منو سایت

Belong در حال ارائه 80 میلیون دلار برای تسکین درد اجاره ملک است

 تاریخ انتشار :
/
  اخبار استارتاپ
Belong در حال ارائه 80 میلیون دلار برای تسکین درد اجاره ملک است

از لحاظ تاریخی، رابطه بین صاحبخانه و مستأجر می تواند بحث برانگیز باشد.

در عین حال، تجربه مدیریت ملک و اجاره همیشه هموار نیست.

Belong، استارت آپی که با هدف مقابله با هر دو و در عین حال راهی برای صرفه جویی در مالکیت خانه به مستاجران، به تازگی 50 میلیون دلار سرمایه جمع آوری کرده و 30 میلیون دلار بدهی برای گسترش پیشنهادات و بازارهایی که به آن خدمات ارائه می دهد، ارائه کرده است. دیوار پنجم بودجه سرمایه را با حامیان بازگشته Battery Ventures، Andreessen Horowitz (a16z) و GGV Capital مدیریت می کند. اوون ساویر، یکی از بنیانگذاران و رئیس جمهور Belong، گفت که قبل از این دایره دیوار پنجم وجود داشت.

Belong که در سال 2019 توسط Ale Resnik، Savir و Tyler Infelise متولد آرژانتین تاسیس شد، یک بازار سه جانبه است که هم به مالکانی که صاحبخانه و هم مستأجر هستند خدمات ارائه می دهد.

از نقطه نظر صاحب خانه، Belong خدمات مدیریت خانه را ارائه می دهد که به اعتقاد او، داشتن خانه اجاره ای را آسان تر می کند. به عنوان مثال، اگر یک ملک اجاره‌ای نیاز به نوسازی داشته باشد، شرکت راه‌اندازی یک تیم تعمیر و نگهداری داخلی دارد که می‌تواند آن‌ها را از طرف صاحبخانه انجام دهد. همچنین ابزارهای مالی برای مدیریت سرمایه گذاری و همچنین اجاره تضمینی در اول هر ماه در اختیار صاحبان خانه قرار می دهد. همچنین به مالک کمک می کند تا ملک را تعمیر کند و آن را برای اجاره آماده کند.

از طرف مستاجر، بلنگ می‌گوید که سیستمی ایجاد کرده است که به آنها راهی می‌دهد تا خودشان مالکیت خانه را بسازند. به عنوان مثال، با هر بار پرداخت یک بار اجاره، ساکنان حدود 3٪ از قیمت اجاره را پس می گیرند که در حساب جمع می شود تا برای پیش پرداخت در هنگام خرید خانه استفاده شود – اما فقط در صورتی که برای خرید خانه استفاده شود. خانه از طریق پلت فرم آن . ببینید، این شرکت به عنوان دلال املاک نیز فعالیت می کند.

این ماموریت مشابه Divvy’s، تکشاخ proptech است، اما با مدلی متفاوت. Divvy که در آگوست گذشته 200 میلیون دلار کمک مالی به مبلغ تقریبی 2 میلیارد دلار جمع آوری کرد، از طرف مستاجرین خانه می خرد و به آنها کمک می کند تا صاحب خانه شوند.

طبق گفته رسنیک، کارآفرین سابق a16z که قبلاً سه استارت آپ دیگر را تأسیس کرده بود، Belong به نوبه خود با سایر پیشنهادها در این فضا تفاوت دارد زیرا با مدیریت دارایی سروکار دارد.

رسنیک گفت که مفهوم Belong از “دردی” الهام گرفته شده است که او و یکی از بنیانگذاران آن هنگام اجاره تجربه کردند.

او به تک‌کرانچ گفت: «ما به‌طور دردناکی از همه سختی‌هایی که مردم در هنگام اجاره خانه متحمل می‌شوند آگاه هستیم و چقدر سخت است که بتوانیم خانه‌ای را بپردازیم.»

در حین بررسی این مشکل، آنها به یک روند “نگران کننده” پی بردند که سرمایه گذاران نهادی بیشتری به طور فزاینده ای سهمی از بازار مسکن را در اختیار دارند.

رسنیک گفت: «ما کشف کرده‌ایم که چرا دیگر مالک خانه‌های فردی وجود ندارد، که می‌تواند یک مثبت خالص برای اقتصاد باشد. و ما متوجه شدیم که خرید خانه و مدیریت آن و انجام آن به روشی بدون استرس کار آسانی نیست.

