منو سایت

Better Origin با کمک حشرات ضایعات غذا را به خوراک حیوانات تبدیل می کند

 تاریخ انتشار :
/
  اخبار استارتاپ
Better Origin با کمک حشرات ضایعات غذا را به خوراک حیوانات تبدیل می کند

یک ظرف تحویل بگیرید، بخشی از هوش مصنوعی و یک قایق با سربازان سیاه‌پوست اضافه کنید، کوه کوچکی از ضایعات غذا را جمع کنید، سرمایه‌گذاری 16 میلیون دلاری از Balderton Capital را بپاشید، و با بازبین‌های میشلین تماس بگیرید، زیرا اوم، شما یک غذای خوشمزه آماده کرده‌اید. به نام Better Origin. این شرکت از آنچه «مینی مزارع» می‌نامد استفاده می‌کند که میوه‌ها و سبزیجات تاریخ مصرف گذشته را به لقمه‌های خوشمزه تبدیل می‌کند که می‌تواند به عنوان خوراک حیوانات استفاده شود.

«من یک مهندس هستم و به تازگی صنعت نفت و گاز را ترک کرده ام. من مدرک کارشناسی ارشد خود را در رشته مهندسی پایدار در کمبریج شروع کردم، به امید اینکه بتوانم در چنین چیزی مشارکت کنم. همیشه فکر می کردم زندگی ام را وقف چیزی کنم. من خیلی ترجیح می دهم کاری انجام دهم که معنادار و تاثیرگذار باشد و بتواند تغییر ایجاد کند. امسال در مسابقات زیادی پیرامون کارآفرینی، به ویژه در مورد پایداری شرکت کردم. در آنجا با هم بنیانگذارم که زیست شناس است آشنا شدم. آنها یک مشکل را به ما داده اند که باید آن را حل کنیم: هدر دادن غذا و ارائه راه های هوشمندانه تر برای مقابله با آن، “فوتیس فوتیادیس، مدیرعامل و یکی از بنیانگذاران Better Origin می گوید. «ما کار روی این موضوع را پنج سال پیش شروع کردیم. همه چیز بسیار و با هدف و کل ماموریت شرکت توسعه یافته است. من معتقدم که نسل ما باید یکی از بزرگ‌ترین چالش‌ها را حل کند، «چگونه می‌توانیم غذا تولید کنیم تا مردم را به روشی پایدار و ایمن تغذیه کنیم؟» یکی از بزرگ‌ترین چالش‌ها برای دستیابی به این، جهانی‌سازی است. و منظور من از آن این است که ما چنین زنجیره تامین غذایی جهانی داریم که از نظر ساختاری شکسته شده است زیرا پایدار نیست.

این شرکت بیان می‌کند که تقریباً هر محصولی را که می‌خواهید می‌توانید در سوپرمارکت انتخاب کنید، و تولید داخلی بسیار کمی است.

فوتیادیس شکایت می کند: «حتی چیزهایی که ما محلی می دانیم هم نیستند. “بیشتر دانه هایی که از جوجه ها تغذیه می کنند از آمریکای جنوبی می آیند. بنابراین این دو مشکل بزرگ ایجاد می کند: شما باید چیزها را در فواصل بسیار طولانی بفرستید که برای محیط زیست بسیار مضر است.

با توجه به پس‌زمینه دنیایی که بایدن، رئیس‌جمهور ایالات متحده پیشنهاد می‌کند که ما به دلیل حمله روسیه به اوکراین با کمبود مواد غذایی مواجه هستیم، بسیار واضح است که منابع غذایی آن‌طور که باید پایدار نیست. Better Origin معتقد است که حداقل بخشی از راه حل را دارد.

