منو سایت

Bull City Venture Partners برعکس فریاد آور است – و حامیانش آن را تایید می کنند

 تاریخ انتشار :
/
  اخبار استارتاپ
Bull City Venture Partners برعکس فریاد آور است - و حامیانش آن را تایید می کنند

Bull City Venture Partners برعکس جیغ زدن است. این شرکت سرمایه گذاری جهانی 20 ساله، هر سال تنها در دو تا چهار شرکت سرمایه گذاری می کند. او بیشتر روی بنیان‌گذارانی سرمایه‌گذاری می‌کند که حداقل یک‌بار در اطراف این بلوک بوده‌اند و هر چه زودتر آنها را در ماجراجویی جدیدشان دستگیر می‌کند. و از مقر اصلی خود در دورهام، کارولینای شمالی، سرمایه گذاری هنگفتی را در استارت آپ های ساحل شرقی بین فیلادلفیا و آتلانتا انجام می دهد.

به نظر می رسد سرمایه گذاران رویکرد آگاهانه او را تایید می کنند. به گفته موسس این شرکت، جیسون کپلین، شرکت به تازگی 50 میلیون دلار تعهدات سرمایه برای صندوق چهارم خود را تکمیل کرده است، که تقریباً دو برابر اندازه صندوق قبلی خود است، که به خودی خود یک گام بزرگ رو به جلو نسبت به دو صندوق اول شرکت (15 دلار) بود. میلیون) و به ترتیب 5 میلیون دلار).

این رشد سریعی نیست که ناظران صنعت در سال‌های اخیر به آن عادت کرده‌اند. Caplein اصرار دارد که این نکته است. او با اشاره به سودی که شرکت سرمایه‌گذاری از شرط‌بندی‌های خود برای موفقیت کسب می‌کند، گفت: «ما توسط این انتقال هدایت می‌شویم. “ما جمع کننده دارایی نیستیم” که توسط هزینه های مدیریت حمایت می شوند.

به نظر می رسد بول سیتی پس از باز شدن کمی خلاء در بازار هنگام عرضه، همچنان ادامه دارد. در واقع، Caplein متولد ماساچوست، که در اواخر دهه 1990 به دورهام نقل مکان کرد تا برای Red Hat کار کند، می‌گوید که تصمیم به راه‌اندازی یک شرکت مخاطره‌آمیز گرفته است زیرا رد هت قبل از رفتن به سرمایه‌گذاران دور در کالیفرنیا (Benchmark و Greylock) روی آورده است. عمومی در سال 1999

کاپلین که در نهایت از مدیرعامل سابق، مدیر عامل شرکت Red Hat، رئیس مهندسی و رئیس بازرگانی سرمایه جمع آوری کرد، گفت: “در ابتدا، هدف ایجاد صندوقی برای کلاه قرمزی آینده بود تا به سرمایه تبدیل شود.” سال ها. (قبل از اینکه Red Hat توسط IBM در سال 2019 خریداری شود، خود شرکت در صندوق قبلی Bull City سرمایه گذاری کرد.)

امروزه، این شرکت عمدتاً بر روی شرکت‌های محلی متمرکز است، که اکثر آنها توسط کارمندان غول‌های منطقه‌ای مانند Epic Games و موسسه SAS، یک غول تحلیلی 40 ساله که طبق گزارش‌ها قصد دارد تا سال 2024 عمومی شود، راه‌اندازی شده‌اند.

اما Caplein – با شریک قدیمی دیوید جونز، که با او شرکت را اداره می کند (آنها همچنین مایکل لی را در پاییز گذشته وارد هیئت مدیره کردند) – می گوید که مشارکت در حال حاضر به طور گسترده بر ساحل شرقی متمرکز شده است و 10٪ از زمان، او حتی بیشتر سرمایه گذاری می کند. به عنوان مثال، در سال 2020، این شرکت به طور مشترک دور اولیه LaunchNotes، یک شرکت مستقر در منطقه خلیج، را به دلیل رابطه قبلی با بنیانگذار آن، تایلر دیویس، رهبری کرد.

کپلین می‌گوید این استراتژی نتیجه می‌دهد. اگرچه مدتی می‌گذرد که بول سیتی یک شرکت سهامی عام داشت – چندین سال در طول سال‌ها شامل شرکت تجاری چند کانالی ChannelAdvisor (IPO آن در سال 2013 بود) و Motricity (که در سال 2010 عمومی شد و با لباس متفاوتی عرضه شد) می‌شد. چند سال بعد پس از عملکرد ضعیف) – در سال های اخیر، بسیاری از شرکت های پرتفوی خریداری شده اند. در میان آنها، بازار تجارت الکترونیکی مستقر در دورهام، Spoonflower، آگوست گذشته به مبلغ 225 میلیون دلار به شاترفلای فروخته شد. Capline نشان می دهد که شهر بول نیز بازده خوبی از خرید تیم مدیریت عملکرد VividCortex SolarWinds در سال 2019 به مبلغ 117.5 میلیون دلار دریافت کرده است.

هدف قرار دادن استارت آپ های بیشتری بر اساس این شتاب دقیق نیست. Уدر حالی که این شرکت به تازگی سرمایه قبلی خود را دو برابر کرده است، برنامه در ابتدا ادامه سرمایه گذاری بین 250،000 تا 2 میلیون دلار در استارت آپ ها، عمدتاً در شرکت هایی است که حداقل 25،000 دلار در ماه درآمد دارند. او همچنین گهگاه به یک استارت آپ بالغ چک می زند.

حتی در موارد نادرتر، او یک وسیله نقلیه با هدف خاص را می چرخاند. (کاپلین می گوید که قبلاً این کار را دو بار انجام داده است.)

Caplein می‌گوید تنها موضوع در همه کارها، تیمی از بنیانگذاران است، “که باعث می‌شود من شغلم را رها کنم و در آنجا کار کنم،” و کسانی که بیشتر به کمک شرکت نیاز دارند – و می‌خواهند.

ما نمی توانیم تفاوتی در اندازه چک قائل شویم، بنابراین مزیت رقابتی ما این است که یک شریک عالی باشیم و اطمینان حاصل کنیم که بنیانگذارانی که با آنها کار می کنیم تجربه ای باورنکردنی با ما دارند. ما از آنها می‌خواهیم توصیه‌هایی داشته باشند و زمانی که شرکت بعدی خود را راه‌اندازی کردند به ما مراجعه کنند.”