منو سایت

  • خانه
  • اخبار استارتاپ
  • Automata در حال گسترش جاه طلبی های خود برای خودکارسازی آزمایشگاه با دور 50 مگابایت دلاری است

Automata در حال گسترش جاه طلبی های خود برای خودکارسازی آزمایشگاه با دور 50 مگابایت دلاری است

 تاریخ انتشار :
/
  اخبار استارتاپ
تصاویر پس زمینه از جولای 1401

آزمایشگاه‌های جهانی تحت فشار هستند تا آزمایش‌های بیشتری انجام دهند و مواد بیشتری را پردازش کنند، نه تنها به دلیل COVID، بلکه همچنین در بخش‌های رو به رشد بیوتکنولوژی و توسعه دارو – و اتوماسیون راه مطمئنی است. Automata که شروع به ساخت یک بازوی رباتیک برای انجام وظایف فردی کرد، در حال حاضر 50 میلیون دلار برای خودکارسازی کل فرآیندهای آزمایشگاهی از ابتدا تا انتها جمع آوری کرده است.

زمانی که آخرین بار در سال 2019 با Automata صحبت کردیم، این شرکت به تازگی 7.4 میلیون دلار در هر دور جمع آوری کرده است و بر توسعه و استقرار بازوی روباتیک خود Eva تمرکز کرده است که می تواند برای انواع وظایف رایج مورد استفاده قرار گیرد: جابجایی شیشه، ساختن نمونه های ساده، این چیز به عنوان چیزی اما آنها به زودی دریافتند که زندگی به عنوان ارائه‌دهنده ربات‌ها برای پروژه‌ها و آزمایشگاه‌های کوچک و بسیار فردی، یک مدل تجاری قابل دوام نیست.

“این کافی نیست که در یک مرحله با مشتری خود درگیر شوید – به عنوان مثال،” در اینجا مقرون به صرفه ترین نیروی کار در بازار است، موفقیت! “اگر شرکت ها یک یا دو ربات بخرند، چندین فرآیند را بهینه می کند، اما نحوه آن شرکت را متحول نمی کند. آثار. بنابراین در چند سال گذشته، ما به دنبال راه‌هایی برای تشویق پذیرش فناوری خود در مقیاسی بوده‌ایم که اهمیت دارد.»

آنها سه بازار عمده را که معتقد بودند در آستانه رونق اتوماسیون هستند شناسایی کردند: تشخیص، کشف دارو، و زیست شناسی مصنوعی (یعنی کشف و پرورش میکروب های طراحی شده خاص).

چیزی که شرکت در هنگام نصب چند صد بازوی Eva خود متوجه شد این بود که شرکت‌های این بخش‌ها «اتوماسیون جزئی» زیادی دارند. السید این را با ماشین ظرفشویی در آشپزخانه شما مقایسه می کند: دیگر مجبور نیستید ظروف را با دست بشویید، اما همچنان باید آن را بارگیری و تخلیه کنید، صابون اضافه کنید، تنظیمات را انتخاب کنید و غیره. مفید است، اما هنوز به طور کامل به نیروی انسانی متکی است.

محدودیت‌های اتوماسیون جزئی در طول همه‌گیری، زمانی که آزمایشگاه‌های آزمایش PCR با حداکثر ظرفیت کار می‌کردند و هنوز تقاضا را برآورده نمی‌کردند، برجسته شد. به طور مشابه، در توسعه دارو و بیوگرافی مصنوعی، ضرب‌الاجل‌ها از 5 تا 7 سال برای فرآیندهای خاص متغیر است، زیرا محدودیت شدیدی برای تعداد دفعات انجام یک فرآیند وجود دارد. با تغییر از اتوماسیون جزئی به اتوماسیون کامل، صرفه جویی زیادی در زمان و افزایش پهنای باند انجام می شود. اما با یک مشت دست رباتیک نمی شد این کار را انجام داد.

حصار آزمایشگاه اتوماتا با بازوی روباتیک ایوا در کنار آن.

حصار آزمایشگاه اتوماتا با بازوی روباتیک ایوا در کنار آن.

السید گفت: «ما مجبور بودیم یک پشته سخت افزاری کاملاً جدید بسازیم که امکان این نوع اتوماسیون را فراهم می کند. اواخر سال گذشته، آنها پلتفرم سخت افزاری جدید خود را به نام Automata Labs اعلام کردند، چیزی شبیه یک ظرف مدولار که برای عملکرد مداوم ماشین های داخل و توانایی انتقال نتایج به مرحله بعدی طراحی شده است. دسکتاپ واقعاً واحد استاندارد همه آزمایشگاه‌ها است، بنابراین اساساً یک آزمایشگاه کامل است که می‌تواند خودکار شود.

