منو سایت

Brilliant Planet مزارع جلبک را برای استخراج کربن از هوا راه اندازی می کند

 تاریخ انتشار :
/
  اخبار استارتاپ
Brilliant Planet مزارع جلبک را برای استخراج کربن از هوا راه اندازی می کند

مطمئناً، می‌توانید دستگاه‌های کربن‌زدایی هوا را راه‌اندازی کنید، اما چه چیز خنده‌داری در مورد دعوت از مادر طبیعت برای انجام این کار برای شما وجود دارد؟ Brilliant Planet دقیقاً این کار را انجام می دهد: با استفاده از آب دریا و بازتولید شرایط رشد عالی برای شکوفه جلبک ها، این شرکت شرایط عالی را برای جذب کربن ارزان ایجاد کرده است.

“شاید شما آنهایی را دیده باشید که گزارش IPCC دیروز منتشر شد – اگر گزارش IPCC را بخوانید، می دانید که ما نقطه ای را از دست داده ایم که می توانیم رفتار شما را تغییر دهیم و فقط CO را کاهش دهیم.2 خروج ما باید کربن را از اتمسفر حذف کنیم، کربنی که قبلاً در آنجا قرار داده ایم. وجود راه های دیگری برای حفظ جو در جو در سطوح قابل کنترل به منظور محدود کردن گرمایش جهانی بسیار مهم است. آدام تیلور، مدیر عامل Brilliant Planet، در مصاحبه ای با TechCrunch، می گوید: در حالت ایده آل، ما فقط رفتار خود را تغییر می دهیم، همه چیز را فوراً برق می دهیم، اما این فقط زمان می برد.

و این دقیقاً همان کاری است که Brilliant Planet انجام می دهد – با استفاده از جلبک. این شرکت معتقد است که بخش های زیادی برای کاهش کربن وجود دارد – حفاظت از جنگل و غیره. – اما چالش هایی پیرامون این موضوع وجود دارد. مخصوصا در حدود قیمت او می خواهد قیمت یک تن دی اکسید کربن حذف شده از جو را به قیمت زیر 50 دلار برساند.

Brilliant Planet قدرت جلبک ها را به عنوان یک روش مقرون به صرفه برای جذب دائمی و کمی کربن در مقیاس گیگاتونیک باز می کند. فرآیندهای نوآورانه این شرکت اجازه می دهد تا مقادیر عظیمی از ریزجلبک ها در سیستم های حوضچه های باز در زمین های بیابانی ساحلی رشد کنند. این امر بدون استفاده از آب شیرین، با استفاده از یک فرآیند طبیعی که به سلامت اقیانوس ها و هوا کمک می کند، به دست می آید.

این فرآیند اساساً از انرژی خورشیدی تأمین می شود – زیرا جلبک ها به طور مؤثری توسط خورشید انرژی می گیرند – اما همچنین باید پمپ هایی را برای حرکت آب دریا راه اندازی کند. روش او دو مزیت دارد. برخلاف برخی دیگر از رقبا، مدیرعامل بسیار مراقب است که نام او در صورتجلسه ذکر نشود، شرکت از آب شیرین در فرآیند خود استفاده نمی کند و همچنین این فرآیند به اسیدی کردن آب اقیانوسی که استفاده می کند کمک می کند.

ما باید مقدار زیادی آب دریا را حمل کنیم و این انرژی مصرف می کند، اما ما کارهای طراحی زیادی انجام داده ایم تا سیستم را با انرژی بسیار کارآمد اجرا کنیم. بنابراین گرانش از بیشتر سیستم از یک دریاچه به دریاچه دیگر عبور می کند. ما با دانشگاه ساوتهمپتون برای بهینه سازی هر جنبه ای از چرخ های پارویی و دریاچه ها همکاری کرده ایم. تیلور توضیح می‌دهد که زمان و تلاش زیادی برای به حداقل رساندن این هزینه انرژی صرف شده است، اما ما باید اساساً آب را از سطح اقیانوس به چند متر بالاتر از سطح دریا ببریم. «در فرآیندی که انجام می دهیم، این آب اقیانوس را اکسید زدایی می کنیم. بنابراین به ازای هر واحد آب اقیانوسی که وارد می‌کنیم، معادل پنج واحد آب اقیانوس‌ها را اکسیدزدایی می‌کنیم تا به سطوح قبل از صنعتی شدن برگردیم.

14 سرمایه گذار در فناوری های اقلیمی استراتژی های خود را برای نیمه اول سال 2022 به اشتراک می گذارند

پس از چهار سال آزمایش در تاسیسات تحقیقاتی 3 هکتاری خود در مراکش، سیاره برلیانت از درآمد حاصل از دور سری A برای آماده سازی برای ساخت یک مرکز نمایش تجاری 30 هکتاری استفاده خواهد کرد و در عین حال برنامه اصلی تحقیق و توسعه خود را ادامه می دهد. توسعه مبتنی بر لندن

راه حل ما با استفاده از آب خالی صحرا و دریا که در غیر این صورت به سطح نمی آید، یک بهره وری خالص اولیه «جدید» ایجاد می کند. رافائل جوآن، دانشمند ارشد و یکی از بنیانگذاران سیاره درخشان گفت: به عبارت دیگر، ما از منابع طبیعی کم استفاده برای رشد زیست توده جدید و استخراج دی اکسید کربن اضافی استفاده می کنیم. به ازای هر واحد سطح، این رویکرد سالانه 30 برابر بیشتر از جنگل‌های استوایی کربن جذب می‌کند، در حالی که آب دریاهای ساحلی محلی را به سطح قبل از صنعتی شدن تبدیل می‌کند.

این شرکت امروز اعلام کرد که بودجه 12 میلیون دلاری سری A را بسته است. این مدار به طور مشترک توسط Union Square Ventures و Toyota Ventures هدایت می شد. سرمایه گذاران اضافی و بعدی عبارتند از Future Positive Capital، AiiM Partners، S2G Ventures، Hatch و Pegasus Tech Ventures.