منو سایت

  • خانه
  • اخبار استارتاپ
  • Blidz، شبیه سازی اروپایی Pinduoduo، 6.6 میلیون دلار برای گسترش برنامه خرید اجتماعی خود جمع آوری می کند.

Blidz، شبیه سازی اروپایی Pinduoduo، 6.6 میلیون دلار برای گسترش برنامه خرید اجتماعی خود جمع آوری می کند.

 تاریخ انتشار :
/
  اخبار استارتاپ
Blidz، شبیه سازی اروپایی Pinduoduo، 6.6 میلیون دلار برای گسترش برنامه خرید اجتماعی خود جمع آوری می کند.

گیمیفیکیشن و قلاب‌های اجتماعی امروزه به سنگ بنای هر دسته از برنامه‌های کاربردی مصرف‌کننده تبدیل شده‌اند، و امروزه یکی که از آن‌ها برای ایجاد یک پلتفرم تجارت الکترونیک جدید استفاده می‌کند، اروپا است و یک حلقه شروع را برای تقویت رشد خود اعلام می‌کند. Blidz – یک برنامه خرید اجتماعی که تخفیف‌های بزرگی را ارائه می‌کند (بسیاری از کالاها در دسته‌هایی مانند جواهرات، لباس‌ها و ابزارها فقط 0.99 دلار در آنجا به فروش می‌رسند) برای کالاها بر اساس تعداد افرادی که برای خرید آنها گرد هم می‌آیند، و سپس مجموعه‌ای از بازی‌ها را به مشتریان ارائه می‌دهد. علاوه بر همه چیز برای باز کردن معاملات بیشتر – 6 میلیون یورو (6.6 میلیون دلار به قیمت امروز) در دور اولیه بودجه پس از مشاهده رشد اولیه آن به 50000 کاربر در ماه افزایش یافت.

جنرال کاتالیست – یکی از گروهی از سرمایه‌گذاران خطرپذیر ایالات متحده که در سال‌های اخیر بر حمایت از استارت‌آپ‌های خارج از اروپا تمرکز کرده‌اند – و European VC Peak به طور مشترک پیشتاز هستند. D4 Ventures، Fabric Ventures، آزمایشگاه اف جی و یک حامی قبلی IPR.VC نیز به همراه چند نفر درگیر است: Youngme Moon (استاد هاروارد که بر اقتصاد دیجیتال تمرکز می کند)، کریستوفر نورث (مدیر عامل قدیمی آمازون، اکنون عمدتاً یک سرمایه گذار) و Don Hoang (مدیر عامل سابق Uber و Revout).

اگر شما au fait با توجه به دنیای خرید اجتماعی و توضیحات Blidz برای شما کمی ناآشنا به نظر می رسد، این ممکن است به این دلیل باشد که تا حد زیادی شبیه سازی شده است، به ویژه از Pinduoduo، اپلیکیشن خرید اجتماعی بسیار موفق چین، که مدیر عامل Lasse Dirks، شرکت Blidz -که با مارکوس هاورینن (CPTO) تأسیس شد، به عنوان الهام‌بخش مستقیم ذکر شده است.

او روز گذشته در مصاحبه ای اساسی به من گفت: “ما روند Pinduoduo را دیدیم، نحوه کار این مدل را آموختیم، آن را ساختیم و کمی بیش از یک سال پیش راه اندازی کردیم.”

ثروت و چالش های Pinduoduo کتاب هایی هستند که ارزش بررسی Blidz را دارند: پلتفرم چینی در حال حاضر دارای ارزش بازاری نزدیک به 60 میلیارد دلار (فهرست شده توسط نزدک در ایالات متحده) و نزدیک به 870 میلیون خریدار فعال است. – اگرچه رشد اخیر به دلیل رقابت بیشتر کند شده است. و عملکرد ضعیف تر اقتصاد چین در کل. این نشان دهنده پتانسیل های زیادی برای بلیدز است، اما برخی از مشکلات مشابه با رشد در دراز مدت را نشان می دهد.

با این حال، چالش های بلندمدت در حال حاضر برای یک شرکت تازه تاسیس که تنها یک سال از عمر آن می گذرد، دور از ذهن به نظر می رسد. مانند کالین هوانگ، بنیانگذار Pinduoduo، دیرکس به من می گوید که فرصتی برای ارائه یک پیشنهاد متفاوت در بازاری خارج از سلطه آمازون، نه فقط رویکرد آمازون به تجارت الکترونیک، که اساساً توسط سایر پلتفرم های بازار تکرار شده است (ساخت برای مقیاس با تعداد زیادی SKU، بهینه سازی در مورد سفارشی سازی، جستجو و تبلیغات برای ارائه محصولات به خریداران بالقوه، بهبود حاشیه ها با ارائه محصولات خود به همراه این موارد و / یا سایر صرفه های لجستیکی در مقیاس).

دیرکس گفت: “چشم انداز ما این است که مصرف کنندگان غربی را آزاد کنیم.” ما می خواهیم به مصرف کنندگان غربی خرید بهتر و ارزان تری ارائه دهیم.»

به گفته وی، این پیشنهاد از دو جهت بررسی می شود. اول، این در مورد تجربه جلویی است. با استفاده از گیمیفیکیشن (در حال حاضر چهار بازی Blidz وجود دارد و تعداد بیشتری نیز وجود خواهد داشت)، Blidz همچنین از قلاب‌های اجتماعی استفاده می‌کند (معامله خود را در جدول زمانی و پیام‌های خود به دوستان و گروه‌ها به اشتراک بگذارید!) به ترتیب برای جذب کاربران با ایجاد بازی‌های خود. اثر شبکه خود، محصولات افرادی را که می‌شناسید از طریق کانال‌های اجتماعی دیگر توصیه می‌کند و افراد را جذب خرید کالا می‌کند، ببینید چند نفر دیگر نیز آن‌ها را می‌خرند و در نتیجه قیمت کاهش می‌یابد.