مشهودترین موفقیت این شرکت، مرکز آزمایش NHS است که در حال حاضر تا حد امکان خودکار است (به این معنی که مردم هنوز آنجا هستند، اما بیشتر کار به صورت رباتیک انجام می شود) و تاکنون بیش از یک میلیون نمونه را پردازش کرده است. السید خاطرنشان کرد که این تعداد زیاد است، اما مهمتر از آن، اتوماسیون زمان اجرا را به نصف کاهش می دهد، که، همانطور که می توانید تصور کنید، برای تست های حساس به زمان بسیار مهم است. این تا حد زیادی به این دلیل است که سطح اتوماسیون به پزشکان اجازه می دهد تا روبات ها را یک شبه کار کنند و می توانند نتایج آماده در صبح داشته باشند.

در شرایط آزمایشی، ضرب‌الاجل‌ها را می‌توان 25 تا 40 درصد کاهش داد، که قابل توجه است، اما ممکن است برای هر کسی که در مورد افزایش بهره‌وری در بخش‌هایی مانند تولید مطالعه کرده باشد، کم به نظر برسد. السید گفت که راه های دیگری نیز برای بهبود بیشتر این تعداد خاص وجود دارد، مانند “آزمایشگاه های خاموش روشنایی” که آزمایشگاه های سریع NHS را فعال کرده اند.

مدیرعامل مصطفی السید روی صندلی زیر لوگوی Automata نشسته است.

مصطفی السید مدیر اجرایی.

اما وی خاطرنشان کرد که بسیاری از محققین نیز نیاز جدی به دقت و تکرارپذیری دارند.

او گفت: «نیاز واضح و توصیفی برای این پایگاه‌های کاربری وجود داشت. کلیدی برای افزایش پهنای باند و در عین حال کاهش وظایف معمول آزمایشگاهی وجود دارد… اما یک مشکل تکراری نیز در آزمایشگاه‌ها وجود داشت که ما از آن اطلاعی نداشتیم. تیم ها مقالات علمی خود را منتشر می کنند، سپس سعی می کنند نتایج را بازتولید کنند و شکست می خورند، زیرا فرآیندها در آزمایشگاه بسیار دستی و متغیر هستند.”

بسیاری از جذابیت های اتوماسیون ردیابی و عملکرد سیستماتیک و خطاهای کمتر است. برای این منظور، Automata در حال سرمایه گذاری بر روی نرم افزاری برای مدیریت و مدیریت نرم افزارهای آزمایشگاهی و روبات های خود است.

السید گفت: “دانشمندان در این سازمان ها – به ویژه دانشمندان اتوماسیون آنها، این نقش در حال افزایش و آینده – آنچه آنها واقعاً می خواهند فرصتی است تا خودشان این سیستم ها را برنامه ریزی کنند و خودشان این غربالگری ها را طراحی کنند، به جای اینکه با ما تماس بگیرند.” همانطور که احتمالاً هر کسی که قبلاً با دانشمندان مذاکره کرده است می داند، بسیاری ترجیح می دهند به جای واگذاری کنترل به یک آژانس خارجی، به انجام کارها به روش قدیمی ادامه دهند. بنابراین ساختن سیستمی که برای استقرار و تنظیم توسط خدمه در محل طراحی شده باشد، تمرکز اصلی است.

او ادامه داد: «بیشتر آزمایشگاه‌هایی که سخت‌افزار ما را می‌پذیرند برای این راه‌حل‌های دیجیتالی برای پیکربندی یا استقرار یا اتصال اکوسیستم به سیستم داده‌شان به سراغ ما می‌آیند».

نسل جدیدی از سخت افزار، در آزمایش محدود با شرکا، اواخر امسال رونمایی خواهد شد و Automata نیز در حال آماده شدن برای جهش به بازارهای ایالات متحده و اروپا است. حجم عظیمی از استخدام، تولید، فروش، تعمیر و نگهداری و غیره که این گسترش نیاز دارد دلیلی است که شرکت این دور 50 مگابایتی را افزایش داد. این دور توسط Octopus Ventures رهبری شد که شامل Hummingbird، Latitude Ventures، ABB Technology Ventures، Isomer Capital، In-Q-Tel و دیگران بود.