منو سایت

  • خانه
  • اخبار استارتاپ
  • CellMEAT، تولید کننده میگو در آزمایشگاه کره جنوبی، 8.1 میلیون دلار بودجه سری A دریافت می کند.

CellMEAT، تولید کننده میگو در آزمایشگاه کره جنوبی، 8.1 میلیون دلار بودجه سری A دریافت می کند.

 تاریخ انتشار :
/
  اخبار استارتاپ
CellMEAT، تولید کننده میگو در آزمایشگاه کره جنوبی، 8.1 میلیون دلار بودجه سری A دریافت می کند.

با افزایش علاقه مصرف کنندگان به محیط زیست و تغذیه، شرکت های فناوری مواد غذایی به رقابت برای اختراع جایگزین هایی برای گوشت می پیوندند. در سال 2021، شرکت های غذاهای دریایی جایگزین 175 میلیون دلار سرمایه گذاری جهانی دریافت کردند که 92 درصد نسبت به سال 2020 افزایش یافته است. یک استارت آپ کره جنوبی به نام CellMEAT که میگوهای سلولی را توسعه می دهد، 8.1 میلیون دلار از بودجه سری A (10 میلیارد KRW) برای رقابت دریافت کرد. با 120 شرکت در سراسر جهان که غذاهای دریایی جایگزین تولید می کنند.

دور جدید بودجه، که مجموع را به 14.1 میلیون دلار می رساند، به CellMEAT کمک می کند تا به تحقیق و توسعه میگوهای آزمایشگاهی خود ادامه دهد، تولید آزمایشی نمونه اولیه میگو خود را از 5 کیلوگرم به 10 کیلوگرم در روز افزایش دهد و عرضه های خود را به دیگر غذاهای دریایی کشت شده، از جمله سخت پوستان مانند خرچنگ و خرچنگ، بنیانگذار CellMEAT و مدیر عامل Giljun Park در مصاحبه با TechCrunch گفت.

CellMEAT قصد دارد وارد سنگاپور شود، تنها کشوری که محصولات گوشتی جایگزین را برای فروش تایید می کند. پارک ادامه داد: هدف این شرکت تجاری سازی میگوی پرورشی خود در اوایل سال 2023، با هدف کاربران B2B و B2C است. پارک گفت که CellMEAT همچنین ایالات متحده را هنگام ورود به کشورهای آسیایی زیر نظر دارد.

اواخر سال گذشته، CellMEAT توسعه محیط کشت سلولی بدون سرم جنین گاو (FBS) خود را اعلام کرد. پارک گفت: فناوری کشت سلولی بدون حیوانات به کاهش قیمت گوشت میگو به حدود 20 دلار یا کمتر در هر کیلوگرم کمک می کند.

آیا گوشت سلولی برای اولین بار آماده است؟

CellMEAT تنها استارت آپی نیست که در حال توسعه فناوری برای کشت سلولی بدون سلول در این زمینه است. شرکت غذاهای دریایی BlueNalu مستقر در سن دیگو، که با اپراتور رستوران سوشی ژاپنی Food & Life Companies (F&LC) برای توسعه ماهی تن سلولی در اوایل سال جاری همکاری کرده است، فیله دم زرد را در محلول بدون سرم پرورش می دهد. Finless Foods مستقر در سانفرانسیسکو با استفاده از محیط رشد بدون حیوان خود، ماهی تن آبی را در آزمایشگاه تولید کرده است. آوانت میتس مستقر در هنگ کنگ از سرم بدون حیوانات استفاده می کند برای تولید غذاهای دریایی سلولی.

سرمایه گذارانی از جمله NauIB، BNK Venture Capital، Strong Ventures و Ryukyung PSG در تامین مالی سری A شرکت کرده اند. پارک به TechCrunch گفت CellMEAT در حال بررسی افزایش گسترش سری A در سال جاری است.

CellMEAT که در سال 2019 تأسیس شد، 4 میلیون دلار بودجه قبل از سری A در ژانویه 2021 جمع آوری کرد. این استارت آپ دارای 25 کارمند است.

جایگزینی ماهی ممکن است موج بزرگ بعدی در توسعه پروتئین های جایگزین باشد