. همچنین انتظار می‌رود که اقتصاد این کشور کند شود، که می‌تواند حتی پس از باز شدن مرزها به اعتماد مصرف‌کننده لطمه بزند.

راه طولانی برای یافتن مایکروسافت در چین