منو سایت

  • خانه
  • اخبار استارتاپ
  • Chingona Ventures 52 میلیون دلار برای تامین مالی بنیانگذاران نادیده گرفته شده در بازارهای بزرگ جمع آوری می کند

Chingona Ventures 52 میلیون دلار برای تامین مالی بنیانگذاران نادیده گرفته شده در بازارهای بزرگ جمع آوری می کند

 تاریخ انتشار :
/
  اخبار استارتاپ
Chingona Ventures 52 میلیون دلار برای تامین مالی بنیانگذاران نادیده گرفته شده در بازارهای بزرگ جمع آوری می کند

Chingona Ventures، یک شرکت سرمایه گذاری خطرپذیر مستقر در شیکاگو که در شیکاگو سه ساله سرمایه گذاری می کند، عمدتاً در غرب میانه و عمدتاً توسط افراد نادیده گرفته شده و متمرکز بر بازارهای بزرگ تأسیس شده است، صندوق جدیدی را با تعهدات سهام 52 میلیون دلاری بسته است. شرکای محدود در صندوق جدید عبارتند از PayPal Ventures، Norwest Venture Partners، Melinda Gates’s Pivotal Ventures، Foundry Group و دفتر خزانه داری ایلینوی صندوق رشد و نوآوری و غیره.

این یک گام بزرگ در مقایسه با سرمایه اولیه 6 میلیون دلاری تیم و نشانه اعتماد به سامارا هرناندز است، مهندسی که شش سال را در گلدمن ساکس گذراند و قبل از پیوستن به شرکت سرمایه گذاری Math Venture Partners در سال 2015 به عنوان سرمایه گذار و سپس به تنهایی بیرون رفت. در سال 2019 با Chingona، جایی که او تنها شریک عمومی شرکت باقی می ماند.

اگرچه هنوز برای قضاوت در مورد موفقیت پرتفوی او زود است، هرناندز فعال بوده است و با این صندوق اول در 27 شرکت بین 100000 تا 250000 دلار چک می کند و با تلاش دوم خود در هشت شرکت دیگر سرمایه گذاری می کند. از جمله شرکت‌های موجود در این مجموعه می‌توان به Career Karma، یک استارت‌آپ چهار ساله که کارمندان و پیمانکاران را با برنامه‌های آموزشی شغلی مقایسه می‌کند (که 40 میلیون دلار در ژانویه جمع‌آوری کرد)، و Suma Wealth، یک پلت فرم سلامت مالی برای جامعه لاتین تبار که 6.6 میلیون سرمایه جمع‌آوری کرد. دلار تا به امروز، با توجه به Crunchbase.

هر دو استارت‌آپ حوزه‌های مورد علاقه Chingona را برجسته می‌کنند که شامل استارت‌آپ‌های فین‌تک و همچنین استارت‌آپ‌هایی با تمرکز بر سلامت و تندرستی، فناوری غذا و آینده یادگیری است.

آنها همچنین بر روی نقاط قوت هرناندز، از جمله درک بازار بزرگ و رو به رشد آمریکای لاتین در مورد سوما ولث، بازی می کنند. (هرناندز، که در مکزیک به دنیا آمده و در ایالات متحده بزرگ شده است، خاطرنشان می‌کند که از هر چهار کودکی که امروزه در ایالات متحده متولد می‌شوند، یک نفر آمریکای لاتین است، اما شرکت‌های آمریکای لاتین هنوز کمتر از 1 درصد از سرمایه‌گذاری خطرپذیر را در آن کشور جذب می‌کنند. .)

او همچنین آماده حمایت از بنیان‌گذارانی است که از دیگر حامیانشان خبری ندارند، مانند روبن هریس، یکی از بنیانگذاران Career Karma. اگرچه هریس و هم بنیانگذارانش Y Combinator را گذرانده بودند، او یک شبکه داشت و در آن زمان در سیلیکون ولی زندگی می کرد، پس از جلسات بی شمار دیگری که از دست داده بود، در توییتر به سردی به هرناندز روی آورد. هرناندز گفت: “آنها به استراتژی او اعتقاد نداشتند، اما من به او ایمان داشتم، بنابراین در نهایت سرمایه گذاری کردم.” (Career Karma در اوایل سال جاری استراتژی اولیه خود را برای کمک به دانشجویان مشتاق و متخصصان شاغل در کمپ آموزشی مناسب گسترش داد. هریس همچنین اخیراً از منطقه خلیج فارس به میامی نقل مکان کرد.)

در واقع، هرناندز با سرمایه بسیار بیشتری که در اختیار دارد، می گوید که برنامه این است که همین کار را با چک های کمی بزرگتر از 250000 دلار تا 1 میلیون دلار انجام دهد.

هرناندز می‌گوید چینگونا، کلمه اسپانیایی برای زنی که نترس است و کارهایی انجام می‌دهد، می‌خواهد “اولین و بزرگترین چک در هر دور” باشد. “آنچه من از Fund 1 آموخته ام این است که بسیاری از این بنیانگذاران واقعاً به کسی نیاز دارند که رهبری کند و بزرگترین چک را بنویسد و به تسریع حلقه کمک کند.”

از آنجایی که سرمایه‌گذارانی مانند PayPal و Insight اکنون از او برای برخی از معاملات خود می‌خواهند، او بسیار خوشحال است که این راه را رهبری می‌کند.