(این در واقع ترفندی بود که در روزهای قبل از اینترنت استفاده می شد، که در ابتدا توسط برنامه های تلویزیونی زنده برای خرید در خانه معرفی شد، جایی که مردم برای خرید کالا تماس می گرفتند.)

دوم، انتخابی است که بلیدز، مانند پیندودو قبل از آن، در ازای فروش بیشتر کالا، حاشیه فروش بسیار کمتری را می پذیرد.

ترجمه این موضوع به چشم انداز اینترنت امروزی در مناطقی مانند اروپا و ایالات متحده دردسرساز بوده است، زیرا در حال حاضر بازار از تنوع کمی برخوردار است.

شصت درصد تجارت الکترونیک در اروپا امروز تحت سلطه آمازون است و به دنبال آن صف طولانی دیگری مانند آن قرار دارد. ما معتقدیم انحصار در استخراج قیمت ها وجود دارد. در نهایت، این چشم انداز این شرکت است که به مصرف کنندگان غربی خرید بهتر و ارزان تری ارائه دهد.”

او گفت که راه حل این است که حاشیه بسیار کمتری را برای کالاهای فروخته شده بپذیریم و صرفاً تلاش کنیم تا تعداد بیشتری از آنها را بفروشیم تا تفاوت را جبران کنیم و سپس کمی. او گفت که Pinduoduo چین، گاهی اوقات تنها 0.5٪ تخفیف در فروش اعمال می کند. برای مثال، این تفاوت در مقایسه با Wish 60 برابر است.

چین نقش کلیدی دیگری را برای این شرکت ایفا می کند، فراتر از اینکه بازاری باشد که پلتفرم الهام بخش Blidz را به وجود آورد: این کشور همچنین یک بازیگر کلیدی در زنجیره تامین کالاهای فروخته شده به Blidz است. این تجارت واقعی برای شماست: در حالی که قطعاً نشانه‌هایی وجود دارد که برخی از شرکت‌های نوپا در حال ساخت مدل‌های کسب‌وکار هستند که به تولید و تولید بیشتر کالاها نزدیک‌تر به کالاهایی که خرید می‌کنند، می‌افزایند، چین یک تامین‌کننده حیاتی برای بازار مصرف گسترده‌تر باقی می‌ماند و خواهد بود. برای مدت طولانی

ما در حال ساخت یک زنجیره تامین در چین هستیم، جایی که تیمی از پسران سابق Wish داریم. آنها این را برای ما می سازند، “درکس گفت. بحث خرید کالای ارزان نیست، بلکه استفاده از نسل جدیدتری از محصولاتی است که از کارخانه‌های داخل کشور بیرون می‌آیند که به همان اندازه خوب و بعضاً بهتر از میانگین پیشنهادی هستند. سپس آنها را به صورت عمده خرید، در مفهومی که او آن را “کیفیت-قیمت” توصیف کرد.

ما نمی خواهیم با هر تامین کننده ای کار کنیم. ما می خواهیم با یک شماره انتخاب شده کار کنیم. او گفت که به نظر می رسد محدودیت عرضه به بلیدز قدرت چانه زنی بهتری می دهد. «آنها منتظرند تا سوار شوند. وی با اشاره به حس مد چینی که از ارتباط مستقیم خود با تولیدکنندگان پوشاک و لوازم جانبی برای اطمینان از سطح بالاتر کیفیت استفاده می‌کند، افزود: چشم‌انداز نهایی شین بودن در این فضا است و سپس این کالاها را مستقیماً به مصرف‌کنندگان می‌فروشد. خودم.

فضای خرید اجتماعی مملو از شرکت‌های بسیاری است که شبیه کشتی‌های موشکی بودند، فقط موتورهایشان را قبل از رسیدن به مدارهای طولانی و استراتوسفر خاموش کردند. دیرکس معتقد نیست که Pinduoduo و اکنون Blidz با اینها قابل مقایسه هستند. او گفت: «ما معتقد نیستیم که Groupon یا LivingSocial تا به این حد اجتماعی بوده باشند، زیرا آنها هرگز از گرافیک اجتماعی واقعی مردم در رویکردهای فروش خود استفاده نکردند. آنها همچنین بیشتر بر تجربه متمرکز هستند تا محصولات موجود در DNA خود، حتی اگر تجارت کالای Groupon اخیراً تا حدودی تغییر کرده باشد.

پتانسیل در اینجا برای ساخت این مدل در بازارهای بیشتر و احتمالاً جمع آوری تغییرات محلی بیشتر در طول مسیر و جمع آوری آنچه که به نظر می رسد پایگاهی از مشتریان وفادار بوده است، با هم، برای فروش این ایده به بهترین سرمایه گذارانی که مایل به امتحان آن بودند کافی بود. .

آدام والکین، دکترای عمومی کاتالیست، در بیانیه ای گفت: تیم موسس Blidz بینش های منحصر به فردی در مورد تکامل تجارت آنلاین دارد. آنها با ترکیب رسانه های اجتماعی، بازی و خرید در یک پلتفرم سرگرم کننده مبتنی بر داده و استفاده آسان، یک تجربه مشتری جدید در غرب ایجاد می کنند. ما هیجان زده هستیم که ببینیم چه چیزی از این تیم با استعداد بیرون خواهد آمد.”