Baidu, Pony.AI اولین مجوز تاکسی بدون راننده را در چین کسب کرد

Baidu, Pony.AI اولین مجوز تاکسی بدون راننده را در چین کسب کرد

به گفته این دو شرکت، غول اینترنتی چینی بایدو و شرکت خودروهای خودران Pony.ai مجوزهایی برای ارائه خدمات بدون راننده به مردم در جاده های باز در پکن دریافت کرده اند.

تا به امروز، بسیاری از شهرهای چین به شرکت‌های خودروهای خودران اجازه داده‌اند تا وسایل نقلیه خودران را بدون یک اپراتور ایمنی انسانی به جای راننده آزمایش کنند، اما این اولین باری است که شرکت‌ها اجازه دارند خدمات کامل بدون راننده را انجام دهند. با این حال، مجوز شرکت‌ها را ملزم می‌کند که یک اپراتور در صندلی سرنشین جلو داشته باشند، بنابراین مقررات به اندازه مجوزهای بدون مجوز در کالیفرنیا، که نیازی به افراد دیگری غیر از سرنشین در وسیله نقلیه ندارند، بالغ نیست.

به گفته سخنگوی بایدو، نه پونی و نه بایدو هنوز هزینه ای برای راننده دریافت نمی کنند، اگرچه هر دو شرکت در حال حاضر خدمات رباتیک تجاری را در ییژوانگ، پکن، که در غیر این صورت به عنوان منطقه نمایش خودکار سطح بالای خودکار پکن (BJHAD) شناخته می شود، ارائه می دهند. این منطقه 60 کیلومتر مربعی از پکن، محل سکونت حدود 300000 نفر، همچنین جایی است که خدمات بدون راننده بایدو و پونی در آن فعالیت کنند.

این خبر چند روز پس از آن منتشر می‌شود که پونی مجوز استفاده از تاکسی و هزینه سفر خودران در تگرگ در گوانگژو را دریافت کرد، که باید یک اپراتور ایمنی روی صندلی راننده باشد.

چین خانه بسیاری از شرکت‌های AV است که به دنبال تجاری‌سازی هستند، و از مراحل اصلی Baidu و Pony مشخص است که این کشور در حال پیشروی با مقررات است تا فناوری مستقل را به بازار عرضه کند.

مجوزهای صادر شده توسط دفتر مرکزی BJHAD به بایدو اجازه می دهد تا 10 وسیله نقلیه بدون راننده را در پکن مستقر کند که به ناوگان آپولو گو فعلی بایدو متشکل از حدود 100 خودرو در پایتخت در روز پنجشنبه بپیوندد. این شرکت گفت که قصد دارد 30 وسیله نقلیه بدون راننده دیگر را «در مرحله بعدی» اضافه کند.

خدمات پونی نیز از روز پنجشنبه با چهار وسیله نقلیه بدون راننده آغاز می شود، اما این شرکت اعلام کرد که امیدوار است در آینده توسعه یابد.

کاربران آپولو گو می توانند از ساعت 10 صبح تا 4 بعدازظهر از این برنامه استفاده کنند و مشتریان پونی می توانند از برنامه استارتاپ PonyPilot + برای سوار شدن از ساعت 9 صبح تا 5 بعد از ظهر استفاده کنند. به گفته پونی، صدها نقطه حمل و نقل از جمله ایستگاه‌های مترو، پارک‌ها، استادیوم‌ها، مناطق تجاری مرکزی و مناطق مسکونی در این منطقه وجود خواهد داشت.