Boldstart Ventures دو صندوق جدید برای پیوستن به تیم ها با یک ایده و کمی بیشتر دارد

Boldstart Ventures دو صندوق جدید برای پیوستن به تیم ها با یک ایده و کمی بیشتر دارد

Boldstart Ventures، یک شرکت نوپا و در مراحل اولیه که به عنوان “شریک روز اول برای بنیانگذاران توسعه دهندگان، زیرساخت های رمزنگاری و SaaS” به بازار عرضه شده است، تقریبا 14 ماه پس از اعلام دو صندوق آخر خود، دو صندوق جدید را تعطیل کرد.

این شرکت – که در نیویورک با یک صندوق مفهومی 1 میلیون دلاری در سال 2010 شروع به کار کرد – ششمین صندوق شاخص خود را با 192.2 میلیون دلار بسته است. همچنین صندوق فرصت سوم خود را برای حمایت از شرکت های جدا شده با 175 میلیون دلار تعهد سرمایه بسته است.

در اوایل سال گذشته، Boldstart با 155 میلیون دلار تعهد سرمایه برای پنجمین صندوق اصلی خود و 75 میلیون دلار برای صندوق فرصت دوم خود بسته شد، بنابراین جدیدترین وسیله نقلیه آن در مرحله بعدی به ویژه گام بزرگی است. با توجه به اینکه برخی از فعال‌ترین سرمایه‌گذاران متأخر در صنعت، از جمله سافت‌بانک و تایگر گلوبال، در حال حاضر چک‌های کمتر و کمتری می‌نویسند، این نیز در زمان خوبی اتفاق می‌افتد. (هر چه رقابت برای معاملات در مرحله آخر کمتر باشد، شرایط معامله کمتر درخشان است و زمان بیشتری برای بررسی دقیق، ید یادا.)

در غیر این صورت، چیز زیادی تغییر نکرده است، به جز جابجایی یکی از بنیانگذاران Ed Sim به میامی، که با توجه به اینکه تمرکز اولیه Boldstart عمدتاً منطقه ای بود، از جمله تمرکز بر نیویورک و استعدادهای کانادایی که بودجه کافی ندارند، قابل توجه است. (شرکت در شمال فعال است.) گفته می شود که شرکت همچنان چک های 250000 دلاری خواهد نوشت. همچنین آماده سرمایه گذاری تا سقف 30 میلیون دلار در یک شرکت پرتفوی است.

برخی از معروف‌ترین معاملات او تا به امروز عبارتند از Snyk، شرکتی که به توسعه‌دهندگان کمک می‌کند تا از منبع باز استفاده کنند و ایمن بمانند، ارزش آن در پاییز گذشته 8.5 میلیارد دلار بود. Blockdaemon، یک شرکت زیرساخت بلاک چین به ارزش 3.25 میلیارد دلار در اوایل سال جاری؛ و پلتفرم اطلاعاتی BigID که در سال گذشته توسط سرمایه گذاران آن 1.25 میلیارد دلار ارزش گذاری شد. Boldstart همچنین یکی از اولین سرمایه‌گذاران در Kustomer بود، استارت‌آپی که در پلتفرم‌های خدمات مشتری و ربات‌های چت تخصص دارد و فیس‌بوک در نوامبر 2020 آن را به مبلغ 1 میلیارد دلار خریداری کرد.

ما هفته گذشته با سیم در مورد بازارهایی که به گفته او در حال حاضر “تند و زننده” هستند صحبت کردیم. وی در عین حال افزود: من به چیزهایی فکر می کنم [had grown] کمی بیش از حد درخشان است.”

او به ما گفت که از جمله تحولات جدیدتری که مشاهده کرده ضرب الاجل ها هستند، به ویژه در مرحله بعدی. او گفت که شرایطی را برای ترجیح انحلال ۲ برابری در یک دایره قابل توجه درج می‌کند، به این معنی که سرمایه‌گذاران در ازای سرمایه‌شان می‌خواهند دو برابر سرمایه سرمایه‌گذاری‌شده‌شان در سناریوی خروج تضمین شود – قبل از اینکه دیگران پرداخت کنند.

در واقع، مانند بسیاری از سرمایه‌گذاران خطرپذیر امروز، Boldstart فعالانه به استارت‌آپ‌های خود توصیه می‌کند که در پول خود صرفه‌جویی کنند تا مجبور نباشند شرایطی را بپذیرند که می‌تواند در آینده به آنها آسیب برساند. بنیانگذاران ممکن است با دیدن این موضوع شوکه شوند، زیرا از یک طرف [they’re thinking]”من پول جمع کردم. سیمز گفت: من از ارزیابی خود حمایت کردم. “واقعیت این است که اگر دو برابر اولویت انحلال را انتخاب کنید، حفظ رتبه شما عالی نیست [to do it]او ادامه می دهد: “اگر این کار را انجام دهید، “تحت سناریوهای خاصی”، او ادامه می دهد، “یک پنی هم به دست نمی آورید.”