منو سایت

  • خانه
  • اخبار استارتاپ
  • BeReal: هیپ یا ضربه؟ آنچه در مورد برنامه اشتراک‌گذاری عکس Gen Z می‌دانید که به نمودارها صعود می‌کند

BeReal: هیپ یا ضربه؟ آنچه در مورد برنامه اشتراک‌گذاری عکس Gen Z می‌دانید که به نمودارها صعود می‌کند

 تاریخ انتشار :
/
  اخبار استارتاپ
BeReal: هیپ یا ضربه؟ آنچه در مورد برنامه اشتراک‌گذاری عکس Gen Z می‌دانید که به نمودارها صعود می‌کند

اپلیکیشنی به نام BeReal که توسط کارمندان سابق GoPro الکسیس برایات و کوین پروت تاسیس شد، در دسامبر 2019 راه اندازی شد تا از کاربران بخواهد پس از دریافت اعلان فشار، روزی یک بار یک عکس ویرایش نشده پست کنند. پس از دریافت سیگنال، کاربر تا 2 دقیقه فرصت دارد تا کاری را که انجام می دهد به اشتراک بگذارد و می تواند عکس های ارسال شده توسط دوستان خود را مشاهده کند.

استفاده از این برنامه آسان است، همزمان با گرفتن سلفی و عکس جلو – تجربه ای که یادآور خاطرات دوست داشتنی ما از برنامه عکس Frontback که مدت هاست گم شده است. (روحش شاد).

این شرکت توضیح می دهد که این تجربه به مصرف کنندگان این فرصت را می دهد که نشان دهند واقعاً چه کسی هستند.

این مفهوم به خودی خود کاملاً جدید نیست. علاوه بر استفاده از دوربین‌های دوگانه از Frontback، ایده مشابهی شامل اعلان‌های فشاری در میان موجی از برنامه‌ها که چند سال پیش تلاش می‌کردند کاربران اینستاگرام را تخلیه کنند، مطرح شد.

BeReal: هیپ یا ضربه؟ آنچه در مورد برنامه اشتراک‌گذاری عکس Gen Z می‌دانید که به نمودارها صعود می‌کند

اعتبار تصویر: واقعی باشد

اپلیکیشنی به نام Minutiae که در سال 2017 راه اندازی شد، به ایجاد همان مفهومی کمک کرد که BeReal اکنون از آن سود می برد: سیگنال هایی که به کاربران دستور می دهد از هر کاری که در حال حاضر انجام می دهند عکس بگیرند. مارتین آدولفسون، یکی از بنیانگذاران Minutiae اخیراً به TechCrunch شکایت کرد که BeReal “به طور جدی” از ایده او وام گرفته است، در حالی که بر صحت آن تأکید می کند، برای رنجش.

متأسفانه، ایده ها ثبت اختراع نیستند. در طول سال‌ها، برنامه‌ها و محصولات بسیاری را دیده‌ایم که تجربیات اجتماعی مشابهی را ارائه می‌دهند، که در آن تنها یکی از آنها در زمان خود به موفقیت بزرگی تبدیل می‌شود. Qik در مقابل Ustream.tv را ببینید. Gowalla v. Foursquare; Phhhoto v. Boomerang; We Heart It در مقابل Pinterest; یا، بهتر است، TikTok در برابر هر کس دیگری که سعی در شبیه سازی آن دارد.

علاوه بر این، در حالی که Minutiae به کاربران اجازه می دهد عکس های غریبه ها را در سراسر جهان مشاهده کنند، BeReal گروه هایی از دوستان واقعی را با وضوح بیشتری هدف قرار می دهد.

تقاضا برای اپلیکیشن‌های جدید اشتراک‌گذاری عکس در میان کاربران جوان‌تر وجود دارد که از تغییرات دائمی اینستاگرام، ویژگی‌های جدید آن مانند Reels و Shopping، و تولیدکنندگان محتوای بیش از حد شیک خسته شده‌اند. برنامه‌های دیگر مانند Minutiae و BeReal نیز تجربه‌های منحصربه‌فرد اشتراک‌گذاری عکس را در تلاش برای جذب کاربران از اینستاگرام با درجات مختلف موفقیت آزمایش می‌کنند.

Poparazzi – اپلیکیشنی که برچسب گذاری اینستاگرام را به یک پیش نیاز تبدیل کرد – چندی پیش با استفاده از یک سری هک رشد به بالای اپ استور منتقل شد. از آن زمان، محبوبیت آن کاهش یافته است و اکنون در رده عکس و ویدیو در اپ استور در ایالات متحده در رتبه 87 قرار دارد.

اپلیکیشن دیگری، Dispo، انتشار عکس‌های دیجیتالی شما را به تأخیر انداخت تا حس نوستالژیکی به آن‌ها بدهد، اما نسلی را هدف گرفت که هرگز نمی‌دانستند انتظار برای چاپ چگونه است. علاوه بر این، به اینستاگرام جدید بعدی تبدیل نشده است و اکنون در اپ استور رتبه 143 عکس و ویدیو را دارد.

BeReal: هیپ یا ضربه؟ آنچه در مورد برنامه اشتراک‌گذاری عکس Gen Z می‌دانید که به نمودارها صعود می‌کند

اعتبار تصویر: Apptopia

در همین حال، BeReal چندین سال است که وجود دارد. اما شرکت هوشمند اپلیکیشن Apptopia در اوایل این ماه اشاره کرد که 65 درصد از دانلودهای مادام العمر آن در سال 2022 رخ داده است و کاربران فعال ماهانه آن از ابتدای سال 315 درصد رشد داشته اند. امروز، این شرکت داده های به روز شده TechCrunch را ارائه کرد. مشخص شده است که BeReal از ابتدای سال 7.67 میلیون بارگیری را ثبت کرده است که نشان دهنده 74.5٪ از نصب های مادام العمر آن است. فرانسه (محل استقرار برنامه) و ایالات متحده به ترتیب با 20.5٪ و 19.7٪ سهم نصب پیشرو هستند.

