منو سایت

Akamai لینود را با 900 میلیون دلار خریداری می کند

 تاریخ انتشار :
/
  اخبار استارتاپ
Akamai لینود را با 900 میلیون دلار خریداری می کند


Akamai، شرکتی که شما احتمالاً در درجه اول یک شبکه تحویل محتوا در نظر می گیرید، اما خدمات امنیتی و جانبی را نیز ارائه می دهد، امروز اعلام کرد که Linode را خریداری کرده است. این خرید 900 میلیون دلار هزینه دارد و Akamai انتظار دارد که Linode حدود 100 میلیون دلار درآمد برای سال مالی 2022 خود اضافه کند.

لینود که در سال 2003 راه اندازی شد، به سرعت به عنوان مکانی مقرون به صرفه برای اجاره سرورهای خصوصی مجازی نامی برای خود دست و پا کرد. این مدت کوتاهی قبل از اینکه AWS رایانش ابری را به یک کلمه کلیدی تبدیل کند بود، و در آن زمان، VPS راهی برای میزبانی وب‌سایت‌ها یا برنامه‌های کاربردی وب اصلی شما بود. از آن زمان، این شرکت همچنان به گسترش پیشنهادات خود ادامه داده است، زیرا هم ابر ابرها و هم رقبایی مانند DigitalOcean ظاهر می شوند. بر خلاف برخی از رقبای خود، Linode رشد کرده است و هرگز بودجه خارجی دریافت نکرده است.

امروزه، Linode تمام خدمات ابری اولیه ای را که توسعه دهندگان انتظار دارند ارائه می دهد (همانطور که اکثر ارائه دهندگان VPS اولیه). این شامل ذخیره سازی محاسباتی و همچنین بلوک و شی، پایگاه داده مدیریت شده، متعادل کننده بار، و اخیراً سرویس راه اندازی کانتینر مدیریت شده Kubernetes است.

Akamai لینود را با 900 میلیون دلار خریداری می کند

اعتبار تصویر: لینودا

آکامای می‌گوید که لاینود را می‌خرد تا به آن کمک کند «از ابر تا انتها به پرکاربردترین پلت‌فرم محاسباتی جهان تبدیل شود».

دکتر تام لیتون، مدیرعامل و یکی از بنیانگذاران Akamai امروز در بیانیه‌ای گفت: «قابلیت ترکیب قابلیت‌های محاسبات ابری سازگار با توسعه‌دهندگان Linode با پلتفرم پیشرو بازار و خدمات امنیتی Akamai برای Akamai متحول است. “Akamai بیش از 20 سال است که در تجارت جانبی پیشگام بوده است و امروز ما مشتاق هستیم که فصل جدیدی در تکامل خود را با ایجاد یک پلتفرم ابری منحصربفرد برای ساخت، راه اندازی و محافظت از برنامه های کاربردی از فضای ابری تا حاشیه شروع کنیم. این یک پیروزی بزرگ است [sic!] برای توسعه دهندگانی که اکنون می توانند نسل بعدی برنامه های کاربردی را بر روی پلتفرمی بسازند که مقیاس، وسعت، عملکرد، قابلیت اطمینان و امنیت بی سابقه ای را ارائه می دهد.

Linode در حال حاضر به طور معمول به فعالیت خود ادامه می دهد و این شرکت می گوید Akamai “هیچ قصدی برای تغییر آنچه باعث موفقیت ما شده است” نیست.

کریستوفر آکر، بنیانگذار Linode، نوشت: “یک هم افزایی طبیعی بین Akamai و Linode وجود دارد، نه تنها در ماموریت ها و فرهنگ های ما، بلکه در ترکیب قدرتمندی از نقاط قوت که هر یک از ما در میز نمایندگی می کنیم.” ترکیب محاسبات و محصولات ذخیره‌سازی Linode با راه‌حل‌های بدون سرور، CDN و امنیتی Akamai، طیف وسیع‌تری از خدمات را برای ساخت، ارتقا و مقیاس‌بندی برنامه‌های نسل بعدی به مشتریان ارائه می‌دهد.

برخلاف Linode، Akamai هرگز بخش زیادی از محصول سلف سرویس SaaS را به توسعه دهندگان ارائه نداده است، چیزی که اکنون تقریباً در بازار انتظار می رود. با این کار، او خود را در این فضا تثبیت کرد و شرکتی را خریداری کرد که با وجود برخی نقص های امنیتی در گذشته، هنوز هم توسط بسیاری از توسعه دهندگان که در طول سال ها از آن برای پروژه های حرفه ای و جانبی استفاده کرده اند، به شدت صحبت می شود.

ما از هر دو شرکت برای جزئیات بیشتر در مورد برنامه های آینده خود خواسته ایم و با شنیدن بیشتر این پست را به روز خواهیم کرد.