منو سایت

  • خانه
  • اخبار استارتاپ
  • AMD استارتاپ Pensando را برای بهینه سازی مرکز داده با قیمت 2 میلیارد دلار خریداری می کند

AMD استارتاپ Pensando را برای بهینه سازی مرکز داده با قیمت 2 میلیارد دلار خریداری می کند

 تاریخ انتشار :
/
  اخبار استارتاپ
AMD استارتاپ Pensando را برای بهینه سازی مرکز داده با قیمت 2 میلیارد دلار خریداری می کند

AMD در تجارت تراشه است و امروزه بیشتر آن شامل کار در مراکز داده در مقیاس بزرگ است. با افزایش مقیاس، بهره وری بسیار مهم می شود و توانایی به حداکثر رساندن کارایی برای بارهای کاری خاص حیاتی تر می شود.

AMD امروز اعلام کرد که قصد دارد استارت‌آپ Pensando را برای بهینه‌سازی مراکز داده به قیمت تقریبی 1.9 میلیارد دلار خریداری کند. محصولات این شرکت شامل یک پردازنده دسته ای قابل برنامه ریزی است که نحوه حرکت بارهای کاری را در زیرساخت سخت افزاری کنترل می کند و عملکرد CPU را هر زمان که ممکن است برای افزایش بهره وری تغییر می دهد. این شرکت ادعا می کند بین 8 تا 13 برابر عملکرد بهتری نسبت به محصولات رقیب شرکت هایی مانند Nutanix، VMware، Cisco و دیگران دارد.

لیزا سو، رئیس و مدیر عامل AMD گفت که این خرید برای کمک به اپراتورهای مرکز داده برای کاهش هزینه مالکیت با استفاده از نرم‌افزار برای فشرده کردن آخرین بخش از کارایی است.

امروز، با خرید پنساندو، یک پلتفرم خدمات توزیع شده پیشرو را به مجموعه پردازنده‌های با کارایی بالا، پردازنده‌های گرافیکی، FPGA و SoCهای تطبیقی ​​اضافه می‌کنیم. او در بیانیه‌ای گفت: تیم پنساندو تخصص در سطح جهانی و تجربه ثابت شده در نوآوری در تراشه، نرم‌افزار و پلتفرم را به ارمغان می‌آورد.

پرم جین، مدیرعامل و یکی از بنیانگذاران پنساندو، در مورد توانایی رشد سریعتر در یک سازمان بزرگتر از آنچه که به تنهایی می توانست به توافق رسید. او گفت: «پیوستن به AMD به تسریع رشد در کسب‌وکار اصلی ما کمک می‌کند و به ما این امکان را می‌دهد تا پایگاه مشتریان بسیار بیشتری را در بازارهای بیشتری دنبال کنیم. جین پس از تکمیل قرارداد به گروه راه حل های مرکز داده AMD می پیوندد.

پاتریک مورهد، بنیانگذار و تحلیلگر ارشد Moor Insight & Strategies، که صنعت تراشه را از نزدیک رصد می کند، گفت که این به AMD مجموعه ای کلیدی از ابزارهای نرم افزاری در مراکز داده می دهد. NPU (واحدهای پردازشگر عصبی) و IPU (واحدهای پردازش زیرساخت) شبکه را تخلیه می‌کنند تا سرور بتواند سطح کارایی ثابتی را برای برنامه‌ها فراهم کند. او توضیح داد: «در حالی که راه حل نیاز به تراشه و کارت دارد، کل چارچوب نرم افزاری تعریف شده است.

به طور کلی، مورهد گفت که این دارایی خوبی برای AMD است و فرصت‌هایی را به شرکت می‌دهد که فاقد آن بود. این شامل AMD در بازار NPU یا IPU می شود. با اینتل، انویدیا و مارول رقابت خواهد کرد. پنساندو مجموعه بسیار خوبی از مشتریان شرکتی و ابری دارد. من آن را دوست دارم، “او گفت.

بر اساس گزارش Crunchbase، این شرکت در سال 2017 راه اندازی شد و بیش از 300 میلیون دلار از شرکت هایی مانند Lightspeed Ventures، Qualcomm Ventures و Hewlett Packard Enterprise جمع آوری کرده است. مشتریان عبارتند از Microsoft Azure، Oracle Cloud و Goldman Sachs.

به گفته AMD، قیمت دقیق این معامله هنگام تعیین سرمایه در گردش و سایر تنظیمات توسط Pensando تعیین خواهد شد. با این حال، انتظار می رود معامله در سه ماهه دوم بسته شود، مشروط به بررسی منظم نظارتی.

راه اندازی Edge Computing Pensando با مجموع 278 میلیون دلار بودجه از حالت مخفی خارج شد.