منو سایت

Apple TV + اولین سرویس پخش است که با “CODA” برنده اسکار بهترین فیلم شد.

 تاریخ انتشار :
/
  اخبار استارتاپ
Apple TV + اولین سرویس پخش است که با "CODA" برنده اسکار بهترین فیلم شد.

Apple TV + نتفلیکس را شکست داد و به اولین سرویس استریم تبدیل شد که برنده یک فیلم برنده اسکار با پیروزی Code شد.

تروی کوتسور بازیگر CODA نیز جایزه بهترین بازیگر نقش مکمل مرد را برای اولین بار به عنوان یک بازیگر ناشنوا و دومین بازیگر ناشنوا پس از همکار CODA مارلی متلین در سال 1986 برای فرزندان یک خدای کوچک برنده شد. سیان هدر فیلمنامه نویس و کارگردان برنده بهترین فیلمنامه اقتباسی شد.

سه جایزه اسکار CODA اولین جایزه برای Apple TV + است که در اواخر سال 2019 عرضه می شود.

طبق گزارش وال استریت ژورنال، اپل تقریباً 10 میلیون دلار برای کمپین اسکار خود برای «CODA» هزینه کرده است که داستان روبی (امیلیا جونز)، فرزند بزرگسالان ناشنوا (که عنوان فیلم از او گرفته شده است) را دنبال می کند. که قصد دارد به تجارت ماهیگیری خانواده اش بپیوندد اما به حرفه موسیقی کشیده شد.

اپل 25 میلیون دلار برای حقوق توزیع CODA پرداخت که در حال حاضر از Apple TV + پخش می شود و همچنین در سینماهای محدود پخش می شود. از دیگر رقبای این دسته می توان به قدرت سگ نتفلیکس اشاره کرد. نتفلیکس در سال های گذشته نامزدهای متعددی برای بهترین فیلم داشت، از جمله فیلم The Irishman به کارگردانی مارتین اسکورسیزی و روما به کارگردانی آلفونسو کوارون.

اگرچه نتفلیکس نتوانسته بزرگترین جایزه اسکار را تا کنون دریافت کند، در مجموع 116 نامزدی دریافت کرد و در 15 رشته دیگر از جمله بهترین کارگردان (کوارون برای روما و جین کمپیون برای “قدرت سگ”، بهترین نقش مکمل زن (لورا درن) برنده شد. در “داستان ازدواج”)، بهترین فیلم خارجی زبان (“رم”) و بهترین فیلم کوتاه انیمیشن (“اگر چیزی اتفاق بیفتد، دوستت دارم”).

نحوه اجرای استراتژی بازاریابی پیشرفته