Belong در حال ارائه 80 میلیون دلار برای تسکین درد اجاره ملک است

اعتبار تصویر: متعلق است

به زبان ساده، Belong می‌خواهد ساکنان را از وضعیت «شهروندان درجه دو» حذف کند و آنها را به مالکانی مرتبط کند که «می‌خواهند تجربه‌ای عالی به آن‌ها بدهند» در حالی که این مالکان کنترل را به شرکت تازه‌کار واگذار می‌کنند.

اگرچه رسنیک از افشای برآوردها یا ارقام درآمد خودداری کرد، اما او گفت که شرکت Belong مستقر در کالیفرنیا درآمد خود را در سال 2021 تقریباً دو برابر کرده است. با آخرین بودجه، در مجموع 95 میلیون دلار سهام جمع آوری کرده و 30 میلیون دلار بدهی ارائه کرده است. تا حالا.

به گفته رسنیک، این استارت آپ دارای جریان های درآمدی متفاوتی است. از یک طرف، صاحبان خانه 8 درصد از اجاره بهای جمع آوری شده توسط Belong را برای خدمات مدیریت خانه به پایان می پردازند. دارای زیرساخت پرداخت داخلی است تا مستاجرین از طریق پلتفرم پرداخت کنند تا پول به طور خودکار خارج شود. هر بار که پروژه راه اندازی یک ساکن را برای خانه استخدام می کند، آنها 6 درصد از اجاره بها را دریافت می کنند. همچنین به صاحبان خانه اجازه می دهد تا هرگونه تعمیر و نگهداری یا تعمیراتی را که باید در خانه انجام شود، تامین کنند.

امروز Belong در خلیج، کالیفرنیای جنوبی، میامی و منطقه سیاتل با یک تیم مهندسی منصوب به LatAm کار می کند که مایه افتخار Resnik است. در حال حاضر هزاران صاحب خانه و نزدیک به 7000 مستأجر در پلت فرم آن هستند. این شرکت به دنبال گسترش به بازارهای جدید با سرمایه جدید و همچنین استخدام بیشتر و تمرکز بر توسعه محصول است.

سرمایه گذار برجسته Fifth Wall در شرکت هایی سرمایه گذاری کرده است که به ساده سازی روند خرید و فروش خانه برای مصرف کنندگان کمک می کنند. اما شریک Dan Wenhold معتقد است Belong در حال پر کردن یک شکاف مهم بازار با ارائه فناوری خود است که به مشتریان پس از تبدیل شدن به مالک یا مستاجر در خدمت آنها است.

وی با اشاره به اینکه تمرکز بلنگ بر بخش خرده‌فروشی مالکان و مستاجران، «متمایزکننده کلیدی» است، گفت: «ما معتقدیم که مدل بلنگ در وهله اول، سطح آینده مسکن اجاره‌ای و مالکیت را بالا می‌برد.»

ونهولد به TechCrunch گفت: «این گروه‌ها به‌طور سنتی توسط مدیران دارایی آفلاین که از فناوری یا رویکرد فن‌آوری برای حل مشکل استفاده نمی‌کنند، مورد حمایت قرار می‌گیرند. “Belong با عملیات داخلی و متخصصان خدمات در هر بازاری که در آن فعالیت می کند، رویکردی جامع برای مدیریت املاک ارائه می دهد.”

به طور کلی، ما شاهد تعداد فزاینده ای از شرکت های متمرکز بر مستاجران هستیم. در اوایل این هفته، TechCrunch 25 میلیون دلار در Arrived Series A گزارش داد. این استارت‌آپ سرمایه خود را از Forerunner Ventures و Bezos Expeditions (صندوق سهام خصوصی جف بزوس) جمع‌آوری کرد تا به مردم این فرصت را بدهد تا سهام اجاره‌ای برای یک خانواده را با «بیشتر از کمتر از» خریداری کنند. 100 دلار

خبرنامه هفتگی فین‌تک من، The Interchange، در اول ماه مه راه‌اندازی می‌شود! ثبت نام اینجا تا آن را در صندوق ورودی خود دریافت کنید.

پیشرو، بزوس بازگشته است، یک شرکت تازه تاسیس که به شما امکان می دهد اجاره خانه های تک خانواده را با “کمتر از 100 دلار” خریداری کنید.