منو سایت

Canadian Neo Financial سری C 145 میلیون دلاری را با بیش از 1 میلیون مشتری می بندد.

 تاریخ انتشار :
/
  اخبار استارتاپ
Canadian Neo Financial سری C 145 میلیون دلاری را با بیش از 1 میلیون مشتری می بندد.

بانک دیجیتال کانادا نئو مالی این شرکت امروز اعلام کرد پس از عبور از مرز یک میلیون مشتری، 145.2 میلیون دلار (185 میلیون دلار کانادا) جمع آوری کرده است.

Valar Ventures رهبری سرمایه گذاری را بر عهده دارد که کل سرمایه نئو را از ابتدای سال 2019 به 234.7 میلیون دلار (CAN 299 میلیون دلار) می رساند و ارزش شرکت را بیش از 784.8 میلیون دلار می کند. به دلار کانادا، این بدان معنی است که نئو به وضعیت تک شاخ یا تخمینی بیش از 1 میلیارد دلار رسیده است. Tribe Capital، Altos Ventures، Blank Ventures، Gaingels، Maple VC و Knollwood Advisory نیز در این دور شرکت کردند.

نئو فایننشال محصولات متنوعی از جمله پاداش و پس انداز را به مشتریان خود ارائه می دهد. در ماه آوریل، به سرمایه گذاری در یک محصول مدیریت ثروت خصوصی گسترش یافت و قصد دارد در اواخر امسال وام مسکن را به عنوان بخشی از تلاش های خود برای تبدیل شدن به یک “فروشگاه یکجا برای همه خدمات مالی برای کانادایی ها و خرده فروشان” ارائه دهد.

آندره چارو از Maple VC به TechCrunch گفت که این استارت‌آپ تا کنون یک سوم از سرمایه دوم شرکت را بازگردانده است. افرا در سانفرانسیسکو مستقر است، اما بر سرمایه گذاری در بنیانگذارانی با ریشه های کانادایی تمرکز دارد.

او در ایمیلی نوشت: «نئو سریع‌ترین شرکتی است که در کانادا دیده‌ام. “من معتقدم که Neo به دلیل تأثیرات شبکه ای که با برنامه وفاداری تجاری منحصر به فرد خود ایجاد کرده است، شانس مالکیت حداقل 10٪ از کل بخش بانکی 550 میلیارد دلاری در کانادا (یعنی 50 میلیارد دلار) را دارد.

در واقع، این شرکت می‌گوید که مشارکت‌هایش، که شامل Hudson’s Bay، The Home Depot، H&R Block، Boston Pizza، Goodfood و 7000 خرده‌فروش محلی و ملی دیگر می‌شود، در سال گذشته سرعت گرفته است، «زیرا خرده‌فروشان به دنبال راه‌هایی برای مدرن کردن وفاداری خود هستند. برنامه ها و پیشنهادات برای خدمات مالی.

Neo همچنین فراتر از ارائه برنامه‌های کارت وفاداری شخصی‌سازی شده به راه‌اندازی برنامه‌های کارت مشترک، گزینه‌های خرید اکنون، پرداخت بعدا (BNPL)، اقساط مالی در محل و خدمات مبتنی بر اشتراک برای وفاداری برای خرده‌فروشان آنلاین و استاندارد گسترش یافته است.

در مصاحبه ای با TechCrunch، اندرو چاو، بنیانگذار و مدیر عامل Neo، گفت که او و بنیانگذارانش جف آدامسون، کریس سیمیر و کریس رید شروع به به چالش کشیدن نئو کرده اند. پنج بانک بزرگ که حدود 90 درصد از سهم بازار کشور را در اختیار دارند. قابل ذکر است که تنها در ژانویه 2021 شروع به کار کرد، بنابراین توانست در مدت زمان نسبتاً کوتاهی از یک میلیون مشتری عبور کند.

“بله، ما همه محصولات و ویژگی های عالی و تجربیات یکپارچه یکپارچه را داریم، که در واقع در اینجا در کانادا بسیار رایج نیست زیرا بازار نظارتی در اینجا متفاوت است. چاو به TechCrunch گفت 6000 بانک منطقه ای وجود ندارد. ما تمام زیرساخت های مالی و هسته بانکی خود را از ابتدا ساخته ایم. و این واقعاً مزیت نوآوری سریع و تحریک محصولات بسیار سریع را به ما داد.

Chow، Adamson و Cear همچنین از بنیانگذاران SkipTheDishes هستند که به گفته چاو به “بزرگترین شبکه تحویل غذا در کانادا” با 3000 کارمند تبدیل شده است. توسط Just Eat تقریباً 86 میلیون دلار خریداری شد.

با نگاهی به آینده، نئو قصد دارد از بودجه جدید خود برای ادامه ایجاد محصولات و ویژگی های جدید استفاده کند. این استارت آپ در حال حاضر بیش از 650 کارمند دارد و همچنین از سرمایه جدید خود برای استخدام 100 نفر دیگر در پردیس های خود در وینیپگ و کلگری استفاده خواهد کرد.

علاوه بر دور تأمین مالی، این شرکت اعلام کرد که فروش مجدد سهام را ارائه می دهد تا سرمایه گذاران و کارمندان اولیه بتوانند با فروش برخی از سهام خود به سرمایه گذاران جدید پول نقد کنند.

به نوبه خود، اندرو مک کورمک از Valar Ventures گفت که شرکت های خدمات مالی می توانند “از هر فناوری که می خواهند برای ارائه تجربه بهتری برای مشتری استفاده کنند.”

او در ایمیلی نوشت: «در عین حال، بانک‌های موجود با مین‌فریم‌ها، قراردادها با IBM و نرم‌افزارهای نوشته شده در COBOL گیر کرده‌اند. ساختن محصولات واکنشی و هوشمند با آن سخت است.”