API را به وضعیت پلتفرم منتقل کنید

API را به وضعیت پلتفرم منتقل کنید

به TechCrunch Exchange، یک خبرنامه هفتگی برای استارت آپ ها و بازارها خوش آمدید. الهام گرفته از TechCrunch روزانه + ستون جایی که نام خود را گرفته است. آیا می خواهید آن را هر شنبه در صندوق پست خود قرار دهید؟ ثبت نام اینجا.

شنبه مبارک دوستان؛ امیدوارم حالت خوب باشد. با خواندن این مطلب، من به حفاری های معمولی خود در شمال شرقی بازگشتم و نیواورلئان آفتابی را پشت سر گذاشتم. بله، نوشتن هفته آینده به دلیل آب و هوا بیشتر احساسی خواهد شد. با این وجود، امروز دو چیز برای صحبت وجود دارد، پس بیایید به کار خود بپردازیم! – الکس

زمانی که API ها به پلتفرم تبدیل می شوند

اوایل این هفته، The Exchange با موسس و مدیر عامل Shippo صحبت کرد لورا بهرنز وو با توجه به اعلام شرکت او مبنی بر همکاری با Shopify.

Shippo در بازی تحویل است و SaaS را به بازرگانان پیشنهاد می‌دهد که به آنها امکان دسترسی به نرخ‌های بسته‌ای و در نتیجه ارزان‌تر برای جابجایی کالا را می‌دهد. سال گذشته، این شرکت 45 میلیون دلار به ارزش کمتر از 500 میلیون دلار جمع آوری کرد. (در سال 2019، زمانی که این شرکت 30 میلیون دلار جمع آوری کرد، Behrens Wu گفت که شرکت او حاشیه سود ناخالصی مشابه SaaS دارد.)

این شرکت به سرعت در حال رشد است و حجم عرضه خود را در سال 2020 دو برابر کرد – که در آن زمان از نظر درآمد ردیابی ضعیفی داشت – و اندازه خود را در سال 2019 دو برابر کرد.

در ابتدای سال 2021، زمانی که آخرین بار در شیپو ثبت نام کردیم، او برنامه مشخصی برای حفظ این رشد در پیش داشت (تاکید شده است):

حالا با سرمایه بیشتری پر کنید، آینده Shippo چیست؟ به گفته مدیر عامل آن، استارت آپ می خواهد بیشتر روی پلتفرم ها سرمایه گذاری کند (مثلاً جایی که Shippo در حال تبدیل شدن به یک بازار است)گسترش بین المللی (به گفته Behrens Wu، Shippo فقط حمل و نقل بین المللی “کوچک” را انجام می دهد) و مشتریان اصلی خود را دو برابر می کند.

این هفته، Behrens Wu گفت که ارائه تحویل در حال حاضر یک “شرط میز” برای هر دو سیستم عامل و بازار است، بنابراین خرده فروشان فردی انتظار دارند که اگر به آنها یک فروشگاه دیجیتال ارائه دهید، انتظار پشتیبانی پرداخت همراه با گزینه تحویل را دارند. Shippo می خواهد ابزار تحویلی باشد که پلتفرم ها ارائه می دهند.

مدیر عامل شرکت گفت که پس از دریافت علاقه دریافتی از بازارها در حدود 18 ماه پیش، تیم او مجبور شد روی ایجاد یک API برای سرویس خود کار کند که به دیگران امکان می دهد خدمات Shippo را در بازار خود بپزند.

به گفته Behrens Wu، این معامله دارای یک جزء تقسیم درآمد است، اما با توجه به اینکه Shopify و سایر شرکای بالقوه سودهای زیادی را ارائه می دهند، ریاضیات می تواند برای Shippo خوب باشد. این به این دلیل است که سرویس آن با حجم بهتر می شود. هرچه بسته‌های بیشتری برای ارسال به Shippo کمک کند، می‌تواند معاملات بهتری را با شرکت‌های حمل‌ونقل در سراسر جهان انجام دهد. و اکنون راهی برای افزایش چشمگیر حجم کل آن وجود دارد که شاید توانایی آن در استخراج ارزش پولی از دنیای تحویل تجارت الکترونیک را بهبود بخشد.

ما باید چند ماه دیگر با شرکت بررسی کنیم تا ببینیم اوضاع چگونه پیش می رود، اما همه چیز صعودی تر به نظر می رسد.

Behrens Wu پس از توجه به گزارش ما در مورد رشد استارت‌آپ‌های مبتنی بر API برگشت. خوب، اکنون این شرکت یک API دارد که کلید مسیر رشد کلی آن است، تز ما معتبر است: SaaS خوب است، اما API ها می توانند یک مدل کسب و کار آینده نگر باشند.

اینسورتک: او هنوز نمرده است!

در مورد اسب های تاریخ مصرف گذشته زیاده روی نکنید، اما insurtech چند سال بالا و پایین داشت. از جمع آوری کمک های مالی بزرگ برای استارت آپ های غیر بیمه ای گرفته تا دلارهای کلان برای بازارهای بیمه، ما شاهد مجموعه ای از IPO ها بوده ایم که از زمان آغاز به کار نتوانسته اند ارزش خود را حفظ کنند. به هم ریخته بود.

به هر حال. این صرافی در اوایل سال جاری نوشت که علیرغم اخبار منفی زیادی در مورد برخی از مشهورترین نام‌ها در این بخش، سرمایه‌گذاری خطرپذیر در فناوری بیمه سال گذشته واقعاً قوی بود. قبلاً آنقدر داغ بود که ما سعی کردیم در اوایل سال 2020 بفهمیم “چرا سرمایه های خطرپذیر پول را به بازارهای بیمه می ریزند”.

خوب، سرمایه گذاری خطرپذیر هنوز روی آن است. این هفته، Policygenius اعلام کرد که یک دور 125 میلیون دلاری را تکمیل کرده است. نرم افزار این شرکت اساساً به مصرف کنندگان اجازه می دهد تا محصولات مختلف بیمه را به صورت آنلاین پیدا کرده و خریداری کنند. با توجه به اینکه بازار بیمه چقدر بزرگ است، جذب مردم به محصول مناسب یک تجارت بزرگ است. کمی شبیه ارزش اعتباری کارما، لعنت به آن، اگر بخواهید.

رقیب Policygenius Zebra آوریل گذشته 150 میلیون دلار برای مرجع جمع آوری کرد، بنابراین دور Policygenius جای تعجب نیست. اما این بر این واقعیت تأکید می کند که اخبار بازار عمومی می تواند به سرعت بخشیدن به بخش استارت آپ کمک کند، اما نمی تواند – به نظر می رسد – نمی تواند آن را از بین ببرد.