منو سایت

Andreessen Horowitz قصد دارد 500 میلیون دلار در استارت آپ های هندی سرمایه گذاری کند

 تاریخ انتشار :
/
  اخبار استارتاپ
Andreessen Horowitz قصد دارد 500 میلیون دلار در استارت آپ های هندی سرمایه گذاری کند

Andreessen Horowitz که اولین سرمایه گذاری خود را در سال گذشته در هند انجام داد، به دنبال تهاجمی شدن در دومین بازار بزرگ اینترنت جهان است.

یک منبع آگاه به TechCrunch گفت که شرکت سرمایه گذاری خطرپذیر مستقر در سیلیکون ولی حدود 500 میلیون دلار برای حمایت از استارت آپ های هندی کنار گذاشته است.

به گفته خودی ها، این شرکت که سال گذشته دور تامین مالی را در صرافی ارز دیجیتال کوین سوئیچ کوبر در بنگالرو رهبری کرد، همچنین به دنبال استخدام چندین نقش سرمایه گذاری در کشور است.

برخی از شرکای این شرکت، از جمله سیما امبل و سومیت سینگ، در ماه‌های اخیر با چندین استارت‌آپ هندی درگیر شده‌اند و به گفته‌ی خودی‌ها، خواستند نامشان فاش نشود زیرا موضوع خصوصی است.

به گفته یک مرد، این شرکت – که اعلام کرد در ژانویه 9 میلیارد دلار برای ریسک ها، رشد و سرمایه های زیستی خود جمع آوری کرده است – در حال بررسی سرمایه گذاری در یک استارت آپ هندی است که یک پلت فرم اشتراک نظر به ارزش حدود 250 میلیون دلار را اداره می کند. یکی دیگر گفت که او همچنین متعهد به راه اندازی فناوری مالی مستقر در بنگالورو است.

یکی از سرمایه گذاران در یک صندوق رده بالا در هند گفت: “ما شروع به دیدن این موضوع کرده ایم که آنها جدی تر به نظر می رسند.” او از ذکر نام خودداری کرد.

اگر این شرکت که به صورت محاوره ای a16z نامیده می شود، به این طرح ادامه دهد، آخرین سرمایه گذار برجسته ای خواهد بود که فعالانه در هند مشارکت می کند.

آندریسن هوروویتز به درخواست برای اظهار نظر در روز جمعه پاسخ نداد.

این شرکت سال هاست که در حال تحقیق در مورد بازارهایی مانند هند است و برای پیچیدگی ورود به مناطق جدید باز است.

شش سال پیش، یکی از بنیانگذاران و شریک عمومی a16z، Mark Andreessen (تصویر بالا) در سخنرانی در مدرسه فارغ التحصیلان کسب و کار استنفورد گفت که حمایت از استارت آپ ها در بازارهای نوظهور “بسیار وسوسه انگیز” است. او توضیح داد، اما برای صندوق سرمایه گذاری خطرپذیر نیز چالشی بود که به کشورهای بیشتری گسترش یابد. سرمایه گذاری خطرپذیر «یک فرآیند بسیار عملی برای درک افرادی است که با آنها کار می کنید، هم برای ارزیابی شرکت و هم برای کار با آن».

“اگر این یک تجارت عملی مانند این باشد، پس مشکل دورافتادگی جغرافیایی پیش می‌آید، و آن این است که اگر در جغرافیای دیگری حضور نداشته باشم، آیا واقعاً این افراد را می‌شناسم که تصمیم‌گیری می‌کنند؟ بنابراین، کاری که گروهی از شرکت ها در تلاش هستند انجام دهند، استخدام تیم های محلی است. اما مشکل اصلی این است که اگر تیم محلی واقعاً خوب باشد، آنها به راحتی می توانند شرکت های خود را ترک کنند و اداره کنند. اگر بد باشند، می‌مانند تا برای من کار کنند… که مشکلات خاص خودش را دارد.»

از آنجایی که ارزش گذاری ها در بازارهای خصوصی (و همچنین بازارهای دولتی) تعدیل گسترده تری دریافت می کنند، اکنون زمان خوبی برای شرکت برای پیگیری معاملات در کشور است.

ده ها شرکت از جمله Bessemer Venture Partners، General Catalyst، Insight Partners، B Capital، Ribbit Capital، Dragoneer، D1 و James Murdoch’s Bodhi Tree (که قبلاً از طریق Lupa در هند سرمایه گذاری کرده بودند)، سرمایه گذاری خود را در دومین شرکت بزرگ جهان افزایش داده اند. . کشوری مسکونی در دو سال اخیر

تعدادی از همتایان / رقبای آنها، از جمله سکویا، لایت اسپید و اکسل که بیش از یک دهه است در هند فعالیت می کنند، در ماه های اخیر یا برای یک کشور خاص سرمایه جمع آوری کرده اند یا در حال جمع آوری یکی از آنها هستند.

TechCrunch هفته گذشته گزارش داد که Lightspeed India Venture Partners قصد دارد بیش از 500 میلیون دلار برای چهارمین صندوق هندی خود جمع آوری کند.

سافت بانک، آلفا ویو گلوبال و تایگر گلوبال نیز در سه ماهه اخیر نسبت به هند دو برابر شده اند. سافت بانک به تنهایی در سال گذشته بیش از 3 میلیارد دلار در استارت آپ های هندی سرمایه گذاری کرده است و در نظر دارد امسال تا 10 میلیارد دلار سرمایه گذاری کند. تایگر گلوبال در 18 ماه گذشته نزدیک به دوجین تک شاخ در هند به وجود آورده است.

به گفته افراد آشنا، در جبهه وب 3، ده‌ها سرمایه‌گذار از جمله Coinbase Ventures، Sino Global، Hashed و FTX Ventures در هفته‌های اخیر با تعدادی از استارت‌آپ‌ها در کشور تعامل داشته‌اند.