«به همین دلیل است برای محلی کردن زنجیره تامین مواد غذایی و ما به یک ماده جدید برای انجام این کار نیاز داریم. اعتقاد ما این است که استفاده از ضایعات غذایی این ماده جدید است. ضایعات مواد غذایی در همه جا یافت می شود. محلی است و دارای بسیاری از مواد مغذی پنهان است. فوتیادیس توضیح می‌دهد که فناوری ما می‌تواند انواع زباله‌ها را ببرد و به غذا تبدیل کند. ما کارخانه های خودکاری برای کانتینرهای حمل و نقل ساخته ایم. ضایعات غذا را در یک انتهای آن قرار می دهید و از حشرات تغذیه می کنید. حشرات رشد می کنند و شما این حشرات را از حیوانات تغذیه می کنید. از آنجایی که این سیستم ها در کانتینرهای حمل و نقل هستند، می توانند در هر بخشی از زنجیره تامین مستقر شوند.

به طور خلاصه، فرض شرکت انتقال تولید خوراک به مزارع مصرف کننده مواد غذایی است. این باعث کاهش هزینه مصرف خوراک و کاهش انتشار گازهای گلخانه ای می شود و در عین حال بهره وری کشاورز را افزایش می دهد. دور سرمایه 16 میلیون دلاری توسط سرمایه گذاران کهنه کار از بریتانیا، Balderton Capital رهبری شد و برای کمک به شرکت در رشد تیم خود و رشد بین المللی استفاده خواهد شد. سرمایه گذاران موجود Fly Ventures و Metavallon VC نیز شرکت کردند.

Better Origin از طریق مزارع مینی حشرات غیرمتمرکز با نیروی هوش مصنوعی، ضایعات غذایی محلی را از سوپرمارکت‌ها می‌گیرد و آن را به خوراک دام با کیفیت بالا و پایدار تبدیل می‌کند. مزارع حشرات او در ظروف شرایطی را در طبیعت ایجاد می کند که در آن غذا توسط حشرات خورده می شود و به مواد مغذی ضروری برای رشد سایر حیوانات تبدیل می شود. Better Origin با استفاده از هوش مصنوعی و اتوماسیون برای ایجاد محیط بهینه برای شکوفایی این چرخه، لاروهایی از سربازان سیاه پوست تولید می کند که می توانند از حیوانات مزرعه تغذیه کنند. دوربین ها، بینایی کامپیوتر و سنسورها شرایط را در هر مینی مزرعه نظارت می کنند تا مطمئن شوند که برای تولید بهینه هستند.

در دسامبر، Better Origin قراردادی را برای تامین 10 مزرعه کوچک حشرات برای تغذیه جوجه ها در مزارع تخم مرغ غول پیکر Morrisons در یک سوپرمارکت بریتانیا امضا کرد. این شرکت معتقد است که در مسیر صرفه جویی 5700 تن دی اکسید کربن است2 انتشار در سال

“فوتیس، میها [Pipan, CSO] Surangha Chandratilake، شریک عمومی Balderton Capital گفت و تیم Better Origin در حال کار برای تغییر اساسی زنجیره غذایی شکسته ما به نفع همه هستند. «تغییر آب و هوا، همه‌گیری، تنش‌های سیاسی و افزایش جمعیت بارها و بارها نشان داده‌اند که سیستم‌های فعلی ما چقدر شکننده هستند. آنها همچنین نشان دادند که چگونه کشاورزی در حال حاضر چالش های ما را تشدید می کند و تصمیمات تاکنون منجر به تغییر عمده فروشی مورد نیاز ما نشده است. Better Origin رویکرد جدیدی را معرفی می‌کند و ما معتقدیم که می‌تواند تأثیری دگرگون کننده بر سیستم‌های غذایی و کشاورزی داشته باشد.

این شرکت در حال حاضر پنج مزرعه کوچک دارد، اما قصد دارد در سال آینده به سرعت رشد کند.

وی گفت: امیدوارم اگر چیزی طبق برنامه پیش برود تا چند ماه آینده 20 عدد سفارش دهیم. Fotiadis، بلندپروازی های رشد شرکت را تشریح کرد.