این شرکت رشد را به ترکیبی از تبلیغات دهان به دهان، برنامه سفیر کالج BeReal و ویژگی‌های جدیدتر مانند WidgetMoji و RealMoji نسبت می‌دهد – اولی که دوستان شما را در ویجت صفحه اصلی قرار می‌دهد و دومی که به شما امکان می‌دهد با برچسب‌ها پاسخ دهید. مکالمات iMessage با این حال، این سطح از رشد سریع معمولاً شامل هزینه‌های بازاریابی یا تبلیغاتی می‌شود، نه صرفاً پذیرش ارگانیک، که یک افزایش آهسته‌تر و یک جهش شدید کمتر خواهد بود.

BeReal: هیپ یا ضربه؟ آنچه در مورد برنامه اشتراک‌گذاری عکس Gen Z می‌دانید که به نمودارها صعود می‌کند

اعتبار تصویر: Apptopia

BeReal بودجه خواهد داشت. اپلیکیشن a16z و Accel در سری A سال گذشته 30 میلیون دلار جمع آوری کرد. مطمئناً به نظر می رسد که او مقداری از این پول را در استفاده سرمایه گذاری کرده است.

و همانطور که مشخص است، حداقل بخشی از رشد BeReal برای ساخت این برنامه انجام شده است دیدن انگار که یک حمله ویروسی باشد. دانشجویان کالج در مقاله دانشجویی براون گفتند که BeReal برای هر ارجاع 30 دلار و برای دانلود یک برنامه بررسی 50 دلار به آنها پرداخت کرد. آنها گفتند که دانش آموزان پول را از طریق PayPal یا Venmo دریافت خواهند کرد. بر اساس گزارشی از مقاله دانشجویی دانشگاه رایس، سایر سفیران دانشجو رویدادهایی را سازماندهی کردند و جوایزی مانند بوبای رایگان را برای جذب کاربران جدید اعطا کردند.

طبق وب سایت BeReal، برنامه سفیران فعلی از ژانویه تا ژوئن 2022 اجرا می شود. (BeReal از صحبت با TechCrunch خودداری کرد و گفت که آنها “برای رسانه ها آماده نیستند.” [sic].»)

در واقع، هیچ مشکلی با به دست آوردن کاربران پولی وجود ندارد – اکوسیستم برنامه در نهایت اینگونه کار می کند. علاوه بر این، برخی از مصرف کنندگان پولی متعهد و وفادار می شوند. این هدف است!

BeReal تاکنون در این مدل موفق بوده است: Apptopia می گوید تعداد کاربران فعال روزانه در زمان نگارش این مقاله به 2.93 میلیون نفر رسیده است.

همچنین دارای امتیاز 4.8 برای نزدیک به 22000 نظر کاربر در اپ استور و امتیاز 4.5 برای نزدیک به 15000 بررسی در گوگل پلی است. این برنامه شماره 4 به طور کلی در فروشگاه App در ایالات متحده در حال حاضر است.

با این حال، دیدن برنامه هایی که در خرید نصب و نوشتن نظرات پنج ستاره دخیل هستند، کمی خسته کننده است. قطعا به عنوان اسباب بازی مورد علاقه جدید ژنرال Z، در مقالاتی که رشد برنامه را ارگانیک توصیف می کند. ممکن است در اینجا علاقه شفاهی وجود داشته باشد، اما این علاقه با نصب برنامه های قدیمی خوب و پولی ترکیب شده است.

در روزهای اولیه اپ استور، کانال های مستقیم بیشتری برای این نوع قیف برداشت وجود داشت، تا اینکه اپل به شرکت هایی که رشد آنها را “خرید” می کردند، اعتصاب کرد. اما این تنها منجر به تلاش‌های بیشتر پشت صحنه برای جذب مصرف‌کنندگان پولی شده است. امروزه علاوه بر کانال های سنتی – مانند تبلیغات آنلاین / تبلیغات اجتماعی، بیلبوردها، تلویزیون و غیره. – ما چیزهایی مانند TikToks “ویروسی” را می بینیم که در واقع معاملات بازاریابی افشا نشده برای تأثیرگذاران بودند. یا مانند BeReal، سفیران کالج برای تبلیغ یک برنامه هدف جمعیتی غرامت دریافت می کنند.

اگر نویز برنامه را در مقابل کاربرانی قرار دهد که در نهایت مجذوب این تجربه شده‌اند و با آن باقی می‌مانند، مورد دوم واقعاً می‌تواند کار کند.

BeReal احتمالاً سوخت زیادی برای جذب مصرف کنندگان دارد. و از آنجایی که ترفند او شامل روشن کردن اعلان‌های فشاری است، می‌تواند کاربران وفادار خود را در طول زمان حفظ کند. اما راه درازی در پیش دارد تا ثابت کند می‌تواند بخشی از چرخش روزانه کاربران باشد – چیزی که ما نمی‌دانیم تا زمانی که تلاش‌های خرید پولی کندتر شود و برنامه به حال خود در رقابت رها شود.

با این حال، ما باید URL دانلود BeReal را دوست داشته باشیم: این bere.al/downloadthedamnthing است.

باشه چرا که نه!